جک دورسی با ادعای اینکه ETH یک امنیت است، جنجال برانگیخت


از زمانی که بایننس و کوین بیس به دلیل ارائه اوراق بهادار ثبت نشده شکایت کردند، دورسی در توییتی از تمرکز بر توسعه بیت کوین حمایت کرد.

جک دورسی، یکی از مدافعان قدیمی بیت کوین (BTC) پس از پاسخ “بله” به این سوال که آیا اتر (ETH) یک امنیت است یا خیر، خود را در نبرد توییتری با چندین متخصص صنعت کریپتو یافت.

این نظر توجه Udi Wertheimer، توسعه دهنده بیت کوین Ordinals در Taproot Wizards را جلب کرد، که در توییتی در 6 ژوئن به این نتیجه رسید که دورسی یک “دلقک” است.

در پاسخ، دورسی پاسخ داد: «آیا ETH یک امنیت نیست؟ به من سحر و جادو بیاموز» ورتایمر را وادار کرد تا عمل کند. برای به اشتراک گذاشتن یک ویدیوی پنج ساله توسط گری جنسلر، رئیس کمیسیون بورس اوراق بهادار ایالات متحده (SEC)، که در آن ETH دیگر به اندازه کافی غیرمتمرکز نیست و یک اوراق بهادار نیست.

با این حال، گابور گورباکس، مشاور استراتژی ناشر استیبل کوین تتر و شرکت مدیریت سرمایه گذاری VanEck، نظر Wertheimer را بررسی کرد: نشان می دهد تغییر اخیر اتریوم به اثبات سهام ممکن است دوباره قوانین اوراق بهادار را آغاز کرده باشد.

این دعوای آنلاین در پرتو شکایت‌هایی بود که SEC علیه صرافی‌های ارزهای دیجیتال بایننس و کوین‌بیس در 5 و 6 ژوئن به اتهام ارائه توکن‌هایی که اوراق بهادار ثبت‌نشده در نظر گرفته می‌شد، مطرح کرد.

دورسی همچنین توییت کرد و اشاره کرد که تصویری از یک پست توسط برایان آرمسترانگ، مدیر عامل کوین بیس در سال 2015 را تایید کرده است که در آن آلت کوین‌ها را به‌عنوان «حواس‌پرت‌کننده» می‌خواند و کوین‌بیس باید به جای آن روی بیت‌کوین «تمرکز» کند.

دورسی به سری توییت های خود در حمایت از بیت کوین ادامه داد و توییتی را بازنشر کرد. ویدئو جک مالرز، مدیر اجرایی اپلیکیشن لایتنینگ بیت کوین Strike، از آرمسترانگ خواسته است که آلت کوین ها را به جای ساخت بر روی بیت کوین و شبکه لایتنینگ ترجیح دهد.

مرتبط با: جک دورسی به رابرت کندی، نامزد طرفدار رمزارزها برای پیروزی در ریاست جمهوری توصیه می کند

در حالی که دورسی در سال 2021 مسئولیت توییتر را بر عهده داشت، این شرکت 140 توکن غیرقابل تجارت مبتنی بر اتریوم (NFT) فروخت اما در آن زمان از سرمایه گذاری در اتر خودداری کرد.

دورسی همچنین توسعه اتریوم را کم اهمیت جلوه داد و در آگوست 2021 ادعا کرد که اتریوم به تنهایی نمی تواند فناوری بزرگ را مختل کند.

دورسی اخیرا تأمین مالی کرده و مدافع Nostr، یک شبکه غیرمتمرکز «قاتل توییتر» است که پرداخت‌های مبتنی بر لایتنینگ بیت‌کوین را در پلتفرم «داموس» ادغام می‌کند.

مجله: مقررات رمزنگاری – آیا رئیس SEC گری جنسلر حرف آخر را می زند؟
نویسنده: Brayden Lindrea

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید