تنظیم‌کننده‌های ژاپنی می‌خواهند با کریپتو مانند بانک‌های سنتی رفتار شود

تنظیم‌کننده‌های ژاپنی می‌خواهند با کریپتو مانند بانک‌های سنتی رفتار شود


Mamoru Yanase گفت که ارزهای دیجیتال به همان حفاظتی نیاز دارند که موسسات مالی و بانک ها دارند.

تنظیم‌کننده‌های مالی در ژاپن از تنظیم‌کننده‌های جهانی خواستند که با ارزهای دیجیتال مانند بانکداری رفتار کنند و خواستار قوانین سخت‌گیرانه‌تر برای صنعت شدند.

به گفته Mamoru Yanase، معاون اداره توسعه استراتژی و مدیریت آژانس خدمات مالی، ارزهای دیجیتال باید کنترل شوند.

او در گزارشی در 17 ژانویه بلومبرگ گفت: «اگر می‌خواهید مقررات مؤثری را اجرا کنید، باید همان‌گونه که نهادهای سنتی را تنظیم می‌کنید و بر آنها نظارت می‌کنید، عمل کنید.

اظهارات ناظر مالی ژاپن پس از فروپاشی FTX در ماه نوامبر منتشر شد که صنعت را تکان داد و باعث فوریت برای اقدامات نظارتی شد.

برخلاف برخی از همکاران آمریکایی خود، یاناس اعتراف کرد که مشکل مربوط به رمزنگاری نیست. او گفت: «این خود فناوری کریپتو نیست که باعث ایجاد آخرین رسوایی شده است.

او گفت که از قانون‌گذاران در ایالات متحده و اروپا خواسته می‌شود که همان قوانینی را که برای بانک‌ها و شرکت‌های کارگزاری اعمال می‌شود، برای مبادلات رمزنگاری اعمال کنند.

این توصیه ها از طریق هیئت ثبات مالی، یک نهاد جهانی که وظیفه تنظیم صنعت دارایی دیجیتال را بر عهده دارد، ارائه شده است.

یاناس اضافه کرد که کشورها باید «کاملاً» اقدامات حفاظت از مصرف کننده را از صرافی های رمزنگاری درخواست کنند. همچنین درخواست‌هایی برای مبارزه با پولشویی، حکمرانی قوی، کنترل‌های داخلی، حسابرسی و افشای کارگزاری‌های ارز دیجیتال مطرح شد.

Yanase این اظهارات را در حالی بیان کرد که تأیید کرد که شعبه ژاپنی FTX انتظار می رود از فوریه برداشت خود را از سر بگیرد.

یاناس گفت: “ما در تماس نزدیک با FTX ژاپن هستیم.”

مربوط: با احتیاط برخورد کنید: هشدار رگولاتور بانکی ایالات متحده برای رمزارزها

دادگاه در پرونده FTX دستور فروش FTX Japan در میان سایر شرکت های تابعه این شرکت را صادر کرد. هفته گذشته، کوین تلگراف گزارش داد که 41 طرف علاقه مند به خرید شعبه ژاپنی صرافی هستند.

در 16 ژانویه، مدیر عامل مونکس، اوکی ماتسوموتو، گفت که آنها علاقه مند به خرید FTX ژاپن هستند و افزود که اگر رقابت کمتری در بازار محلی وجود داشته باشد، برای آنها “خیلی خوب” خواهد بود.
نویسنده: Martin Young

امیر کرمی
کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉