تراشه استخراج نانو بیت کوین جک دورسی به سمت نمونه اولیه می رود


بلاک طراحی نمونه اولیه تراشه جدید ASIC را تکمیل کرده است، که به گفته او برنامه او برای ارائه طرح دکل استخراج بیت کوین “منبع باز” به بازار را تسریع خواهد کرد.

بلاک، یک شرکت خدمات مالی و فناوری متعلق به مدیر عامل سابق توییتر، جک دورسی، اعلام کرده است که طراحی نمونه اولیه یک تراشه جدید استخراج بیت کوین (BTC) پنج نانومتری (5 نانومتری) را تکمیل کرده است که ادعا می کند برای متمرکز کردن عرضه بیت کوین کلیدی است. دکل های معدن.

طبق یک پست وبلاگ منتشر شده در 28 آوریل، بلاک توضیح داد که توسعه سخت افزار ASIC استخراج بیت کوین هم از نظر مالی و هم از نظر فنی چالش برانگیز است. نتیجه “تمرکز بیش از حد سیلیکون استخراج بیت کوین خصوصی” در دست چند شرکت منتخب بود. بلاک این تمرکز را هم برای ماینرها و هم برای کل شبکه بیت کوین مضر می داند.

این شرکت مستقر در سانفرانسیسکو نوشت که قصد دارد با فروش ASIC های مستقل و سایر اجزای سخت افزاری، فناوری استخراج بیت کوین را تا حد امکان «متن باز» به منظور «بهینه سازی نوآوری و به حداکثر رساندن اندازه اکوسیستم سخت افزاری استخراج بیت کوین» تبدیل کند.

این پست می‌افزاید که گام‌های برداشته‌شده در چند ماه گذشته به شرکت اجازه می‌دهد تا طرح‌های جدیدی را امتحان کند و به ارائه تراشه‌های استخراج بیت‌کوین کارآمدتر و مقرون‌به‌صرفه‌تر به بازار کمک کند. بلاک اضافه کرد که برای سرعت بخشیدن به این حرکت توسعه، مقدار زیادی تراشه ASIC از اینتل خریداری کرده است.

در 18 آوریل، اینتل اعلام کرد که به عنوان بخشی از اقدامات کاهش هزینه، سفارشات جدید برای ASIC های Block-Scale 1000 Series را تا 20 اکتبر متوقف می کند و ارسال آن در آوریل 2024 پایان می یابد. بلاک می‌گوید این خرید بزرگ ASIC از اینتل به سرعت بخشیدن به توسعه تراشه 3 نانومتری اختصاصی آن کمک می‌کند، که ادعا می‌کند در زمان عرضه پیشرفته‌ترین تراشه تا به امروز خواهد بود.

ما اکنون می‌توانیم تیم طراحی خود را تنها بر روی توسعه یک ASIC سه نانومتری پیشرفته متمرکز کنیم.

یک مقیاس نانومتری (1 نانومتر) تقریباً معادل عرض دو اتم سیلیکون است. با کوچکتر شدن قطعات تراشه ها، ترانزیستورهای بیشتری در قالب سیلیکونی با همان اندازه قرار می گیرند. با کاهش اندازه کلی، جریان الکتریکی برای انجام محاسبات مسافت کمتری را در مدار طی می کند، به این معنی که راندمان کلی بهبود یافته و مقدار حرارت تولید شده کاهش می یابد.

مرتبط با: ماینفلاسیون: هزینه استخراج بیت کوین در ایالات متحده از 5000 دلار به 17000 دلار در سال 2023 افزایش خواهد یافت.

شایان ذکر است که تراشه های 5 نانومتری ASIC مدتی است که در دسترس بوده اند و قدیمی ترین ASIC 5 نانومتری در سال 2021 توسط شرکت معدنی چینی Canaan راه اندازی شد. در حال حاضر، اکثر ASIC های استخراج بیت کوین با تراشه های 5 نانومتری کار می کنند، اما هیچ شرکتی طراحی تراشه های ASIC منبع باز ندارد.

ریگ ماینینگ Bitmain S19 ASIC. منبع: BitMain.

ASIC مخفف “مدار مجتمع خاص برنامه” (ASIC) است و به یک دستگاه کامپیوتری اطلاق می شود که برای تکمیل یک عملکرد محاسباتی بهینه شده است و اغلب برای استخراج ارزهای رمزنگاری اثبات کار مانند بیت کوین استفاده می شود.

مجله: بهترین و بدترین کشورها برای مالیات کریپتو – به علاوه نکات مالیاتی کریپتو
نویسنده: Tom Mitchelhill

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید