مشکلی نیست: بحران DCG احتمالاً شامل فروش زیادی نخواهد شد - Novogratz

مشکلی نیست: بحران DCG احتمالاً شامل فروش زیادی نخواهد شد – Novogratz


نووگراتز گفت که ادامه مشکلات مالی گروه ارز دیجیتال باعث فشار بیشتر بر قیمت ارزهای دیجیتال نخواهد شد.

مایک نووگراتز، مدیرعامل هلدینگ دیجیتال گلکسی، گفت که ترس از بحرانی که گروه ارز دیجیتال (DCG) و جنسیس با آن مواجه هستند، «فروش زیادی را به همراه نخواهد داشت»، اگرچه «خبر خوبی نیست».

در مصاحبه ای با Squawk Box CNBC در 10 ژانویه، Novogratz گفت که انتظار دارد شکست فعلی DCG و شرکت های مرتبط با آن “نتایج” را در سه ماهه آینده ببیند.

«برآمدگی هایی مانند DCG و Genesis و Gemini وجود دارد که در سه ماهه آینده منتشر خواهند شد. این عالی نخواهد بود،” نووگراتز گفت:

فکر نمی‌کنم فروش زیادی داشته باشد، این خبر خوبی نیست.»

DCG یک هلدینگ رمزنگاری بزرگ است که به عنوان مالک و اپراتور Grayscale Investments، بزرگترین مدیر دارایی دیجیتال جهان شناخته می شود.

او همچنین صاحب شرکت وام دهی جنسیس، شرکت مشاوره Foundry، صرافی ارزهای دیجیتال Luno و شرکت رسانه های رمزنگاری CoinDesk است.

الان رای بدهید!

دیدگاه Novogratz کاملاً در تضاد با گزارش Arcane Research در 4 ژانویه بود که به سرمایه گذاران هشدار داد که مراقب “مشکلات مالی مداوم” در DCG باشند، زیرا نتیجه می تواند “به شدت بر بازارهای رمزنگاری تاثیر بگذارد”.

او استدلال می‌کرد که اگر DCG ورشکست شود، ممکن است شرکت مجبور شود دارایی‌ها را نقد کند و موقعیت‌های بزرگی را در Grayscale Bitcoin Trust (GBTC) و سایر تراست‌های مرتبط با ارز دیجیتال بفروشد که این امر بر قیمت‌های کریپتو فشار می‌آورد.

با این حال، نووگراتز استدلال کرد که هر دو بیت کوین (BTC) و اتر (ETH) علیرغم «خبرهای بد زیاد» در چند ماه گذشته «بسیار پایدار» باقی مانده اند و حتی در چند روز گذشته شاهد افزایش بوده اند.

نووگراتز با اشاره به سرمایه‌گذارانی که در ماه‌های اخیر اهرم خود را فروخته یا کاهش داده‌اند، می‌گوید: «در حال حاضر بازار کاملاً تمیزی است.

زنگ خطر برای DCG و جنسیس برای اولین بار در نوامبر 2022 و پس از توقف جنسیس در 16 نوامبر به دلیل “آشفتگی بی سابقه بازار” ناشی از سقوط FTX و Three Arrows Capital به صدا درآمد.

کامرون وینکلووس، یکی از بنیانگذاران جمینی، در نامه ای سرگشاده به بری سیلبرت، مدیرعامل DCG در 2 ژانویه گفت که جنسیس متعلق به DCG، 900 میلیون دلاری که DCG به جنسیس بدهکار است، به جمینی بدهکار است. او ادعا کرد که هنوز این وام را بازپرداخت نکرده است. .

در 10 ژانویه، Winklevoss نامه دومی نوشت، این بار به هیئت مدیره DCG، و مدعی شد که Silbert و DCG تنها وانمود می کنند که یک شکاف 1.2 میلیارد دلاری در ترازنامه جنسیس را پر می کنند. او گفت که سیلبرت برای اداره شرکت “ناشایست” است و خواستار اخراج او با اثر فوری شد.

اخراج کوین بیس “کار درستی بود”

مدیر عامل گلکسی همچنین درباره تصمیم برایان آرمسترانگ، مدیرعامل کوین بیس برای کاهش 20 درصدی دیگر از نیروی کار برای کاهش بیشتر هزینه های عملیاتی، اظهار نظر کرد.

سال 2022 برای رشد سهام و ارزهای دیجیتال و به همین ترتیب همه چیز در مورد آن یک شکست بزرگ بوده است […] نووگراتز گفت: با هزینه های زیاد و کاهش درآمد – شکست خورده است.

“من فکر می کنم مدیران عامل [including] برایان و هر مدیر عامل معقولی در Coinbase کار درستی انجام می دهند.

نووگراتز گفت که چشم انداز کریپتو وحشتناک نیست، اما همچنین “عالی” نیست.

وی گفت: «ما موانع نظارتی داریم که قبلاً نداشتیم. ما زمان داریم تا روایت را اصلاح و بازسازی کنیم تا مردم هزینه ها را کاهش دهند و از این گذار جان سالم به در ببرند.

“2023 سالی است که شما می خواهید زنده بمانید و شکوفا شوید.”
نویسنده: Felix Ng

امیر کرمی
کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉