جی پی مورگان از بلاک چین برای انتقال 24/7 دلاری با بانک های هندی استفاده می کند


جی پی مورگان در بحبوحه نشانه های رو به رشد دلارزدایی جهانی، از بلاک چین برای تراکنش های دلاری بین بانکی در هند استفاده می کند.

شرکت خدمات مالی جهانی JPMorgan به بررسی مزایای بلاک چین با به کارگیری فناوری برای شکستن برخی از محدودیت های مالی سنتی ادامه می دهد.

بلومبرگ در 5 ژوئن گزارش داد، جی پی مورگان با شش بانک بزرگ هندی برای ارائه یک پلتفرم مبتنی بر بلاک چین که امکان تطبیق تراکنش های بین بانکی دلار را فراهم می کند، شریک شده است.

بانک های شرکت کننده عبارتند از HDFC Bank، ICICI Bank، Axis Bank، Yes Bank، IndusInd Bank و واحد بانکی JPMorgan در گجرات بین المللی فاینانس Tec-City یا GIFT City.

Kaustubh Kulkarni، افسر ارشد کشور در JPMorgan، گفت که هدف پروژه بلاک چین افزایش ظرفیت سیستم تسویه حساب موجود است. به گفته این مقام اجرایی، این پلتفرم به بانک ها اجازه می دهد تا تراکنش های فوری را در بیست و چهار ساعت شبانه روز و هفت روز هفته انجام دهند.

تحت سیستم تسویه بین بانکی فعلی، تراکنش ها می تواند تا چند ساعت طول بکشد. همچنین در روزهای شنبه، یکشنبه و تعطیلات رسمی تسویه حساب وجود ندارد. کولکارنی با ادعای اینکه پایلوت بلاک چین JPMorgan این مانع را برطرف خواهد کرد، گفت:

«با استفاده از فناوری بلاک چین برای ساده‌سازی تراکنش‌ها 24 ساعته، پردازش آنی است و بانک‌های GIFT City را قادر می‌سازد تا از مناطق زمانی و ساعات کار خود پشتیبانی کنند.»

این گزارش همچنین بیان می‌کند که هدف از این ابتکار کمک به دهلی نو است تا GIFT City را به عنوان یک مرکز تجاری جایگزین برای سنگاپور و دبی قرار دهد.

به گفته کولکارنی، جی پی مورگان طی چند ماه آینده یک پروژه آزمایشی را برای تجزیه و تحلیل تجربه بانک ها اجرا خواهد کرد. این پروژه آزمایشی روز دوشنبه با استفاده از پلتفرم بلاک چین اونیکس JPMorgan و پس از تایید اداره مرکزی خدمات مالی بین المللی راه اندازی می شود.

مرتبط با: JPMorgan Chase با علامت تجاری IndexGPT وارد مسابقه سازنده هوش مصنوعی می شود

همانطور که قبلاً گزارش شده بود، JPMorgan Onyx، پلتفرم مبتنی بر بلاک چین خود را با هدف بهبود کیفیت تراکنش‌های پرداخت عمده‌فروشی در سال 2020 راه‌اندازی کرد. گزارش شده است که تا آوریل 2023، این بانک تقریباً 700 میلیارد دلار تراکنش وام کوتاه مدت از طریق Onyx انجام داده است.

این خبر در زمانی منتشر می شود که استراتژیست های ارز جی پی مورگان به نشانه هایی از دلارزدایی در حال حاضر اشاره می کنند. استراتژیست ها می گویند: دلاری شدن در ذخایر ارزی مشهود است، جایی که سهم دلار به پایین ترین حد خود رسیده و سهم آن در صادرات کاهش یافته است، اما کالاها همچنان در حال افزایش هستند.

مجله: بیت کوین در مسیر برخورد با وعده های «نت صفر» است


نویسنده: Helen Partz

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید