بر اساس گزارش مشترک بانک ملی بایننس، ارز دیجیتال قزاقستان در مرحله آزمایشی است


طبق نقشه راه 2020، پروژه CBDC این کشور آسیای مرکزی به موقع است، زیرا مصرف کنندگان و بازرگانان از ارز در یک محیط کنترل شده استفاده می کنند.

بر اساس گزارشی که به طور مشترک توسط بانک و بایننس در 3 فوریه منتشر شد، بانک ملی قزاقستان (NBK) یک پروژه آزمایشی تنگه دیجیتال را راه اندازی کرده است. این گزارش رویکردهای جهانی برای تنظیم دارایی های دیجیتال، صنعت دارایی دیجیتال و امور مالی غیرمتمرکز را بررسی می کند. (DeFi) در آسیای مرکزی و به ویژه در کشورهای مشترک المنافع.

در مقدمه این گزارش، بریک شولپانکوپوف، معاون NBK در مورد چشم انداز بانک برای “همکاری بین مالی سنتی و DeFi” نوشت که می تواند شمول مالی را افزایش دهد و از تجارت بین المللی حمایت کند. اضافه:

در قزاقستان، ما همچنین یک پروژه تحقیق و توسعه عملی را راه‌اندازی کردیم تا بررسی کنیم که چگونه CBDC – Digital Tenge می‌تواند شکاف بین دنیای رمزارز و زیرساخت سنتی پرداخت فیات را پر کند.

بیانیه شولپانکوپوف تأیید می کند که NBK به موقع به برنامه های مشخص شده در نقشه راه رسمی پایبند بوده است. قزاقستان پروژه تنگه دیجیتال خود را در سال 2020 اعلام کرد. این پروژه قرار است تا پایان سال 2025 ادامه یابد. در این گزارش همچنین آمده است:

«ابتکار CDBC دیجیتال Tenge […] در حال حاضر در مرحله آزمایشی با استفاده از محیط کنترل شده، مصرف کنندگان واقعی و بازرگانان است. در حال حاضر، BNB Chain و NBK در حال آزمایش یکپارچه سازی CBDC هستند. [BNB] بلاک چین غیرمتمرکز عمومی برای پر کردن بیشتر شکاف بین بانکداری سنتی و اکوسیستم کریپتو.

اداره خدمات مالی آستانه قزاقستان (AFSA) در اکتبر 2022 به بایننس مجوز دائمی برای مدیریت پلتفرم دارایی دیجیتال و ارائه خدمات حضانت اعطا کرد. در همان ماه، NBK اعلام کرد که CBDC خود را در سال 2022 در زنجیره Binance BNB ادغام خواهد کرد.

مرتبط: بایننس یادداشت تفاهم با قزاقستان برای مبارزه با جرایم مالی امضا کرد

ASFA توصیه‌ای را در 27 ژانویه منتشر کرد که به بررسی کاستی‌های چارچوب نظارتی تسهیلات تجارت دارایی دیجیتال (DATF) مرکز مالی بین‌المللی آستانه که در سال 2018 توسعه یافته است، می‌پردازد. این گزارش اقدامات کاهش خطر اضافی و تغییرات احتمالی در چارچوب نظارتی را توصیه می کند. . قزاقستان یکی از بزرگترین استخراج کنندگان بیت کوین (BTC) در جهان است.
نویسنده: Derek Andersen

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید