SafeMoon تایید شده توسط جیک پل پس از معرفی یک اشکال در ارتقاء هک شد


یک تابع burn() عمومی معرفی شده در آخرین ارتقاء ظاهراً به کاربران اجازه می دهد تا توکن ها را از آدرس های دیگر رایت کنند.

SafeMoon، پروژه ای که قبلاً توسط افراد مشهور و تأثیرگذار اجتماعی درجه یک مانند جیک پل و سولجا بوی حمایت می شد، تصاحب استخر نقدینگی خود (LP) را اعلام کرد. بدون ارائه جزئیات بیشتر در مورد این حمله، SafeMoon تایید کرد که در حال انجام اقداماتی برای “حل مشکل در اسرع وقت” است.

مانند بسیاری از پروژه های رمزنگاری دیگر در سال 2021، SafeMoon توسط افراد مشهور متعددی پشتیبانی شده است. با این حال، شکایتی که در فوریه 2022 ارائه شد، حاکی از آن است که نوازندگانی مانند نیک کارتر، سولجا بوی، لیل یاکتی و جیک پل و بن فیلیپس یوتیوبرها از طرح‌های واقعی پونزی برای خرید توکن‌های SafeMoon (SFM) از سرمایه‌گذاران به بهانه سود غیرواقعی تقلید کرده‌اند. ادعا کرد که اشتباه کرده است .

جیک پل در حال تبلیغ توکن SafeMoon در سال 2021 است. منبع: توییتر

بررسی هک SafeMoon نشان می دهد که مهاجم حدود 27000 BNB (BNB) به ارزش 8.9 میلیون دلار سرقت کرده است. SafeMoon هنوز به درخواست Cointelegraph برای اظهار نظر پاسخ نداده است. علاوه بر این، کاربران همچنین از اظهار نظر در مورد اعلامیه ای که آشتی LP را فاش می کرد، منع شدند.

Peckshield، محقق بلاک چین، این مشکل را به یک به‌روزرسانی نرم‌افزار اخیر به‌عنوان مقصر بالقوه‌ای که این باگ را کشف کرده است، مشخص کرد. یک تابع burn() عمومی معرفی شده در آخرین ارتقاء ظاهراً به کاربران اجازه می دهد تا توکن ها را از آدرس های دیگر رایت کنند.

پسندیدن اعلام کرد مهاجم از آسیب‌پذیری عضو انجمن DeFi Mark برای حذف توکن‌های SFM سوء استفاده کرد و باعث افزایش مصنوعی قیمت توکن شد. مهاجم از موقعیت استفاده کرد و توکن ها را به قیمتی متورم فروخت.

مروری بر اکسپلویت SafeMoon. منبع: Beak Shield

همانطور که در بالا مشاهده می شود، مهاجم یادداشتی همراه تراکنش گذاشته و نوشته است:

“هی آرام باش، ما تصادفاً علیه شما حمله کردیم، می خواهیم صندوق را برگردانیم، کانال ارتباطی امن ایجاد کنید، بیایید صحبت کنیم.”

تا زمانی که SafeMoon رسما تصمیم خود را اعلام نکند، به سرمایه گذاران توصیه می شود برای جلوگیری از از دست دادن احتمالی سرمایه، در این پروژه سرمایه گذاری نکنند.

مرتبط با: ردیاب جدید مورد کریپتو 300 مورد از SafeMoon تا Pepe the Frog را برجسته می کند

به دنبال یک حادثه امنیتی اخیر در مورد دسترسی غیرقانونی به کیف پول های داغ، سازنده دستگاه های خودپرداز بیت کوین (BTC) جنرال بایت قصد دارد به مشتریانی که پول خود را از دست داده اند، بازپرداخت کند.

همانطور که کوین تلگراف گزارش داد، هک منجر به ضرر 56 بیت کوین و 21.82 اتر (ETH) شد که مجموعاً حدود 1.9 میلیون دلار ارزش داشت.

مجله: هواوی NFT، هکاتون تویوتا، کره شمالی و بلاک چین: آسیا اکسپرس
نویسنده: Arijit Sarkar

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *