ژاپن توصیه می کند از پشتیبانی الگوریتمی در استیبل کوین ها خودداری کنید


وضعیت قانونی بالقوه توصیه آژانس خدمات مالی ژاپن نامشخص است، زیرا قوانین فعلی در مورد استیبل کوین های الگوریتمی ساکت است.

پس از تصویب قانون برجسته در مورد استیبل کوین ها در ماه ژوئن، تنظیم کننده های ژاپنی در حال بررسی تکمیل این قانون با محدود کردن پشتیبانی الگوریتمی از استیبل کوین ها هستند. این هدف به عنوان توصیه آژانس خدمات مالی (FSA) بود و توسط معاون وزیر امور بین‌الملل این کشور، توموکو آمایا نیز تکرار شد.

آمایا در یک میزگرد که توسط انجمن رسمی مؤسسات پولی و مالی (OMFIF) در مورد دارایی‌های رمزنگاری شده صحبت می‌کرد، چارچوب قانونی ژاپن را معرفی کرد و عوامل ثبات مالی، حفاظت از کاربر، و مبارزه با پولشویی/مبارزه با تأمین مالی تروریسم را برجسته کرد. (AML/CFT). این سخنرانی ابتدا در ماه نوامبر انجام شد، اما FSA سند کامل را در 7 دسامبر منتشر کرد.

این ارائه 29 صفحه‌ای، رویکرد ژاپنی به مقررات ارزهای دیجیتال را در سیستمی نشان می‌دهد که توسط چندین قانون کلیدی ایجاد شده است – قانون بانکداری، قانون خدمات پرداخت، و قانون ابزارهای مالی و مبادلات. کسی که با محیط نظارتی ژاپن آشناست در این مرحله چیز جدیدی پیدا نکرده است، اما تاکید بر تمایز بین “دارایی های رمزنگاری” و “استیبل کوین های نوع دیجیتال” دیدگاه متفاوتی را در مورد رویکرد تنظیم کننده های محلی به دومی ارائه می دهد.

مربوط: بانک ژاپن ین دیجیتال را با سه مگا بانک آزمایش می کند

سخنرانی آمایا همچنین هیچ عنوانی برای تاریخ خاصی یا قانون آتی ندارد. با این حال، در بخش “مسیر رو به جلو” در انتهای سند، معاون وزیر به توصیه های FSA که در ماه اکتبر گزارش شده است اشاره می کند. همانطور که نقل قول ادامه دارد:

بررسی پیشنهادی بیان می‌کند که «استیبل کوین‌های جهانی نباید از الگوریتم‌هایی برای تثبیت ارزش خود استفاده کنند» و ارائه حقوق بازخرید را تقویت می‌کند.

این توصیه احتمالاً در آینده مورد توجه قانونگذاران قرار خواهد گرفت، زیرا مقررات فعلی استیبل کوین که در ژوئن توسط پارلمان تصویب شد و در ژوئن 2023 به قانون تبدیل خواهد شد، استیبل کوین های الگوریتمی را پوشش نمی دهد. این صورت‌حساب پس از سقوط گسترده در بازارهای ارزهای دیجیتال به دلیل سقوط توکن‌های Terra، با استیبل کوین الگوریتمی Terra USD (UST) در اوایل ماه مه، ۱:۱ در برابر دلار آمریکا شکست خورد.


نویسنده: David Attlee

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید