ایتالیا 26 درصد مالیات بر عایدی سرمایه بر سود ارزهای دیجیتال اعمال می کند


مالیات بر عایدی سرمایه 26 درصدی برای سود معاملات ارزهای دیجیتال بیش از 2000 یورو (2062.3 دلار آمریکا) اعمال خواهد شد.

طبق اسناد بودجه ای که در اول دسامبر منتشر شد، ایتالیا قصد دارد با گسترش قوانین مالیاتی خود به تجارت ارزهای دیجیتال در سال 2023، مقررات مربوط به ارزهای دیجیتال را تشدید کند.

طبق گزارش بلومبرگ، بودجه سال 2023 شامل برنامه هایی برای اعمال مالیات 26 درصدی بر سود معاملات ارزهای دیجیتال بالاتر از 2000 یورو (2062.3 دلار) است. قبل از این پیشنهاد، ارزهای دیجیتال نرخ مالیات کمتری داشتند زیرا قبلاً “ارز” در نظر گرفته می شدند.

در لایحه پیشنهادی، مالیات دهندگان این اختیار را خواهند داشت که ارزش دارایی های دیجیتال خود را اعلام کرده و 14 درصد مالیات را از اول ژانویه بپردازند. این دارندگان دارایی دیجیتال ایتالیایی را تشویق می کند تا دارایی های خود را در اظهارنامه مالیاتی خود اعلام کنند.

بر اساس داده های Tripe A، 2.3 درصد از جمعیت ایتالیا، که معادل تقریباً 1.3 میلیون نفر است، دارایی های رمزنگاری شده در ایتالیا دارند. تا جولای 2022، تخمین زده می‌شود که تقریباً 57 درصد از کاربران کریپتو مرد و 43 درصد زن هستند که اکثر کاربران در گروه سنی 28 تا 38 سال قرار دارند.

مرتبط: IRS برای تماس با کاربرانی که تراکنش های رمزنگاری را گزارش نمی کنند و مالیات نمی پردازند

به نظر می رسد ایتالیا در طرح پیشنهادی مالیات بر ارزهای دیجیتال راه پرتغال را دنبال می کند. در ماه اکتبر، پرتغال، که زمانی بهشت ​​مالیاتی ارزهای دیجیتال شناخته شده بود، مالیات 28 درصدی را بر عایدی سرمایه از ارزهای رمزنگاری شده که کمتر از یک سال نگهداری می شدند، پیشنهاد کرد.

در بودجه ایالتی سال 2023، دولت پرتغال به مالیات ارزهای رمزنگاری شده پرداخت که قبلاً توسط مقامات مالیاتی پرتغال دست نخورده بود، زیرا دارایی های دیجیتال به عنوان پول قانونی به رسمیت شناخته نمی شوند.

دولت پرتغال قصد دارد یک چارچوب مالیاتی «گسترده و کافی» برای ارزهای دیجیتال از نظر مالیات و طبقه بندی ایجاد کند. لایحه مالیاتی پیشنهادی، تراکنش‌های مربوط به استخراج، تجارت و سود سرمایه را پوشش می‌دهد.


نویسنده: Judith BannermanQuist

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید