ایتالیا میلیون‌ها دلار برای کارگرانی که در معرض خطر تغییر هوش مصنوعی هستند، اختصاص می‌دهد


مقامات ایتالیایی 33 میلیون دلار برای بهبود توسعه مهارت های دیجیتال برای کارگرانی که به دلیل اتوماسیون و هوش مصنوعی در معرض خطر اخراج هستند، اختصاص داده اند.

در مورد ظهور هوش مصنوعی (AI) در ایتالیا پس از اعلام بودجه برای کسانی که در معرض خطر از دست دادن شغل خود به دلیل اتوماسیون از قانونگذاران هستند.

در 15 ماه مه، مقامات ایتالیایی 30 میلیون یورو (33 میلیون دلار) برای Fondo per la Repubblica Digitale (FRD) اختصاص دادند تا توانایی های بیکاران و کسانی را که مشاغلشان در خطر تصاحب اتوماسیون و هوش مصنوعی است، توسعه دهد.

FRD در ابتدا توسط دولت ایتالیا در سال 2021 با ماموریت افزایش مهارت های دیجیتال و “توسعه گذار دیجیتالی کشور” تاسیس شد. به گفته این بنیاد، 54 درصد از ایتالیایی های 16 تا 74 ساله فاقد مهارت های اولیه دیجیتال هستند، در حالی که میانگین اتحادیه اروپا 46 درصد است.

دو سوم این بودجه در وهله اول صرف کمک به بیکاران برای توسعه مهارت های دیجیتالی برای ورود به بازار کار می شود، در حالی که 10 میلیون آن به کسانی اختصاص می یابد که در حال حاضر در معرض خطر جایگزینی هوش مصنوعی هستند.

FRD بخش‌های حرفه‌ای را که به‌عنوان ریسک بالای تغییر هوش مصنوعی طبقه‌بندی می‌شوند، از جمله «حمل و نقل و تدارکات، پشتیبانی اداری و اداری، تولید، خدمات و بخش فروش» انتخاب کرد.

مرتبط با: نظرسنجی: استفاده از چت بات هوش مصنوعی 70 درصد بزرگسالان ژاپنی را نگران می کند

این توسعه پس از آن صورت گرفت که ایتالیا به یکی از اولین کشورهایی تبدیل شد که برای مدت کوتاهی استفاده از ربات چت هوش مصنوعی ChatGPT را ممنوع کرد. ممنوعیت اولیه به دنبال نقض داده‌ای بود که منجر به افشای اطلاعات کاربر در سیستم هوش مصنوعی شد.

رگولاتورها در ایتالیا خواستار شفافیت بیشتر از OpenAI، شرکت پشتیبان ChatGPT، و همچنین اعمال دستورالعمل‌های سخت‌گیرانه قبل از لغو ممنوعیت شدند. این برنامه پس از رعایت آن استانداردها در 29 آوریل، حدود یک ماه پس از ممنوعیت، دوباره وارد کشور شد.

این اقدام علیرغم ممنوعیت تنها یک ماهه، مقامات اروپا و سراسر جهان را بر آن داشته تا سیاستی را در قبال هوش مصنوعی در نظر بگیرند. رگولاتورهای آلمانی مطابق با GDPR ChatGPT را دنبال کردند و تحقیقاتی را آغاز کردند.

در حال حاضر، اعضای پارلمان اتحادیه اروپا در حال رای دادن به قانون کاملاً جدید هوش مصنوعی هستند که یکی از اولین مقررات برای فناوری نوظهور هوش مصنوعی خواهد بود.

مجله: “مسئولیت اخلاقی”: آیا بلاک چین واقعا می تواند اعتماد به هوش مصنوعی را تقویت کند؟


نویسنده: Savannah Fortis

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *