نظرسنجی CNBC: تنها 8 درصد از آمریکایی ها دیدگاه مثبتی نسبت به ارزهای دیجیتال دارند


نظرسنجی اقتصادی کل آمریکا CNBC در اواخر نوامبر، تنها چند هفته پس از سقوط صرافی ارز دیجیتال FTX انجام شد.

یک نظرسنجی جدید CNBC نشان می‌دهد که تنها ۸ درصد از آمریکایی‌ها تا پایان نوامبر دیدگاه مثبتی نسبت به ارزهای دیجیتال داشتند که نسبت به ۱۹ درصد ثبت شده در ماه مارس کاهش قابل‌توجهی داشت.

نظرسنجی اقتصادی کل آمریکا CNBC از 26 نوامبر تا 30 نوامبر برگزار شد. با این حال، علی‌رغم نام آن، باید با شک و شبهه برخورد کرد، زیرا حجم نمونه نسبتاً کوچکی از 800 پاسخ‌دهنده در ایالات متحده دارد. ، با خطای حاشیه +/- 3.5٪.

این نظرسنجی در 7 دسامبر منتشر شد و با کاهش تعداد پاسخ دهندگان دوستدار رمزنگاری، CNBC تاکید کرد که تعداد نفرت‌کنندگان (کسانی که دیدگاه‌های منفی نسبت به کریپتو دارند) به شدت افزایش یافته است و از 25 درصد در مارس به 43 درصد در نوامبر رسیده است.

سی‌ان‌بی‌سی استدلال کرده است که نتایج نشان‌دهنده کاهش چشمگیر سرمایه‌گذاری برای سرمایه‌گذاری است که به عنوان طبقه دارایی خود معرفی شده است و یک جشن راه‌اندازی معروف در صحنه جهانی با تبلیغات متعدد Super Bowl و تأیید افراد مشهور است.

این محبوبیت بسیاری از آمریکایی‌های معمولی را به سمت ارزهای دیجیتال جذب کرده است و این نظرسنجی نشان می‌دهد که 24 درصد از مردمی که در گذشته از ارزهای دیجیتال سرمایه‌گذاری، معامله یا استفاده کرده‌اند، در مقایسه با 16 درصد در ماه مارس، افزایش یافته است.

این نظرسنجی همچنین نشان داد که میزان قابل توجهی از سرمایه‌گذاران ارزهای دیجیتال در طبقه دارایی‌ها در حال بدتر شدن هستند، به طوری که 42 درصد از این پاسخ‌دهندگان اظهار داشتند که «نظر کمی یا بسیار منفی» نسبت به ارزهای دیجیتال دارند.

طبق این نظرسنجی، اکنون 42 درصد از سرمایه‌گذاران کریپتو، دیدگاهی تا حدودی یا بسیار منفی نسبت به دارایی دارند که مطابق با نتیجه 43 درصدی برای همه بزرگسالان در نظرسنجی است. تفاوت کلیدی: 17 درصد از معامله گران کریپتو در مقایسه با 47 درصد از معامله گران غیر رمزنگاری «بسیار منفی» هستند.

در حالی که این نظرسنجی نشان نداد که چه چیزی باعث ایجاد احساسات منفی بین مارس و نوامبر شده است، رویدادهای اخیر در صنعت کریپتو احتمالاً نقشی را ایفا می کنند.

در ماه مه، اختراع Do Kwon، استیبل کوین دلار آمریکا Terra USD (UST) منفجر شد و 44 میلیارد دلار از بازار حذف شد. در ماه ژوئیه، وام دهنده کریپتو سلسیوس – در میان دیگران – ورشکست شد و مقدار زیادی از سرمایه مشتری را قفل کرد.

نوامبر بزرگترین شوک امسال را تجربه کرد. FTX، سومین صرافی بزرگ ارزهای دیجیتال از نظر حجم معاملات، در 11 نوامبر اعلام ورشکستگی کرد و میلیاردها دلار را از بازار پاک کرد و وجوه مشتریان را قفل کرد.

برایان بروک، مدیر عامل صرافی بیت‌فوری، در اجلاس مشاوران مالی CNBC در این هفته، تاکید کرد که رمزارز 90 درصد بازار خرده‌فروشی را تشکیل می‌دهد، به این معنی که احساسات سرمایه‌گذاران مادر واقعا مهم است.

“و بنابراین وقتی در 30 روز گذشته داستان های FTX را در صفحه اول وال استریت ژورنال به معنای واقعی کلمه هر روز می خوانید… کاری که می کند این است که ورودی های نسبتاً جدید را می ترساند.”

وی افزود: در نتیجه نقدینگی کمتر از آنچه که باید باشد و مردم تمایل کمتری به سرمایه گذاری دارند.

مربوط: ویتالیک بوترین در بازار ارزهای دیجیتال: تمرکز بر فناوری، نه قیمت

با این حال، حداقل در مورد سرمایه گذاران نهادی، همه چیز بدبینانه نیست.

بر اساس یک نظرسنجی تحت حمایت کوین بیس که در 22 نوامبر منتشر شد و بین 21 سپتامبر و 27 اکتبر انجام شد، 62 درصد از سرمایه گذاران نهادی سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال، تخصیص های خود را در 12 ماه گذشته افزایش داده اند.

این هفته، بیت استمپ صرافی کریپتو همچنین ادعا کرد که ثبت‌نام‌های نهادی در پلتفرم معاملاتی دارایی‌های دیجیتالی آن در ماه نوامبر 57 درصد افزایش یافته است، علی‌رغم اینکه FTX بر سرفصل‌های اخبار ماهانه تسلط داشت.


نویسنده: Brian Quarmby

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید