جک دورسی بلاک از Bitcoin.com به دلیل نقض علامت تجاری شکایت کرد


وکیل حقوقی Block در نامه ای به Bitcoin.com نوشت: استفاده از نام “VERSE” به منزله نقض علائم تجاری مشتری ما تحت قانون علائم تجاری آلمان است.

شرکت پرداخت دیجیتال Block Inc. علیه Bitcoin.com راجر ور به دلیل نقض علامت تجاری ادعایی مربوط به توکن جدید Verse که منجر به فروش خصوصی 33.6 میلیون دلاری در می 2022 شد، اقدام قانونی کرده است.

وکلای بلاک در نامه ای خطاب به مدیر عامل Bitcoin.com، دنیس جارویس و مشاور حقوقی شرکت، جوزف کولمن، استدلال کردند که استفاده بیت کوین دات کام از “Verse” بر اساس قانون علامت تجاری آلمان نقض علامت تجاری است. نامه 10 آگوست 2022 دنباله‌ای بود به اطلاعیه 4 ژوئیه 2022 مبنی بر اینکه وکیل حقوقی بلاک، Bird & Bird، برای اولین بار پرونده نقض علامت تجاری خود را در آلمان تشکیل داد. یکی از آشنایان این نامه را با کوین تلگراف در میان گذاشت.

ادعای نقض علامت تجاری توسط Block در سال 2020 توسط Verse Technologies Inc. و خرید غیرمتمرکز Global Payments از SL. از زمان تصاحب، مشتری ما از این برنامه استفاده کرده است.

مشاور حقوقی بلاک توضیح داد که برنامه “VERSE” در اروپا از جمله آلمان در دسترس است و از هر دو دستگاه اپل و اندروید قابل دسترسی است. در این نامه حقوق بلاک در مورد یک علامت نمادین حاوی کلمه “Verse” و علامت کلمه “VERSE” توضیح داده شده است که نرم افزارهای کاربردی برای رایانه و دستگاه های تلفن همراه را در اولویت قرار می دهد.

استفاده از نام “VERSE” مطابق قانون علائم تجاری آلمان، نقض علائم تجاری مشتری ما است.”

«بنابراین، موکل ما علیه شما ادعای توقف و انصراف از تخلفات را دارد. علاوه بر این، مشتری ما درخواست هایی برای به دست آوردن اطلاعات در مورد دامنه اعمال تجاوز به عنف دارد و خواستار جبران تمام خساراتی است که موکل ما به دلیل تخلف متحمل شده یا متحمل خواهد شد. در نهایت مشتری ما نیز این حق را دارد که بازپرداخت هزینه های انجام شده توسط ما در رابطه با این نامه را مطالبه کند.»

مشاور حقوقی بلاک از بیت کوین دات کام خواست تا تا 17 آگوست 2022 بیانیه غیبت و تعهد را امضا کند، در غیر این صورت با اقدامات قانونی بیشتری روبرو خواهد شد. همچنین از Bitcoin.com خواسته است که عملیات توکن Verse را در اتحادیه اروپا «توقف و متوقف کند» در غیر این صورت با جریمه قراردادی 10400 دلار (10000 یورو) برای «هر نقض» مواجه خواهد شد. بلاک همچنین درخواست بازپرداخت 3906.54 دلار (3744.50 یورو) هزینه های حقوقی کرد.

Bitcoin.com متعلق به سرمایه گذار سابق بیت کوین (BTC) راجر ور است که تا 1 آگوست 2019 به عنوان مدیرعامل فعالیت می کرد. Bitcoin.com یک صرافی دارایی دیجیتال و کیف پول دارد و اخبار روزانه را در مورد بازار ارزهای دیجیتال ارائه می دهد. بسیاری از جامعه رمزنگاری ور را به دلیل پشتیبانی قوی از بیت کوین کش (BCH) می شناسند، که در سال 2017 پس از جدا شدن بیت کوین از بلاک چین اصلی به دلیل تفاوت های فلسفی در مورد مقیاس پذیری و سرعت تراکنش ظاهر شد. با این حال، حامیان آن بر این باورند که BCH با چشم انداز تعیین شده برای بیت کوین در وایت پیپر ساتوشی ناکاموتو در سال 2008 مطابقت دارد.

بلاک که در سال 2009 توسط جک دورسی تأسیس شد، در دسامبر 2021 از Square تغییر نام داد زیرا تمرکز آن بر روی فناوری بلاک چین و بیت کوین متمرکز شد. دورسی از زمان ترک پست خود به عنوان مدیرعامل توییتر در نوامبر 2021، به طور فزاینده ای بر روی سخت افزار بیت کوین و راه حل های پرداخت متمرکز شده است.

مربوط: پول خود را پس بگیرید: دنیای عجیب دعوای کریپتو

ور و دورسی در طول سال‌ها درگیر اختلافات شخصی بوده‌اند، از جمله در سال 2019، زمانی که ور دورسی را به حمایت از شبکه لایتنینگ به دلیل رابطه عاشقانه‌اش با الیزابت استارک، مدیرعامل لایتنینگ لبز متهم کرد. برخی گمانه زنی می کنند که این مشکلات شخصی به این دلیل است که توییتر هرگز Bitcoin.com را در زمانی که دورسی مدیرعامل بود تأیید نکرد.

توکن Verse که در مرکز اختلافات حقوقی قرار دارد، به صورت عمومی در صفحه توییتر Bitcoin.com منتشر شده است. Verse توسط سازندگانش به عنوان یک “توکن زنجیره ای متقابل” توصیف می شود که بر گسترش به زنجیره های ارزان قیمت ماشین مجازی اتریوم (EVM) متمرکز شده است. دارای عرضه ثابت 210 میلیارد توکن است که طی هفت سال توزیع شده است. فروش خصوصی آن، که در ماه می گذشته به پایان رسید، 33.6 میلیون دلار جمع آوری کرد.
نویسنده: Sam Bourgi

اشتراک گذاری و حمایت

Picture of امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید