“این اثباتی است که ساتوشی نیست”: مدیر ارشد فناوری ریپل در به‌روزرسانی دادگاه کریگ رایت


در یک به‌روزرسانی اخیر دادگاه در مورد پرونده Crypto Open Patent Alliance (COPA) علیه کریگ استیون رایت (CWS)، دیوید شوارتز، مدیر ارشد فناوری ریپل، موضوع بحث‌برانگیز تاریخ‌گذاری اسناد را مورد بررسی قرار داد. تمرکز این بحث حول این بود که آیا اقدامات کریگ رایت مدرکی دال بر ادعای او مبنی بر ساتوشی ناکاموتو، خالق گریزان بیت کوین است یا خیر.

جری دیوید چان، یکی از مقامات سابق گلدمن ساکس، اظهار داشت که تاریخ‌گذاری این اسناد لزوماً ادعای رایت مبنی بر ساتوشی بودن او را رد نمی‌کند. او پیشنهاد کرد که چنین اقداماتی می تواند شرایطی باشد و به آنچه که او «کارتل ضد کریگ» نامید، اشاره کرد که توسط حامیان سیلیکون ولی، از جمله غول های مالی مانند سرمایه گذاران مسترکارت و بیتمکس حمایت می شود.

با این حال، شوارتز با دیدگاه چان مخالف است. او استدلال کرد که اقدام رایت در به عقب‌گردانی اسناد، شواهد قانع‌کننده‌ای علیه ادعای ساتوشی بودن او بود. مغز متفکر XRPL تأکید کرد که شواهد باید چیزی باشد که یک فرد معقول را به حقیقت متقاعد کند، و در این مورد، تاریخ‌گذاری عقب‌نشینی عدم وجود اسناد اصلی را نشان می‌دهد و ادعاهای رایت را مورد تردید قرار می‌دهد.

گفتگوی دادگاه نشان داد که رایت تصدیق کرد که اسناد دارای تاریخ هستند و تصدیق کرد که این یک روش معمول است. به گفته شوارتز، این اعتراف بیشتر اعتبار رایت به عنوان ساتوشی را تضعیف می کند. مدیر ارشد فناوری Ripple استدلال کرد که ساتوشی ناکاموتو اسناد اصلی را در اختیار خواهد داشت و نیاز به تاریخ‌گذاری به عقب را غیرضروری می‌کند.

در حالی که نبرد حقوقی بین COPA و رایت ادامه دارد، بحث در مورد هویت واقعی او تشدید می شود. علیرغم نظرات مخالف چهره‌های صنعت مانند جری دیوید چان و دیوید شوارتز، این سوال که آیا کریگ رایت واقعا ساتوشی ناکاموتو است یا خیر، همچنان موضوعی داغ در جامعه ارزهای دیجیتال است.
نویسنده: Gamza Khanzadaev

اشتراک گذاری و حمایت

Picture of امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید