Judge dismisses proposed class action suit alleging Coinbase securities sales

قاضی شکایت دسته جمعی پیشنهادی را در مورد فروش اوراق بهادار Coinbase رد کرد


این حکم به این سؤال که آیا 79 سکه مورد بحث اوراق بهادار هستند یا خیر، توجهی نکرد، اما ادعاهای مبتنی بر قوانین بورس و اوراق بهادار را رد کرد.

دعوای دسته جمعی پیشنهادی علیه صرافی ارزهای دیجیتال کوین بیس، کوین بیس گلوبال و مدیر عامل شرکت برایان آرمسترانگ به دلیل فروش اوراق بهادار ثبت نشده در 1 فوریه در دادگاه ناحیه جنوبی ایالات متحده در نیویورک رد شد. در شکایتی که در 11 مارس ارائه شد، توکن های فهرست شده در کوین بیس اوراق بهاداری بودند که بدون ثبت نام مناسب فروخته می شدند و به مشتریان در مورد خطرات آنها هشدار داده نمی شد.

این شکایت بر اساس قانون اوراق بهادار 1933 و قانون مبادله 1934 اتهاماتی را مطرح کرد و از آزمون هوی که توسط دادگاه عالی ایالات متحده در سال 1946 برای شناسایی توکن ها ایجاد شد، استفاده کرد. شاکیان به طور جداگانه برای هر نشانه بحث کردند. قاضی پل انگل مایر در تصمیم خود در رابطه با اتهامات هوی گفت:

اگر قرار بود این پرونده به قضاوت اجمالی برسد، این مناقشه به عنوان میدان نبرد مرکزی ظاهر می شد.»

در تحلیل خود، قاضی فرض کرد که توکن ها در واقع اوراق بهادار هستند و ادعاهای مبتنی بر هوی را بیشتر در نظر نگرفت. او اظهار داشت که قرارداد کاربر کوین بیس با ادعای شاکیان مبنی بر اینکه کوین بیس “فروشنده واقعی” توکن ها است، در تضاد است. همچنین، Coinbase درخواست فروش تحت یک تعریف قانونی دقیق را نداد. بنابراین، ادعاهای تحت قانون اوراق بهادار رد شد.

قاضی اظهار داشت که ادعای قانون مبادله مدعی وجود قراردادی است که شامل معامله ممنوع است. وی این ادعا را تکذیب کرد و گفت که تنها قرارداد کاربر مسئول این ادعا بوده و “نیازی به اقدام غیرقانونی ندارد”. قاضی در طول تجزیه و تحلیل به رویه قضایی اشاره کرد.

ظاهراً نماینده شاکیان پس از طرح دعوا متوجه نقص ادعای آنها شده است. پرونده 11 مارس یک شکایت اصلاح شده بود که به توافقنامه کاربر اشاره نمی کرد، اما در بررسی قاضی تأثیری نداشت.

مطالب مرتبط: آخرین خبر: Coinbase در هلند 3.6 میلیون دلار جریمه شد

این دعوی با ادعاهای ملی و ادعاهای تحت قوانین ایالتی کالیفرنیا، فلوریدا و نیوجرسی تنظیم شد. ادعاهای ملی با پیش داوری رد می شوند، به این معنی که شاکیان نمی توانند دوباره همان ادعاها را مطرح کنند. ادعاهای ایالت بدون پیش داوری رد شد، زیرا قاضی حکم داد که دادگاه “منابع لازم را برای حل و فصل” دعاوی دولت تخصیص نداده است.

در ماه آگوست، یک شکایت دسته جمعی علیه کوین بیس در دادگاه ناحیه شمالی جورجیا مطرح شد که ادعا می‌کرد این صرافی به اندازه کافی برای محافظت از کیف پول کاربران و قفل کردن کاربران در حساب‌هایشان در طول نوسانات زیاد بازار، اقدام نکرده است. علاوه بر این، او ادعا کرد: «Coinbase فاش نمی‌کند که دارایی‌های رمزنگاری شده در پلتفرم آن اوراق بهادار هستند.»
نویسنده: Derek Andersen

امیر کرمی
کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉