پروتکل Jimbos پس از نادیده گرفتن معامله توسط هکرها، 800000 دلار جایزه عمومی ارائه می دهد


تیم پروتکل Jimbos پیشنهاد جایزه را به عموم مردم گسترش داده است و از هر کسی که می تواند کمک کند تا متجاوز را دستگیر کند یا پول را پس بگیرد برای مطالبه جایزه دعوت کرده است.

پلتفرم مالی غیرمتمرکز (DeFi) پروتکل Jimbos پس از چند روز مهلت به هکر برای پاسخگویی به معامله، 10 درصد از وجوه مورد بهره برداری را به مردم ارائه کرده است.

در 28 می، برنامه DeFi مبتنی بر Arbitrum مورد سوء استفاده قرار گرفت و منجر به از دست رفتن 4000 اتر (ETH) شد. این استثمارگر پس از سوء استفاده از عدم کنترل لغزش در تبدیل نقدینگی، در آن زمان توانست حدود 7.5 میلیون دلار دارایی را از بین ببرد.

پس از حمله، تیم پشت پروتکل سوء استفاده شده سعی کرد با هکر مذاکره کند. پروتکل DeFi 10 درصد از وجوه مورد بهره برداری را به عنوان پاداش پیشنهاد می کرد و هکر را به پیگرد قانونی تهدید می کرد. این تیم آنچه را که آنها به عنوان “روز پرداخت سریع 800000 دلار” توصیف کردند، ارائه کردند، اما گفتند که اگر 90٪ از وجوه بازگردانده نشود، تا زمانی که هکر پشت میله های زندان قرار نگیرد، متوقف نمی شوند.

پس از دادن مدتی به هکر برای پاسخگویی، پروتکل اخیراً اعلام کرد که پیشنهاد جایزه خود را به عموم مردم گسترش خواهد داد. در یک تاپیک توییتر، پروتکل DeFi اعلام کرد هر کسی که بتواند اطلاعاتی ارائه دهد که می تواند منجر به دستگیری سوء استفاده کننده یا برداشت وجه شود، واجد شرایط دریافت جایزه خواهد بود.

علاوه بر این، تیم اعلام کرد که از قبل آماده است. مطالعه با یک آژانس مجری قانون که بر تحقیقات جرایم سایبری بلاک چین متمرکز شده است. علاوه بر این، تیم گفت که آنها برنامه های آینده خود را برای پروتکل و یک طرح بازیابی برای قربانیان سوء استفاده را به اشتراک خواهند گذاشت.

مرتبط با: مذاکرات هک: چرا پلتفرم‌های با جوایز ناکارآمد قیمت بیشتری می‌پردازند؟

آخرین هک نشان داد که برخی از هکرها ممکن است تمایلی به مذاکره نداشته باشند، در حالی که سایر مذاکرات جایزه موفقیت آمیز بوده است. در 4 آوریل، تیم Euler Finance 90٪ از وجوه هک شده را پس از ارائه پاداش 19.6 میلیون دلاری به بهره‌بردار بازیابی کرد. به طور مشابه، پروتکل وام دهی Sentiment توانست 90 درصد از وجوه خود را پس از ارائه 10 درصد پاداش به بهره بردار از یک هکر بازیابی کند.

مجله: آیا پروژه های کریپتو باید با هکرها مذاکره کنند؟ شاید
نویسنده: Ezra Reguerra

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید