ژاپن آماده می شود تا 30 درصد مالیات رمزنگاری بر سود کاغذ را برای صادرکنندگان توکن کاهش دهد


در حال حاضر، صادرکنندگان ارزهای دیجیتال ژاپنی ملزم به پرداخت نرخ مالیات شرکتی 30 درصدی بر دارایی‌های خود هستند، حتی اگر از طریق فروش سودی کسب نکرده باشند.

دولت ژاپن در حال آماده شدن برای کاهش الزامات مالیاتی برای شرکت های رمزنگاری محلی است زیرا به دنبال تحریک رشد در بخش های مالی و فناوری محلی است.

در حال حاضر، شرکت‌های ژاپنی صادرکننده رمزارز ملزم به پرداخت نرخ مالیات شرکتی 30 درصدی بر دارایی‌های خود هستند، حتی اگر از فروش سود نبرند. به این ترتیب، تعدادی از شرکت‌های رمزنگاری/بلاک چین و استعدادهای محلی تأسیس شده، طبق گزارش‌ها، در چند سال گذشته فروشگاه‌هایی را در جای دیگری باز کرده‌اند.

کمیته مالیاتی حزب حاکم لیبرال دموکرات ژاپن (LDP) جلسه ای را در 15 دسامبر برگزار کرد و پیشنهادی را تصویب کرد – که برای اولین بار در ماه اوت ارائه شد – که تعهد شرکت های رمزنگاری برای پرداخت مالیات بر درآمدهای کاغذی را از توکن های خود حذف می کند. او آن را دریافت کرد.

انتظار می‌رود قوانین مالیاتی نرم‌تر برای کریپتو در ژانویه به پارلمان ارائه شود و در سال مالی آینده ژاپن که از اول آوریل شروع می‌شود، اجرایی شود.

آکیهیسا شیوزاکی، نماینده LDP و عضو دفتر سیاست Web3 در 15 دسامبر در گفتگو با بلومبرگ گفت: “این یک گام بزرگ رو به جلو است.” “برای شرکت های مختلف انجام کارهایی که شامل صدور توکن است آسان تر خواهد شد.”

به نظر می رسد آخرین اقدام دولت نشان می دهد که گرسنگی برای ترویج و توسعه بخش کریپتو داخلی و وب 3 با وجود فاجعه FTX کاهش نیافته است.

نخست وزیر فومیو کیشیدا در ماه اکتبر تاکید کرد که NFT، بلاک چین و متاورس نقش مهمی در تحول دیجیتالی کشور ایفا خواهند کرد. نخست وزیر به عنوان نمونه از دیجیتالی شدن کارت های هویت ملی نام برد.

در ماه اکتبر، انجمن تبادل دارایی‌های مجازی و رمزنگاری ژاپن نیز اعلام کرد که قصد دارد فرآیند غربالگری دقیق برای فهرست کردن توکن‌های جدید در صرافی‌ها را لغو کند.

مربوط: FTX به دنبال مجوز برای فروش LedgerX و همچنین FTX Japan و FTX Europe است

چنین احساسات آینده نگری توسط شخصیت های کلیدی در بخش خصوصی نیز به اشتراک گذاشته شد. در 8 دسامبر، غول بانکی Sumitomo Mitsui Financial Group (SMBC) اعلام کرد که در حال کار بر روی ابتکاری برای بررسی موارد استفاده از نشانه های مرتبط با روح (SBT) است.

SBT ها به پیشنهاد ویتالیک بوترین، یکی از بنیانگذاران اتریوم در مورد استفاده از توکن ها برای نشان دادن هویت دیجیتالی افراد اشاره می کنند.


نویسنده: Brian Quarmby

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید