Jewel Bank، Polygon اولین استیبل کوین برمودا با پشتوانه دلار آمریکا را راه اندازی می کند


استیبل کوین JUSD به سرمایه گذاران نهادی در منطقه امکان تسویه در زمان واقعی را می دهد.

چنس بارنت، موسس و رئیس بانک جواهر، به کوین تلگراف گفت که موسسات در برمودا به زودی قادر خواهند بود پرداخت های بلادرنگ را با استفاده از یک استیبل کوین با نسبت 1:1 به دلار آمریکا خریداری و بفروشند.

با نام Jewel USD (JUSD)، اولین استیبل کوینی که در منطقه راه اندازی شد، از بلاک چین Polygon پشتیبانی می کند که امکان تراکنش بین کیف پول ها را برای مشتریان سازمانی فراهم می کند. در آینده، این بانک قصد دارد از اکوسیستم Polygon برای راه‌حل‌های پرداخت تجاری و خرده‌فروشی مبتنی بر استیبل کوین، از جمله تراکنش‌های بین مؤسسات، مشاغل و پرداخت‌های بین افراد استفاده کند.

“نیاز به یک شبکه تسویه بیدرنگ USD خارج از ایالات متحده برای فین تک ها و شرکت های دارایی دیجیتال قابل توجه است، بنابراین ما شکاف بزرگی را در بازار پر می کنیم. ایالات متحده راه حل هایی مانند Signature Signet برای تسویه بیدرنگ و اکنون Jewel دارد. بانک برای صنعت مستقر در برمودا، راه حلی غیر آمریکایی ارائه می دهد و پاسخ مشتریانی که قبل از راه اندازی ثبت نام کرده بودند قابل توجه بود.

در بلاک چین Polygon، 25 استیبل کوین در حال حاضر معامله می شود که شامل یک توکن یورو مصنوعی، یک استیبل کوین ژاپنی متصل به ین و یک استیبل کوین آفریقای جنوبی با نسبت 1:1 به راند آفریقای جنوبی (ZAR) می شود.

مطالب مرتبط: 13 درصد از آمریکایی‌ها در حال حاضر دارای رمزنگاری هستند: مطالعه JPMorgan

در حالی که هیچ تاریخ رسمی راه اندازی مشخص نشده است، بانک اعلام کرد که این کار باید ظرف چند ماه آینده انجام شود. به گفته Jewel، تراکنش‌های استیبل کوین و ذخایر با به‌روزرسانی‌های ماهانه و سه ماهه، مشمول ممیزی‌های سطح بانک و نظارت نظارتی خواهند بود.

در مورد اقدامات مدیریت ریسک انجام شده، مدیر اظهار داشت: “استیبل کوین مستقیماً توسط بانک صادر می شود، نه نهادی که دارای مقررات کمتری است که به طور مستقیم سپرده های فیات دلار آمریکا را ذخیره نمی کند. این امر خطرات را برای دارندگان استیبل کوین کاهش می دهد. ” برای صدور استیبل کوین بارنت همچنین گفت:

تراکنش های JUSD فقط بین مشتریان/کیف پول های مجاز امکان پذیر خواهد بود، که این امکان را برای بازیگران بد برای استفاده از این دارایی ها برای هر گونه فعالیت تایید نشده از بین می برد. جول ممکن است سعی کند استیبل کوین خود را در آینده به روی غیرمشتریان باز کند.”

برمودا در تلاش است تا ارتباط خود را به عنوان یک حوزه قضایی با حمایت از تجارت دارایی دیجیتال حفظ کند. در سال 2020، این منطقه اعلام کرد که با پلتفرم استیبل کوین Stablehouse همکاری می کند تا یک برنامه آزمایشی برای یک توکن «انگیزه» دیجیتال که هم ساکنان و هم بازرگانان در جزایر را هدف قرار می دهد، راه اندازی کند.

«برمودا با برنامه‌ای برای تبدیل شدن به یک مرکز بین‌المللی برای تجارت دارایی‌های دیجیتال، وضوح نظارتی و چارچوب قانونی را برای دارایی‌های دیجیتال و بانکداری در سال ۲۰۱۸ ایجاد کرد. […] در همین حال، ایالات متحده و سایر اقتصادهای پیشرو و نهادهای نظارتی هنوز شفافیت و چارچوب های جامع مشابهی را برای دارایی های دیجیتال و مشاغل دارایی دیجیتال ارائه نکرده اند.”

همانطور که کوین تلگراف گزارش داد، اداره پولی برمودا (BMA) از ژوئن 2022، 14 مجوز را به شرکت های رمزنگاری برای فعالیت در قلمرو جزیره بریتانیا اعطا کرد که چهار مورد از آنها در سال 2022 اعطا شد.


نویسنده: Ana Paula Pereira

اشتراک گذاری و حمایت

Picture of امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید