قاضی به CFTC دستور می دهد تا با شکایت به بنیانگذاران Ooki DAO خدمت کند

قاضی به CFTC دستور می دهد تا با شکایت به بنیانگذاران Ooki DAO خدمت کند


DAO ابتدا از طریق یک جعبه چت کمک شکایتی ارائه شد، اما یک قاضی فدرال گفت که تنظیم کننده “باید حداقل به یک دارنده توکن قابل شناسایی خدمت کند.”

یک قاضی فدرال ایالات متحده به کمیسیون تجارت آتی کالا (CFTC) دستور داد تا پرونده خود را به دو بنیانگذار اصلی سازمان مستقل غیرمتمرکز Ooki (DAO) برساند.

در 12 دسامبر، قاضی منطقه، ویلیام اوریک، به تنظیم کننده ایالات متحده دستور داد تا تام بین و کایل کیستنر، بنیانگذاران پلتفرم تجاری غیرمتمرکز bZeroX، سلف Ooki DAO را منصوب کند.

Bean و Kistner در ماه سپتامبر با CFTC در رابطه با عرضه کالاهای غیرقانونی در bZeroX، اتهامات جداگانه ای علیه دارندگان توکن Ooki DAO، با استفاده از جعبه چت راهنما و یک اعلان در تالار گفتمان آنلاین آن، ثبت کردند.

با این حال، زمانی که قاضی اوریک بعداً متوجه شد که بین و کیستنر نیز دارندگان توکن Ooki DAO هستند، در مورد نحوه ارائه CFTC به این پرونده تجدید نظر کرد.

قاضی اوریک نوشت: «در این مورد، به نظر واضح است که Ooki DAO اطلاع واقعی پرونده را داشته است. با این حال، برای ارائه بهترین اطلاعیه ممکن، CFTC باید در صورت امکان حداقل یک دارنده توکن قابل شناسایی را ارائه دهد.

رویکرد اصلی CFTC برای طرح دعوی رد شد و شرکت‌کنندگان در صنعت کریپتو جلسات توجیهی دوستانه‌ای در حمایت از Ooki DAO ارائه کردند که استدلال می‌کرد CFTC باید اعضای Ooki DAO را پیدا کند و مستقیماً به آن‌ها در دعوی رسیدگی کند.

دادگاه منطقه ای ایالات متحده برای ناحیه شمالی کالیفرنیا یک جلسه استماع با سازمان هایی برگزار کرد که جلسات توجیهی دوستانه ارائه می دادند.

در این جلسه، CFTC ادعا کرد که می‌دانست برخی از دارندگان توکن Ooki DAO در ایالات متحده زندگی می‌کنند و تجارت می‌کنند، زیرا دو بنیانگذار bZeroX LLC، نهاد قبلی Ooki DAO، دارندگان توکن بودند. مقیم ایالات متحده است.” نوشت

او افزود: «این اطلاعات جدیدی برای من بود. بنیانگذاران سابق نه در شکایت و نه در پیشنهاد خدمات جایگزین CFTC [Bean and Kistner]دارنده توکن یا بوده است.”

او در پایان گفت: «CFTC اکنون دستور دارد به Bean و Kistner به عنوان دارندگان توکن Ooki DAO خدمت کند.

مربوط: رئیس CFTC می گوید بیت کوین تنها کالا پس از سقوط FTX است

در 22 سپتامبر، CFTC علیه بین و کیستنر به اتهام «ارائه غیرقانونی تراکنش‌های خرده‌فروشی اهرمی و حاشیه‌ای در دارایی‌های دیجیتال» از طریق bZeroX حکم صادر کرد.

همزمان، Ooki از DAO به دلیل اجرای نرم‌افزار مشابه bZeroX پس از اینکه تحت کنترل او قرار گرفت و «همان قوانین متهمان» را نقض کرد، شکایت کرد.

CFTC حتی توسط مردم خود به دلیل شکایت از کمیسیونر CFTC، ساممر مرسینگر، بدون دستورالعمل‌های نظارتی روشن، به شدت مورد انتقاد قرار گرفت و آن را رویکردی «تنظیم از طریق عمل» نامید.


نویسنده: Jesse Coghlan

امیر کرمی
کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉