قزاقستان در سال 2022 7 میلیون دلار مالیات استخراج کریپتو دریافت می کند


ماینرهای کریپتو سال گذشته پس از تنظیم بار مالی عملیات استخراج، میلیون ها دلار هزینه انرژی پرداخت کردند.

طبق گزارش های رسانه های محلی، دولت قزاقستان 3.07 میلیارد تنگه (تقریباً 7 میلیون دلار) مالیات از نهادهای استخراج رمزارز در سال 2022 دریافت کرده است.

داده های اولیه دولت برای سال 2023 نشان می دهد که هزینه های استخراج تا 27 آوریل جمعاً 240 میلیون تنگه و بیش از 541,000 دلار در زمان نگارش این مقاله بود. این ارقام بسیار کمتر از 652 میلیون تنگه (1.5 میلیون دلار) پرداخت شده در سه ماهه اول سال 2022 است.

قزاقستان یکی از برترین مراکز استخراج بیت کوین در جهان است. بر اساس داده‌های مرکز تأمین مالی جایگزین کمبریج، تا ژانویه 2022، این کشور آسیای مرکزی 13.22 درصد از کل نرخ هش بیت کوین را به خود اختصاص داده است، درست پس از ایالات متحده (37.84 درصد) و چین (21.11 درصد).

مطالب مرتبط: آیا کانادا پس از توقف منیتوبا می تواند به عنوان یک مرکز استخراج ارز دیجیتال باقی بماند؟

این کشور در تاریخ 1 ژانویه 2022 بر اساس مصرف برق مؤسسات ماینینگ مالیات بر استخراج دیجیتال وضع کرد. به گزارش کوین تلگراف، این قانون در بحبوحه ناامیدی فزاینده ملی از استفاده کم مالیات از شبکه برق ملی توسط استخراج کنندگان کریپتو وضع شد. قانون اصلاح شده همچنین به عنوان یک مسیر قانونی برای پذیرش بیشتر در میان مقررات سختگیرانه در سراسر جهان به تصویب رسید.

موجی از اپراتورهای معدنی خارجی که در سال 2021 در آخرین بازار صعودی به قزاقستان نقل مکان کردند، بر روابط دشوار بین این کشور و معدنچیان تأثیر گذاشت. برخی برآوردها حاکی از آن است که بیش از 87849 دکل تا نوامبر 2021 به دنبال سرکوب عملیات معدنکاری چین به این منطقه آورده شده است.

اخیراً، دولت برنامه‌های خود را برای معرفی مقررات جدید رمزنگاری برای جلوگیری از تقلب مالیاتی و عملیات تجاری غیرقانونی اعلام کرده است. یک پیشنهاد برای صادرکنندگان دارایی‌های دیجیتال امن نیاز به تأیید دولت دارد، در حالی که دیگری ماینرها را ملزم می‌کند حداقل ۷۵ درصد از ارز دیجیتالی را که از طریق صرافی‌های ثبت‌شده به دست آورده‌اند، بفروشند. انتظار می رود این اقدام باعث کاهش فرار مالیاتی شود.

مجله: چگونه هوش مصنوعی را کنترل کنیم و افراد را با کریپتو تشویق کنیم؟


نویسنده: Ana Paula Pereira

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید