ژاپن با ارائه Web3 به دنبال محیطی دوستانه تر برای ارزهای دیجیتال است


تیم پروژه Web3 ژاپن یک مقاله سفید منتشر کرده است که در آن راه‌هایی برای گسترش صنعت کریپتو در این کشور برای ایجاد فضایی خوشایند برای کریپتو پیشنهاد می‌کند.

تیم پروژه Web3 حزب حاکم لیبرال دموکرات ژاپن، کاغذ سفیدی حاوی توصیه هایی برای گسترش صنعت کشور منتشر کرده است که توسط دولت نخست وزیر فومیو کیشیدا در استراتژی ملی گنجانده شده است.

هدف تیم پروژه Web3 دور زدن فرآیندهای بوروکراتیک معمول برای فرموله کردن پیشنهادهای نظارتی برای همه چیز از توکن های تغییرناپذیر (NFT) تا نهادهای مستقل غیرمتمرکز (DAO) است.

برخلاف سایر دولت‌هایی که تلاش می‌کنند قوانین حمایت از مصرف‌کننده را اجرا کنند، ژاپن در تلاش است تا فضای گرم‌تری را برای ارزهای دیجیتال ایجاد کند زیرا بسیاری از شرکت‌ها به دلیل تعهدات مالیاتی بالای خود به کشورهای دیگر نقل مکان می‌کنند.

بر اساس وایت پیپر، ژاپن باید در اجلاس G7 امسال که مسائل مربوط به ارزهای دیجیتال را بررسی می کند، رهبری نشان دهد. این سند توصیه می کند که ملت بر مزایای بالقوه Web3 تمرکز کرده و موضعی متمایز در مورد نوآوری های بی طرف از نظر فناوری و اخلاقی اتخاذ کند.

علاوه بر این، وایت پیپر تغییرات بیشتری را در مقررات مالیاتی پیشنهاد می کند و اذعان می کند که معافیت قابل توجهی قبلاً برای صادرکنندگان توکن اعطا شده است. اینها شامل معافیت های مالیاتی برای شرکت هایی است که دارای توکن هایی هستند که برای تجارت کوتاه مدت توسط سایر شرکت ها در نظر گرفته نشده اند. این پیشنهاد می‌کند که ارزیابی‌های خود را قادر می‌سازد، به سرمایه‌گذاران اجازه می‌دهد تا حداکثر سه سال زیان‌های خود را تحمل کنند، و این که ارز دیجیتال تنها زمانی باید مشمول مالیات شود که به فیات تبدیل شود.

کاغذ سفید یک نگرانی مبرم در مورد عدم وجود استانداردهای حسابداری را شناسایی می کند که یافتن حسابرسان را برای مشاغل Web3 دشوار می کند. این سند توصیه می کند که وزارتخانه ها و مؤسسات به مؤسسه حسابداران رسمی ژاپن در تدوین دستورالعمل ها کمک کنند. علاوه بر این، ایجاد یک قانون DAO را با الگوبرداری از گودو کایشا ژاپن پیشنهاد می کند که با یک شرکت با مسئولیت محدود قابل مقایسه است. همچنین تغییراتی را در قانون شرکت ها و قانون ابزارهای مالی و مبادلات پیشنهاد می کند.

مرتبط با: FSA ژاپن، Bybit و سایرین را برای فعالیت بدون ثبت نام معرفی می کند

کاغذ سفید نشان می‌دهد که فرآیند غربالگری برای توکن‌هایی که قبلاً در گردش هستند کوتاه شده است، اما ارزیابی توکن‌های جدید صادر شده توسط سازمان‌های خارجی هنوز راکد است. این تضمین می کند که رویه ها باید شفاف تر شوند و گواهی دهندگان اطلاعات لازم را برای ارزیابی ارائه می دهند.

سال گذشته، ژاپن چارچوبی را برای تنظیم استیبل کوین ها تصویب کرد. وایت پیپر جدید اهمیت آماده سازی محیط برای ثبت استیبل کوین و ایجاد یک سازمان خود تنظیم کننده را برجسته می کند. همچنین پیشنهادهایی را برای استیبل کوین های با پشتوانه ین ارائه می کند.

مجله: ETF بیت کوین سامسونگ، 700 میلیون دلار کاهش، کوین بیس از ژاپن خارج شد: آسیا اکسپرس


نویسنده: Amaka Nwaokocha

اشتراک گذاری و حمایت

Picture of امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید