کنیا با بنیاد Venom ابوظبی برای ایجاد بلاک چین، هاب Web3 شریک می شود


هاب بلاک چین و وب 3 به عنوان مرکزی برای تبادل اطلاعات و همکاری بین شرکت های فناوری و سازمان های دولتی در آفریقا عمل می کند.

در اطلاعیه 10 مه آمده است که این مشارکت به دنبال کمک به نوآوری بلاک چین در بخش های کلیدی قاره از جمله مالی، زنجیره تامین، کشاورزی، تجارت و تجارت فرامرزی است.

بلاک چین برنامه ریزی شده و هاب Web3 به عنوان یک پلت فرم مرکزی برای شرکت های فناوری آفریقایی و سازمان های دولتی عمل می کند و تبادل دانش و همکاری سهامداران را ارتقا می دهد.

بر اساس این قرارداد، ونوم ابزارها و منابعی را برای حمایت از کنیا و سایر کشورهای آفریقایی در تحول دیجیتالشان، از جمله راه‌حل‌های مبتنی بر بلاک چین برای مدیریت زنجیره تامین، ثبت زمین، سیستم‌های رای‌گیری و توکن‌سازی دارایی‌ها فراهم می‌کند.

موسی کوریا، وزیر سرمایه گذاری، تجارت و صنعت کنیا، گفت که این توافق نشان دهنده موضع این کشور در قبال فناوری نسل بعدی است. اضافه:

ما معتقدیم که ایجاد این مرکز بلاک چین، نوآوری های بیشتری را در صنایع مختلف تسریع می کند و به نفع کارکنان ما در سطح ملی و جهانی خواهد بود.

کنیا و آفریقای وسیع‌تر همچنان کانونی برای نوآوری از جمله استفاده از فناوری بلاک چین هستند. بر اساس داده‌های CV VC، این قاره شاهد افزایش 429 درصدی در معاملات بلاک چین بوده است زیرا شرکت‌ها در سال گذشته 474 میلیون دلار جمع‌آوری کرده‌اند که از 90 میلیون دلار در سال 2021 افزایش یافته است. این داده ها اضافه می کند که این ارقام از میانگین بودجه جهانی که تنها 4 درصد رشد داشته است فراتر رفته است.

کریستوفر لوئیس تسو، مدیر ارشد فناوری بنیاد ونوم، گفت: «آفریقا در حال حاضر از نظر منابع طبیعی و سرمایه انسانی غنی است. با آوردن نسل بعدی فناوری بلاک چین به این قاره، به مردم قدرت می‌دهد و نه تنها به کنیا، بلکه به بسیاری از کشورهای آفریقایی دیگر کمک می‌کند تا از دارایی‌های خود استفاده کنند و رقابتی در بازارهای جهانی جدید شرکت کنند.»

مرتبط با: اقتصاد Web3 از طریق گنجاندن مالی مبتنی بر DeFi در آفریقا جذابیت بیشتری به دست خواهد آورد

در ماه ژانویه، مدیر سرمایه‌گذاری آیس‌برگ کپیتال و بنیاد ونوم، بودجه ۱ میلیارد دلاری را برای شرکت‌های وب۳ و بلاک چین اعلام کردند. صندوق سرمایه گذاری مشترک به دنبال جذب شرکت های فناوری برای استفاده از راه حل بلاک چین مبتنی بر اثبات سهام و مقیاس پذیر Venom است.

در جای دیگر، قانونگذاران در کنیا قانون مالی 2023 را معرفی کردند که هدف آن مالیات بر نقل و انتقالات رمزنگاری و رمزهای غیرمالی (NFT) است. این پیشنهاد که پنج دور مطالعه را پشت سر می گذارد، صرافی های رمزنگاری ثبت شده و بازارهای NFT را ملزم می کند تا 3 درصد از ارزش نقل و انتقالات پرداختی به دولت را کاهش دهند.

دولت کنیا قراردادی با پلتفرم بلاک چین مستقر در ابوظبی به منظور راه اندازی یک هاب بلاک چین و وب 3 در آفریقا امضا کرده است.


نویسنده: Hermi De Ramos

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید