ژاپن ممنوعیت استیبل کوین های خارجی مانند USDT را در سال 2023 لغو می کند: گزارش

ژاپن ممنوعیت استیبل کوین های خارجی مانند USDT را در سال 2023 لغو می کند: گزارش


هیچ یک از 31 صرافی رمزنگاری ثبت شده در آژانس خدمات مالی ژاپن، در حال حاضر معاملات ارزهای پایدار مانند USDT یا USDC را ارائه نمی دهند.

تنظیم‌کننده‌های ژاپنی در حال ارزیابی مجدد برخی محدودیت‌های کلیدی ارزهای دیجیتال در استفاده از استیبل کوین‌ها مانند تتر (USDT) یا USD Coin (USDC) هستند.

خبرگزاری محلی Nikkei در دسامبر گزارش داد که آژانس خدمات مالی ژاپن (FSA) ممنوعیت توزیع داخلی استیبل کوین های خارجی را در سال 2023 لغو خواهد کرد.

مقررات جدید استیبل کوین در ژاپن به صرافی‌های محلی امکان داد و ستد استیبل کوین‌ها را تحت شرایط حفاظت از سپرده و سقف حواله می‌دهد. در این گزارش آمده است: «اگر پرداخت‌ها با استفاده از استیبل کوین رایج‌تر شوند، حواله‌های بین‌المللی می‌توانند سریع‌تر و ارزان‌تر شوند.

FSA گفت که اجازه دادن به توزیع استیبل کوین در ژاپن مستلزم تنظیم بیشتر کنترل‌های ضد پولشویی است. روز دوشنبه، این مرجع شروع به جمع آوری بازخورد در مورد پیشنهادات برای لغو ممنوعیت استیبل کوین در ژاپن کرد. همانطور که قبلاً گزارش شده بود، پارلمان ژاپن در ژوئن 2022 لایحه ای را تصویب کرد که صدور استیبل کوین توسط موسسات غیربانکی را ممنوع می کرد.

آخرین اقدام به طور قابل توجهی بر خدمات معاملات ارزهای دیجیتال ارائه شده در ژاپن تأثیر خواهد گذاشت، زیرا در حال حاضر هیچ صرافی محلی معامله با ارزهای پایدار مانند USDT یا USDC را ارائه نمی دهد.

بر اساس اطلاعات رسمی، هیچ یک از 31 صرافی ژاپنی ثبت شده در FSA، از جمله شرکت هایی مانند BitFlyer یا Coincheck، تا 30 نوامبر 2022 با استیبل کوین معامله نمی کردند.

BitFlyer، یکی از بزرگ‌ترین صرافی‌های ارزهای دیجیتال ژاپن، در زمان نگارش این مقاله، در مجموع پنج ارز دیجیتال از جمله بیت‌کوین (BTC)، اتر (ETH)، بیت‌کوین کش (BCH)، XRP (XRP) و Stellar (XLM) را معامله می‌کند. در حال انجام. بر اساس داده های CoinGecko.

FSA بلافاصله به درخواست Cointelegraph برای اظهار نظر پاسخ نداد.

مربوط: تسویه حساب های استیبل کوین ممکن است در سال 2023 از تمام شبکه های کارت اصلی پیشی بگیرد: داده

مقامات ژاپنی اخیراً به طور فعال روی مقررات مربوط به رمزارز کار می کنند. در 15 دسامبر، کمیته مالیاتی حزب حاکم لیبرال دموکرات ژاپن پیشنهادی را تصویب کرد که تعهد شرکت‌های رمزنگاری به پرداخت مالیات بر درآمدهای کاغذی صادر شده را حذف می‌کند. پیش از این، تنظیم‌کننده‌های محلی توصیه‌هایی را علیه استفاده از استیبل کوین‌های الگوریتمی مانند Terra USD (UST) صادر کرده بودند.


نویسنده: Helen Partz

امیر کرمی
کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉