جک دورسی TBD جعبه ابزار جدید Web5 را معرفی کرد


هدف مجموعه ابزار Web5 این است که کنترل داده ها و هویت را در دست کاربران قرار دهد

TBD، بخشی از شرکت فین‌تک Block به رهبری مدیرعامل جک دورسی، یک پلتفرم وب غیرمتمرکز جدید Web5 را در بیت‌کوین میامی در 19 می اعلام کرد.

این شرکت قصد دارد این پلتفرم “هویت غیرمتمرکز و ذخیره سازی داده” را به برنامه ها ارائه دهد و به توسعه دهندگان این امکان را می دهد تا از این فناوری برای “بازگرداندن مالکیت داده ها و هویت به افراد و در عین حال ایجاد تجربیات کاربر لذت بخش” استفاده کنند.

پلتفرم Web5 دورسی همچنین قصد دارد چندین مؤلفه کلیدی را برای تسهیل این تجربه وب غیرمتمرکز فراهم کند. تحت این پلتفرم، کیف پول ها به عنوان واسطه عمل می کنند و تعاملات هویتی و داده ای را برای افراد و موسسات تسهیل می کنند. گره های وب غیرمتمرکز (DWN) به عنوان ذخیره اطلاعات شخصی عمل می کنند که به طور ایمن داده های عمومی و رمزگذاری شده را نگهداری می کنند، در حالی که برنامه های کاربردی وب غیرمتمرکز (DWA) از قابلیت های هویت غیرمتمرکز و ذخیره سازی داده ها برای بهبود تجربیات کاربر استفاده می کنند.

علاوه بر این، پلت فرم وب 5 از شناسه های غیرمتمرکز (DID) نیز استفاده خواهد کرد که استانداردهای پذیرفته شده بین المللی برای شناسه های ایجاد شده و کنترل شده توسط افراد است و اتکا به نهادهای متمرکز را از بین می برد. این پلتفرم همچنین شامل سرویس‌های هویت مستقل و کیت‌های توسعه نرم‌افزار (SDK) می‌شود که ابزارهای لازم برای استفاده از شناسه‌های غیرمتمرکز و اعتبارنامه‌های قابل تأیید را فراهم می‌کنند.

مطالب مرتبط: جک دورسی بلاک به دنبال اطلاعاتی در مورد «کیت توسعه معدن» پیشنهادی است.

در سال‌های اخیر، جک دورسی، بنیان‌گذار توییتر، از «پروتکل آزاد و باز» برای رسانه‌های اجتماعی حمایت کرده است. در ژوئن 2022، Cointelegraph اعلام کرد: دورسی در حال ساخت «Web5» با استفاده از بیت کوین بود تمرکز آن بر دور زدن کامل Web3 و استفاده از یک مدل جدید بیت کوین محور برای مدیریت هویت بود.

مجله: پیروزی بیت کوین در TikTok چینی، 30 میلیون کاربر سرزمین اصلی، حماسه جاستین سان


نویسنده: Judith BannermanQuist

اشتراک گذاری و حمایت

Picture of امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید