ایتالیا ۲۶ درصد مالیات بر عایدی سرمایه بر ارزهای دیجیتال را تصویب کرد

ایتالیا ۲۶ درصد مالیات بر عایدی سرمایه بر ارزهای دیجیتال را تصویب کرد


سنای ایتالیا نرخ مالیات جدید برای تجارت کریپتو را به عنوان بخشی از قانون بودجه سال 2023 تصویب کرد.

چند روز مانده به پایان سال، مجلس سنای ایتالیا بودجه سال 2023 را در 29 دسامبر 2022 تصویب کرد. پخش.)

قانون تصویب شده دارایی های رمزنگاری شده را به عنوان “نماینده دیجیتال ارزش یا حقوقی که می تواند به صورت الکترونیکی با استفاده از فناوری دفتر کل توزیع شده یا فناوری مشابه منتقل و ذخیره شود” تعریف می کند. پیش از این، دارایی های رمزنگاری شده در کشور به عنوان ارز خارجی با مالیات کمتر معامله می شد.

همانطور که توسط Cointelegraph گزارش شده، این قانون همچنین تعیین کرده است که مالیات دهندگان این گزینه را خواهند داشت که ارزش دارایی های دیجیتال خود را از اول ژانویه اعلام کنند و 14 درصد مالیات بپردازند، که هدف آن تشویق ایتالیایی ها به اظهار دارایی های دیجیتالی خود است.

از دیگر تغییرات اعمال شده توسط قانون بودجه می توان به بخشودگی مالیاتی برای کاهش جریمه های پرداخت مالیات از دست رفته، مشوق های مالی برای ایجاد شغل و کاهش سن بازنشستگی اشاره کرد. همچنین شامل معافیت‌های مالیاتی 21 میلیارد یورویی (22.4 میلیارد دلار آمریکا) برای مشاغل و خانوارهایی است که با بحران انرژی روبرو هستند.

موارد مرتبط: لایحه MiCA شامل هشدار واضح برای تأثیرگذاران رمزنگاری است

جورجیا ملونی، اولین زنی که به عنوان نخست وزیر ایتالیا مشغول به کار شد، از حمایت گسترده مجلس قانونگذاری برخوردار شد، اگرچه او در زمان انتخاب شدن در سپتامبر وعده کاهش چشمگیر مالیات را داد.

بر اساس گزارش رسانه های محلی، اقدامات دولت ایتالیا برای کاهش مصرف گاز در سراسر کشور شامل بیش از 15 روز بدون گرمایش مرکزی در ساختمان ها است و از مردم خواسته می شود تا سیستم های گرمایشی را تا یک درجه کاهش داده و آن را برای مدتی خاموش کنند. یک ساعت اضافی در روز زمستان

قوانین ایتالیا پس از تصویب لایحه بازارهای دارایی رمزنگاری (MiCA) در اکتبر. انتظار می رود MiCA در سال 2024 اجرایی شود.


نویسنده: Ana Paula Pereira

امیر کرمی
کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉