رگولاتور ایتالیایی به دلیل مسدود کردن ربات چت هوش مصنوعی ChatGPT انتقاد می کند


ممنوعیت موقت ChatGPT در ایتالیا به دلیل نگرانی های مربوط به حفظ حریم خصوصی، انتقاد چهره های صنعت فناوری و کشور، از جمله معاون نخست وزیر ماتئو سالوینی و کارشناس رون موسکونا را برانگیخته است.

ممنوعیت چت مبتنی بر هوش مصنوعی (AI) ChatGPT در ایتالیا جنجال بزرگی را در این کشور و همچنین در صنعت فناوری به راه انداخته است. متئو سالوینی معاون نخست وزیر ایتالیا انتقاد کرد که به نظر می رسد مسدودسازی بیش از حد به دلیل نگرانی های حفظ حریم خصوصی است.

روز جمعه، OpenAI تحت حمایت مایکروسافت، ChatGPT را در ایتالیا آفلاین کرد، پس از نگرانی در مورد نقض احتمالی حریم خصوصی و ناتوانی در تأیید سن کاربران توسط آژانس ملی داده. این اقدام این سازمان مستقل اولین نمونه از اقدام یک کشور غربی علیه چت باتی بود که با هوش مصنوعی کار می کرد.

معاون نخست وزیر ایتالیا برای به اشتراک گذاشتن افکار خود در اینستاگرام نوشت: “من تصمیم ناظر حریم خصوصی برای مجبور کردن #ChatGPT برای مسدود کردن دسترسی از ایتالیا را نامتناسب می دانم.”

سالوینی اظهار داشت که این اقدام سردبیر ریاکارانه است، زیرا ده ها سرویس مبتنی بر هوش مصنوعی وجود دارد و نمونه هایی مانند چت بینگ را نام برد. سالوینی گفت عقل سلیم مورد نیاز است “زیرا مسائل مربوط به حریم خصوصی تقریباً به تمام خدمات آنلاین مربوط می شود.”

سالوینی با بیان اینکه ممنوعیت ChatGPT می تواند به تجارت و نوآوری ملی آسیب برساند، افزود که امیدوار است راه حلی سریع پیدا شود و دسترسی چت بات به ایتالیا بازیابی شود.

وی گفت: “هر انقلاب فناوری تغییرات، خطرات و فرصت های بزرگی را به همراه دارد. کنترل و تنظیم از طریق همکاری بین المللی بین تنظیم کننده ها و قانون گذاران صحیح است، اما نمی توان از آن اجتناب کرد.”

اعتراض دیگری به این ممنوعیت از سوی رون موسکونا، شریک دفتر لندن شرکت حقوقی بین‌المللی دورسی و ویتنی و کارشناس فناوری و حریم خصوصی داده‌ها مطرح شد. او گفت که ممنوعیت اعمال شده توسط تنظیم کننده های ایتالیایی تعجب آور بود، زیرا غیرعادی است که یک سرویس به طور کامل به دلیل رخداد نقض داده ممنوع شود.

مرتبط با: ChatGPT و AI باید برای اخباری که مصرف می کنند بپردازند: مدیر عامل نیوز کورپ استرالیا

بنا به درخواست مقامات، OpenAI ChatGPT را برای کاربران ایتالیا مسدود کرده است. با این حال، این شرکت اعلام کرد که به قوانین حفظ حریم خصوصی در اروپا پایبند است و مایل به همکاری با تنظیم کننده حریم خصوصی ایتالیا است. OpenAI مدعی شد که اقداماتی را برای به حداقل رساندن داده های شخصی هنگام آموزش سیستم های هوش مصنوعی، از جمله ChatGPT انجام داده است، زیرا هدف آن این است که هوش مصنوعی در مورد جهان یاد بگیرد، نه در مورد افراد خاص.

چت ربات هوش مصنوعی نه تنها در ایتالیا با چالش هایی مواجه است، بلکه در مناطق دیگر در سراسر جهان نیز تحت نظارت است. مرکز هوش مصنوعی و سیاست دیجیتال (CAIDP) در 31 مارس شکایتی را علیه ChatGPT تنظیم کرد تا از استقرار سیستم‌های هوش مصنوعی قدرتمند برای عموم مردم جلوگیری کند. CAIDP چت بات را پلتفرمی «جزئی» و «گمراه‌کننده» توصیف کرد که امنیت و حریم خصوصی عمومی را به خطر می‌اندازد.

مجله: همه چیز برای قاضی ربات خوب است: هوش مصنوعی و بلاک چین می توانند سالن دادگاه را متحول کنند
نویسنده: Amaka Nwaokocha

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید