Jump Trading به دلیل سود ادعایی 1.3 میلیارد دلاری TerraUSD با شکایت روبرو است


جامپ تریدینگ و مدیر عامل آن، کاناو کاریا، در این دعوی به نقض مقررات ایالات متحده و غنی سازی ناعادلانه متهم شده اند.

شکایتی که در دادگاه منطقه ایلینویز تنظیم شده است، جزئیات ادعای Jump Trading با Terra Labs را برای دستکاری قیمت استیبل کوین الگوریتمی TerraUSD (UST) نشان می دهد. بر اساس اسناد دادگاه مورخ 9 می، این شرکت میلیون ها توکن UST را در سال 2021 خریداری کرد تا بتواند ارزش آن را دستکاری کند تا به 1 دلار برسد.

شاکی Taewoo Kim جامپ و مدیر عامل آن، Kanav Kariya را به نقض قانون بورس کالا و مقررات کمیسیون معاملات آتی کالا (CFTC) و غنی سازی ناعادلانه قانون عرفی متهم می کند.

طبق این دادخواست، Jump Trading شریک اولیه و حامی مالی اولیه Terraform Labs بود. بین نوامبر 2019 و سپتامبر 2020، Jump چندین قرارداد با Terraform و شرکت‌های وابسته به آن امضا کرد تا «ده‌ها میلیون توکن LUNA» را از Terra قرض کند و «خدمات بازارسازی را برای تراکنش‌های LUNA، UST و aUST ارائه کند».

به نوبه خود، این معاملات “به Jump Trading این فرصت را می دهد تا توکن های LUNA را با تخفیف بالا خریداری کند، که سپس می تواند برای افزایش سود خود به بازار فروخته شود.”

بر اساس این پرونده، در می 2021 – دقیقاً یک سال قبل از فروپاشی اکوسیستم Terra – الگوریتم استیبل کوین UST نتوانست لنگر 1 دلاری را حفظ کند و ترافورم و مدیرعامل آن دو کوون را وادار کرد تا معاملات را برای حمایت از قیمت توکن هماهنگ کنند:

TFL و Kwon به جای تایید علنی ناتوانی الگوریتم TFL در حفظ قیمت ثابت تبلیغ شده UST (که مبنای ارزش بازار درک شده UST و AUST است)، مخفیانه با Defendant Jump نقشه هایی را برای دستکاری قیمت های بازار برای UST و AUST طراحی کردند. معاملات محرمانه و هماهنگ برای افزایش UST به 1 دلار.”

این طرح به اصطلاح شامل Jump برای خرید بیش از 62 میلیون توکن UST بین 23 تا 27 می 2021 بود که باعث شد قیمت UST بطور مصنوعی به 1 دلار افزایش یابد و قیمت AUST را بیشتر افزایش دهد.

برای تشویق و پاداش دادن به جامپ برای ادعای دستکاری بازارها، Terra و Kwon “توافق کردند که قراردادهای قبلی طرفین را اصلاح کنند و در عوض بدون قید و شرط 61.4 میلیون توکن LUNA را با تخفیف بیش از 99٪ از قیمت بازار موجود خود به جامپ تحویل دهند. سپس Jump این توکن های LUNA را با سود خیره کننده بیش از 1.28 میلیارد دلار به بازار فروخت.

کوین تلگراف در رابطه با این پرونده با Jump Trading تماس گرفت اما پاسخی فوری دریافت نکرد.

بلومبرگ در 13 مارس گزارش داد که دادستان های ایالات متحده در حال بررسی یک گفتگوی گروهی چت در تلگرام در رابطه با کمک مالی بالقوه ارز پایدار TerraUSD هستند که شامل Jump Trading، Alameda Research و Jane Street Group می شود.

وزارت دادگستری ایالات متحده همچنین در حال بررسی سقوط استیبل کوین است که منجر به انقراض 40 میلیارد دلاری اکوسیستم Terra در ماه مه گذشته شد. دو آژانس در این بخش – دفتر تحقیقات فدرال و دفتر دادستانی ناحیه جنوبی نیویورک – در هفته های اخیر از کارکنان سابق آزمایشگاه های Terraform بازجویی کرده اند.

کوون در ماه مارس در مونته نگرو به اتهام استفاده از اسناد جعلی دستگیر شد. مقامات کره جنوبی و آمریکا به دنبال استرداد او هستند. او در حال حاضر پس از آزادی با قرار وثیقه ۴۰۰ هزار یورویی در ۱۲ می در حصر خانگی به سر می‌برد.

مجله: مقررات رمزنگاری – آیا رئیس SEC گری جنسلر حرف آخر را می زند؟


نویسنده: Ana Paula Pereira

اشتراک گذاری و حمایت

Picture of امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید