استوارت پوپجی، مدیر عامل Kadena، در مورد طراحی بلاک چین: اثبات کار یک ویژگی است، نه یک نقص

استوارت پوپجی، مدیر عامل Kadena، در مورد طراحی بلاک چین: اثبات کار یک ویژگی است، نه یک نقص


مدیر سابق جی پی مورگان به اشتراک گذاشت که چگونه آموخته است که کریپتو را دوست داشته باشد و چرا کادنا از آغوش محکم خود برای اثبات کار دست نکشیده است.

استوارت پوپجوی، بنیانگذار و مدیر عامل کادنا، هنگام معرفی بلاک چین به صورت عمومی گفت: «دوره‌ای از سازگاری وجود داشت که در آن باید یاد می‌گرفتیم که کریپتو را دوست داشته باشیم». درست است که بیشتر شبیه یک چیدمان فنی بود تا موجی بر لبانش، اما او اضافه کرد: “افرادی که در اکوسیستم شما مشارکت می کنند، واقعا شبکه شما هستند، و واضح است که این یک چیز خیلی شرکتی نیست، یک چیز بسیار مردمی است.”

شایستگی بلاک چین های خصوصی همچنان محل بحث است، اما کادنا در سال 2016 از یک بلاک چین خصوصی JPMorgan به یک شرکت دولتی در سال 2020 تبدیل شد و Popejoy، مدیر سابق JPMorgan را به خدمت گرفت.

برای یک لحظه نوآوری در بلاک چین خصوصی وجود دارد و این نشان دهنده ماست. با این حال، «این ایده وجود داشت که ما به چیزی نیاز داریم. […] پوپجوی در مصاحبه با کوین تلگراف گفت:

اگر این ماده نتواند بارهای صنعتی را تحمل کند، هرگز بلند نمی شود.

Kadena دارای مقیاس بندی افقی به عنوان یک ویژگی است. Popejoy گفت: «ما روی قراردادهای هوشمند ایمن و مقیاس‌پذیری به عنوان چیزی امن از نظر مدیریت ریسک تمرکز کردیم، درست مثل اینکه باید یک روز منتظر بمانید تا تراکنش بیت‌کوین انجام شود.

Popejoy اغلب در مورد بیت کوین صحبت کرده است. گفت:

ما در مورد طراحی بنیادی بیت کوین بسیار هیجان زده هستیم.

وی افزود: ما معتقدیم که مشکل واقعی اثبات کار، استفاده از انرژی نیست، بلکه استفاده ناکارآمد از انرژی است. بیت کوین: این همه انرژی مصرف می شود و سیستم را بهبود نمی بخشد. این همان سیستم کندی است که 15 سال پیش بود.

مطالب مرتبط: سه گانه بلاک چین: آیا می توان بر آن غلبه کرد؟

Popejoy گفت، مانند بیت کوین، Kadena از مکانیزم اجماع اثبات کار استفاده می کند، “اما آن را افزایش می دهد، بنابراین ما واقعا مقیاس افقی برای اثبات کار داریم.” ما دوست داریم بگوییم، و این درست است، زیرا می‌دانم این چیزها واقعاً چگونه کار می‌کنند، ما می‌توانیم کل بازار سهام ایالات متحده را امروز در کادنا سرمایه‌گذاری کنیم.»

در حالی که همه این سرعت را به عنوان یک مزیت نمی بینند، Popejoy اشاره کرد که بازگشت به عقب را می توان در قراردادهای هوشمند و توکن های امنیتی برنامه ریزی کرد.

Kadena در حال حاضر دارای 20 زنجیره است که به صورت موازی کار می کنند، اما زنجیره های بیشتری از همان مقدار انرژی استفاده می کنند.

مشکل اصلی اثبات کار، توزیع پول است. پوپجوی گفت: “اثبات سهام باعث تولید پول می شود و سپس از مالکیت پول برای تعیین اینکه چه کسی سیستم را اداره می کند استفاده می کند.” اثبات کار «عادلانه ترین توزیع برای رساندن سکه به دست مردم» است.
نویسنده: Derek Andersen

امیر کرمی
کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉