قاضی نامه سناتورها علیه وکلای FTX را "نامناسب" خواند

قاضی نامه سناتورها علیه وکلای FTX را “نامناسب” خواند


جان دورسی، قاضی ورشکستگی، نامه دو حزبی را “نامناسب” خواند و گفت که آن را در تصمیم خود برای یک حسابرس مستقل در نظر نخواهد گرفت.

گزارش شده است که قاضی ورشکستگی FTX از نامه مشترک چهار سناتور آمریکایی برای درخواست حسابرس مستقل در پرونده ورشکستگی FTX به شدت انتقاد کرده است.

همانطور که کوین تلگراف گزارش داد، سناتورها در 9 ژانویه نامه ای ارسال کردند که در آن نگرانی ها در مورد روابط بین FTX و نمایندگان قانونی آنها، سالیوان و کرامول LLP، برجسته شد.

با این حال، در جلسه 11 ژانویه، قاضی جان دورسی از دادگاه ورشکستگی ناحیه دلاور ایالات متحده این نامه را “ارتباطات یک طرفه نامناسب” خواند، که او در تصمیم خود آن را در نظر نگرفت.

بر اساس گزارش 11 ژانویه Law360، او در این جلسه گفت: «من تصمیمات خود را در مورد موضوعات صرفاً بر اساس شواهد و دلایل قابل قبول ارائه شده در دادگاه علنی اتخاذ خواهم کرد.

الان رای بدهید!

Ex parte به معامله ای اطلاق می شود که یک طرف در یک عمل حقوقی بدون مشارکت طرف دیگر انجام می دهد.

نامه دو حزبی 9 ژانویه که توسط سناتورهای جان هیکنلوپر، تام تیلیس، الیزابت وارن و سینتیا لومیس خطاب به قاضی دورسی ارسال شد، از پیشنهادی برای انتصاب حسابرس مستقل در حالی که انتصاب سالیوان و کرامول LLP به عنوان وکلای FTX را زیر سوال برد، حمایت کرد.

این درخواست توسط دادستان ایالات متحده در 12 دسامبر ارائه شد.

بر اساس این نامه، سناتورها خاطرنشان کردند که این شرکت حقوقی قبلاً به FTX مشاوره حقوقی ارائه کرده است و اعضای شرکت حقوقی برای تصدی سمت در FTX ترک کرده‌اند، که باعث شد یکی از سناتورها پیشنهاد کند که ممکن است تضاد منافع وجود داشته باشد.

یکی از سخنگویان سالیوان و کرامول به کوین تلگراف گفت که این شرکت حقوقی طبق قانون ورشکستگی ایالات متحده با تعریف “بی ربط” مطابقت دارد و “به عنوان مشاور خارجی اصلی برای هیچ نهاد FTX عمل نمی کند.”

مربوط: طبق قوانین، اسامی مشتریان FTX در حال حاضر محرمانه خواهد ماند.

رد قاضی نامه سناتورها به این معنی نیست که او پیشنهاد انتصاب حسابرس مستقل یا تایید سالیوان و کرامول را به عنوان مشاور FTX رد خواهد کرد.

قاضی همچنان باید اعتراض خود به انتصاب سالیوان و کرامول توسط طلبکار FTX وارن وینتر را بررسی کند که نمایندگان او در ژانویه درخواست تجدیدنظر اصلاح شده را ارائه کردند. “هدف تحقیق” در رابطه با “مسئولیت احتمالی” آن.

بازرسان مستقل اغلب برای بررسی جزئیات پرونده های پیچیده ای که توسط دادگاه های ورشکستگی پیش روی آنها قرار می گیرد منصوب می شوند و می توانند اطلاعات را از نقطه نظر مستقل به دادگاه ها ارائه دهند.

آنها در سایر موارد ورشکستگی پرمخاطب مانند Lehman Brothers و صرافی کریپتو سلسیوس در طول بحران وام مسکن ساب پرایم راه اندازی شدند.
نویسنده: Luke Huigsloot

امیر کرمی
کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉