دادگاه اسرائیل حکم می‌دهد که مقامات می‌توانند ارزهای دیجیتال را در ۱۵۰ کیف پول در لیست سیاه توقیف کنند

دادگاه اسرائیل حکم می‌دهد که مقامات می‌توانند ارزهای دیجیتال را در ۱۵۰ کیف پول در لیست سیاه توقیف کنند


بیش از 150 کیف پول رمزنگاری که به اتهام حمایت مالی از گروه‌های تروریستی در لیست سیاه قرار گرفته‌اند، اکنون می‌توانند پس از حکم دادگاه اسرائیل از همه صندوق‌ها خارج شوند.

طبق گزارش‌ها، دادگاه تل‌آویو تصمیمی را صادر کرده است که به دولت اسرائیل اجازه می‌دهد تمام ارزهای دیجیتال را از بیش از 150 کیف پول دیجیتالی که به اتهام حمایت مالی از گروه‌های تروریستی در لیست سیاه قرار داده‌اند، مصادره کند.

رسانه‌های محلی اسرائیل در 18 دسامبر گزارش دادند، بنی گانتز، وزیر دفاع اسرائیل اعلام کرد که تصمیم دادگاه در 15 دسامبر به مقامات اجازه داده است تا 33500 دلار دیگر از کیف پول‌های دیجیتال مرتبط با گروه شبه‌نظامی اسلام‌گرا حماس را توقیف کنند.

قبل از تصمیم دادگاه، مقامات اسرائیلی فقط از نظر قانونی مجاز به مصادره دارایی های دیجیتالی بودند که مستقیماً با فعالیت های تروریستی مرتبط بودند، اما نه مصادره وجوه اضافی در همان کیف پول ها. در دسامبر 2021، مقامات 750000 دلار از کیف پول‌ها را مصادره کردند.

حماس که از سال 2007 به‌عنوان مقام حاکم بالفعل نوار غزه در فلسطین فعالیت می‌کند، توسط بسیاری از کشورها و بلوک‌های بین‌المللی به‌ویژه ایالات متحده آمریکا، اتحادیه اروپا، اسرائیل و بریتانیا به‌طور کلی یا جزئی به عنوان یک سازمان تروریستی طبقه‌بندی شده است. .

از ژانویه 2019، حماس شروع به درخواست از حامیان خود برای ارسال پول با استفاده از بیت کوین (BTC) از طریق برنامه پیام رسانی تلگرام به عنوان راهی برای مبارزه با تحریم ها و انزوای مالی کرد.

پیش از این، گانتز دستوری را در 9 ژوئیه 2021 امضا کرد که به نیروهای امنیتی اجازه می داد تا حساب های رمزنگاری شده مرتبط با شاخه شبه نظامی حماس را توقیف کنند.

مربوط: اقتصاددان ارشد اسرائیل توصیه هایی برای مقررات ارزهای دیجیتال ارائه می کند

مقامات توضیح دادند که حساب‌های آن زمان شامل تتر (USDT)، اتر (ETH)، Dogecoin (DOGE)، XRP (XRP)، بایننس کوین (BNB)، Zcash (ZEC)، لایت کوین (LTC) و سایر آلت‌کوین‌ها بود.

در فوریه 2022، 30 کیف پول رمزنگاری شده از 12 حساب صرافی مرتبط با حماس نیز توسط مقامات اسرائیلی ضبط شد.

ارزش دقیق دارایی های رمزنگاری شده توقیف شده علنی نشده است.

نشان داده شده است که ارزهای دیجیتال نقش نسبتا کمی در جمع آوری پول برای گروه های تروریستی دارند. در اوایل سال 2022، شرکت تجزیه و تحلیل بلاک چین Chainalysis تشخیص داد که تنها بخش کوچکی از وجوه رمزنگاری آن برای فعالیت‌های مجرمانه استفاده می‌شود.


نویسنده: Stephen Katte

امیر کرمی
کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉