رگولاتور اوراق بهادار اسرائیل برای ایجاد چارچوب قانونی رمزارز حرکت می کند

رگولاتور اوراق بهادار اسرائیل برای ایجاد چارچوب قانونی رمزارز حرکت می کند


پس از اجبار کمیته های متعدد در طول سال ها، مقامات اسرائیل آماده اظهار نظر عمومی در مورد پیشنهاد چارچوب قانونی کریپتو هستند.

به گفته این رگولاتور، سازمان اوراق بهادار اسرائیل (ISA) چارچوبی را برای تنظیم دارایی های دیجیتال پیشنهاد می کند، زیرا تعداد فزاینده ای از سرمایه گذاران اسرائیلی در معرض دارایی های دیجیتال هستند و بیش از 150 شرکت در اسرائیل فعالیت می کنند.

در ژانویه 2023، رگولاتور پیشنهادی را منتشر کرد که در آن هدف خود را برای دستیابی به “ارزش مضاعف” در پاسخ به ریسک های مرتبط با سرمایه گذاری در دارایی های دیجیتال، همراه با دادن ابزارهای لازم برای تصویب یک مقررات به مرجع ارائه کرد.

این مرجع در چند سال گذشته کمیته‌های متعددی را برای مطالعه و تنظیم صدور ارزهای دیجیتال و ترویج توسعه بازارهای دیجیتال در اسرائیل تشکیل داده است.

جدیدترین کمیته موظف به بررسی خط مشی این مرجع در مورد محصولات سرمایه گذاری در دارایی های دیجیتال بود.

تغییر در تعریف مفهوم اوراق بهادار در پیشنهاد گنجانده شد تا “دارایی های دیجیتال” مورد استفاده برای سرمایه گذاری های مالی را شامل شود.

همچنین اضافه شد که تعریف “دارایی های دیجیتال” یک “نمایندگی” دیجیتالی از ارزش یا حقوق مورد استفاده برای سرمایه گذاری مالی است.

این آژانس همچنین به دنبال اختیاری برای نظارت بر صنعت دارایی های دیجیتال، از جمله تعیین الزامات برای صادرکنندگان و واسطه ها و اعمال تحریم ها برای عدم انطباق است.

این سند ارتباطات را تا 12 فوریه در دسترس عموم قرار داد. همچنین هدف آن این است که صادرکنندگان دارایی دیجیتال را ملزم کند تا قبل از صدور یا ثبت دارایی های تجاری، سندی شبیه به دفترچه منتشر کنند.

حمایت از سرمایه گذار با الزام کارگزاران صنعت دارایی دیجیتال به رعایت قوانین مشابه با کارگزاران در صنعت اوراق بهادار سنتی، مانند الزام به داشتن مجوز و رعایت استانداردهای کفایت سرمایه، در اولویت قرار می گیرد.

حوزه‌هایی که به ویژگی‌های منحصر به فرد دارایی‌های دیجیتالی می‌پردازند، مانند توانایی استفاده از قراردادهای هوشمند و پتانسیل توکن‌ها برای داشتن عملکردهای متعدد، نیز ذکر شد.

هدف تنظیم کننده تسهیل توسعه صنعت دارایی های دیجیتال در اسرائیل با اجازه دادن به ایجاد مبادلات دارایی دیجیتال و امکان استفاده از دارایی های دیجیتال به عنوان وثیقه است.

خطرات مرتبط با دارایی‌های دیجیتال، مانند پتانسیل تقلب و دستکاری بازار، نیز با اعطای اختیار برای مداخله در مواردی که مشکوک به تخلف است، مورد توجه قرار گرفت.

مربوط: دادگاه اسرائیل حکم می‌دهد که مقامات می‌توانند ارزهای دیجیتال را در ۱۵۰ کیف پول در لیست سیاه توقیف کنند

این امر پس از آن صورت می‌گیرد که شیرا گرینبرگ، اقتصاددان ارشد اسرائیل، فهرستی از توصیه‌ها را برای سیاست‌گذاران در مورد نحوه رسیدگی به قوانین دارایی‌های دیجیتال و تسریع پذیرش کریپتو تهیه کرد.

در گزارشی 109 صفحه‌ای که در پایان نوامبر 2022 به وزیر دارایی ارائه شد، گرینبرگ خواستار یک چارچوب نظارتی جامع‌تر شد که پلتفرم‌های معاملاتی و صادرکنندگان ارزهای دیجیتال را همسو کند و به رگولاتورها قدرت بیشتری برای نظارت بر صنعت بدهد.


نویسنده: Ciaran Lyons

امیر کرمی
کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉