آیا ChatGPT پادشاه است؟ بهترین چت ربات های رایگان هوش مصنوعی در طول آزمون میدانی چگونه عمل کردند؟


با هجوم چند ربات چت هوش مصنوعی جدید به بازار، رقابت در حال افزایش است و اگر نمی‌خواهید اشتراک ماهانه بپردازید، OpenAI ممکن است بهترین انتخاب نباشد.

در حالی که ChatGPT OpenAI اولین چت ربات مجهز به هوش مصنوعی (AI) بود که پس از راه اندازی در نوامبر 2022 جهان را مجذوب خود کرد، از آن زمان تاکنون چندین رقیب وارد بازار شده اند.

غول‌های فناوری گوگل و مایکروسافت پس از اینکه مایکروسافت تمام تلاش خود را برای راه‌اندازی کامل موتور جستجوی Bing مبتنی بر هوش مصنوعی در ماه می انجام داد، فهرست انتظار برای Bard Google را بیرون کشیدند و در بیش از 180 کشور و منطقه در 10 مه منتشر شدند. 4.

با چند ربات چت برای انتخاب، کوین تلگراف تصمیم گرفت تا در طول آزمایش میدانی برخی از شناخته شده ترین آنها را مرور کند تا ببیند کدام یک بهترین عملکرد را داشته و برخی از ویژگی های آن را با هم مقایسه کند.

برای آزمایش ربات‌های چت، از هر کدام یک سری سؤال، معماها و پیام‌های پیچیده‌تر پرسیده شد تا دقت و سرعت پاسخ‌های آنها مشخص شود.

بسیاری از چت ربات‌های هوش مصنوعی که امروزه در دسترس هستند، از مدل‌های GPT OpenAI پشتیبانی می‌کنند. در حالی که این ربات‌های چت هوش مصنوعی می‌توانند نتایجی مشابه ChatGPT ایجاد کنند، توسعه‌دهندگان برنامه همچنین می‌توانند دستورات دیگری را اضافه کنند که می‌تواند نتایج را تغییر دهد.

OpenAI ChatGPT-3.5

در حالی که OpenAI قبلا ChatGPT-4 را منتشر کرده است که در دسترس کاربران طرح پلاس با قیمت 20 دلار در ماه است، ChatGPT-3.5 برای استفاده رایگان است و در اینجا آزمایش شده است.

ChatGPT-4 به طور قابل توجهی بهتر از نسخه قبلی خود عمل می کند، با نرخ پاسخ سریع تر، پاسخ های دقیق تر و خرابی سرور کمتر.

اولین چت ربات هوش مصنوعی که دنیا را طوفانی می کند می تواند در کارهایی مانند نوشتن مقاله، اشکال زدایی کد و حتی امور مالی شخصی، تنها پس از یک ثانیه یا بیشتر از زمان پردازش، کمک کند.

با این حال، یکی از زمینه هایی که ChatGPT در آن ضعیف عمل می کند، عدم توانایی آن در جستجوی اینترنت است.

این بدان معناست که این مدل فقط به اندازه داده های آموزشی وارد شده به آن خوب است و تا سپتامبر 2021 ادامه دارد. OpenAI در حال ارائه پلاگین هایی است که به بینگ اجازه می دهد تا با استفاده از API جستجوی خود اطلاعات را به صورت آنلاین بازیابی کند، اما این به کاربران پلاس محدود می شود. طرح.

با وجود این نقص در نسخه رایگان، همانطور که در تعامل زیر مشخص شده است، ربات چت اغلب می تواند منابعی را برای کمک به کاربر در پرس و جو خود پیشنهاد کند.

تصویری که ChatGPT-3.5 را نشان می دهد که نمی تواند رویدادهای اخیر را ذکر کند. منبع: OpenAI

ChatGPT-3.5 به درستی به اکثر معماها و تمام مسائل ریاضی ساده ای که به آن داده شده بود پاسخ داد، اما زمانی که مسائل پیچیده تر پرسیده می شد، پاسخ ها کمتر سازگار بودند.

به عنوان مثال، هنگامی که از ChatGPT-3.5 خواسته شد معادله درجه دوم 2t^2 + 0.3t – 0.4 = 0 را حل کند، ChatGPT-3.5 در یکی از سه تلاش به درستی پاسخ داد و مشکلات مشابهی در ضرب اعداد بزرگتر داشت.

ChatGPT-3.5 همچنین ممکن است هنگام پاسخ دادن به سوالات دیگر نادرست باشد. طبق آزمایش OpenAI، او توانسته است تنها به 213 سوال از 400 سوال در آزمون وکالت یکنواخت پاسخ دهد که دانشجویان دانشکده حقوق در ایالات متحده برای وکیل شدن باید آن را بگذرانند.

جدا از عدم دقت واقعی، ChatGPT-3.5 همچنین با سوالاتی مانند زیر برای آزمایش توانایی منطقی خود دست و پنجه نرم کرد.

ChatGPT به سؤالی که هدف آن آزمایش توانایی منطقی آن است، به اشتباه پاسخ می دهد. منبع: Open AI

بینگ مایکروسافت

ChatGPT بینگ بر اساس مدل زبان GPT-4 ایجاد شده توسط OpenAI است، اما این دو ربات چت چند تفاوت کلیدی دارند.

اولین تفاوت قابل توجه این است که چت ربات بینگ برای پاسخ دادن به سوالات بسیار بیشتر طول می کشد، در مقایسه با ChatGPT OpenAI که فقط یک ثانیه زمان می برد.

همچنین کاربران را ملزم به استفاده از مرورگر وب مایکروسافت اج می کند که به اندازه گوگل کروم محبوب نیست.

از جنبه مثبت، Bing از موتور جستجوی Bing برای پاسخ‌های ربات چت استفاده می‌کند و به آن اجازه می‌دهد برخلاف هر چت ربات دیگری که از GPT-4 استفاده می‌کند، به سؤالات مربوط به رویدادهای جاری پاسخ دهد. همچنین در حال حاضر به صورت رایگان در دسترس است.

علاوه بر این، منابعی را برای پاسخ‌های خود فراهم می‌کند و به کاربران اجازه می‌دهد تا ادعاهای مطرح شده توسط ربات چت را راحت‌تر تأیید کنند.

Bing ChatGPT مایکروسافت در حال کار است. منبع: بینگ

با استفاده از همان معادله درجه دوم 2t^2 + 0.3t – 0.4 = 0، بینگ به حل کننده ریاضی مایکروسافت متصل شد، اما اغلب پاسخ نادرستی می داد و مشکلات مشابهی در پاسخگویی صحیح به ضرب های بزرگتر داشت.

در همان سؤال منطقی در مورد نشانک گذاری که برای ChatGPT-3.5 مطرح شد، بینگ به درستی پاسخ داد که انتظار دارید نشانک را در صفحه 120 ببینید.

بارد گوگل

Bard یک چت ربات هوش مصنوعی است که بر روی مدل زبان PalM 2 اجرا می شود که اخیرا توسط گوگل منتشر شده است.

همانطور که در یک موضوع توییتر توسط موریتز کرمب، علاقه‌مند به هوش مصنوعی اشاره شد، هم واکنش‌گرا و هم مبتنی بر تصویر است، از چندین زبان برنامه‌نویسی پشتیبانی می‌کند و می‌تواند مانند ربات چت بینگ به اینترنت متصل شود.

وقتی از بارد پرسیده شد که PalM 2 چگونه با GPT-4 مقایسه می شود، گفت که GPT-4 در ارائه متن بهتر است، اما PalM 2 در استدلال و منطق بهتر است.

“در نهایت، بهترین مدل زبان برای شما به نیازهای شما بستگی دارد. اگر به یک LLM قوی در استدلال و منطق نیاز دارید، Palm 2 انتخاب بهتری است. اگر به یک LLM سریع، خوب در ارسال پیام کوتاه و اثبات شده نیاز دارید، GPT-4 بهتر است. این یک انتخاب است.”

بارد به سوال نشانک به درستی پاسخ داد و پاسخ خود را عمیق‌تر از بینگ توضیح داد، اما توضیحات اغلب بی‌معنی بودند.

مرتبط با: بارد گوگل چیست و چگونه کار می کند؟

او اکثر معماهایی که به او داده شده بود را حل کرد و در سوالات ریاضی عملکرد خوبی داشت و در دو تا از سه پاسخ پیش نویس خود، سؤالات ضرب پیچیده و معادلات درجه دوم را به درستی حل کرد.

یوچت

تفاوت‌هایی بین YouChat You.com و ChatGPT OpenAI وجود دارد، اگرچه از GPT-3.5 OpenAI نیز استفاده می‌کند.

این فهرست منابع را برای بیشتر متنی که تولید می‌کند، فهرست می‌کند، و همچنین پیوندهایی به صفحات وب مختلف مرتبط با پرس و جو ارائه می‌کند.

همچنین امکان دسترسی به رویدادهای جاری را از طریق اتصال به اینترنت فراهم می کند، و زمان از کار افتادن مشکلی نیست زیرا به اندازه ربات چت OpenAI محبوب نیست.

او هم به سوال نشانک، هم به معادله درجه دوم و هم به مسئله ضرب پیچیده تر پاسخ اشتباه داد.

او توانست اکثر معماهایی را که به او داده شده بود حل کند، اما برخی از آنها را اشتباه پاسخ داد.

HuggingChat

HuggingChat یک جعبه چت AI منبع باز از شرکت هوش مصنوعی Hugging Face است که در ماه آوریل راه اندازی شد.

HuggingChat که از او خواسته شد معادله درجه دوم را حل کند، 684 کلمه متن را برگرداند و نتوانست به سوال پاسخ دهد. در حالی که می تواند به درستی به مسائل ساده پاسخ دهد، نمی تواند اعداد بزرگتر را ضرب کند.

در حالی که گاهی اوقات پاسخ های مستقیم می داد، HuggingChat اغلب دیوارهای بزرگی از متن را برمی گرداند که در ابتدا مرتبط بودند، اما سپس به چیزی شبیه به مزخرف تبدیل شدند.

برای مثال، از او خواسته شد تا معمای زیر را حل کند: «یک بشکه آب 60 پوند وزن داشت. یک نفر چیزی در آن گذاشت و اکنون 40 پوند وزن دارد. آن شخص چه چیزی اضافه کرد؟»

پاسخ صحیح یک جای خالی است، اما HuggingChat قبل از شروع یک مونولوگ 545 کلمه ای به تکه های یخ پاسخ داد.

بقیه چی؟

ربات‌های چت هوش مصنوعی بسیاری در حال حاضر در دسترس هستند که برای موارد استفاده محدودتر از موارد ذکر شده در اینجا طراحی شده‌اند و بازار احتمالاً به سرعت به رشد خود ادامه خواهد داد.

به عنوان مثال، Socratic یکی دیگر از ربات‌های چت هوش مصنوعی گوگل است که می‌توان آن را در تلفن هوشمند بارگیری کرد تا به کاربران کمک کند به سؤالات مربوط به علوم، ریاضی، ادبیات و غیره پاسخ دهند. همچنین توضیحات بصری مفاهیم در موضوعات مختلف را ارائه می دهد و ابزار مفیدی برای کمک به یادگیری است.

DeepAI یک چت بات هوش مصنوعی است که در نوشتن اسکریپت هایی مانند کد برنامه نویسی، شعر، داستان یا مقاله تخصص دارد.

راه حل

در حالی که مقایسه ChatGPT-3.5 OpenAI با چت ربات هوش مصنوعی بینگ غیرمنصفانه است – با توجه به اینکه آنها از مدل های زبانی مختلفی استفاده می کنند – این مقاله فقط برای بررسی چت ربات های هوش مصنوعی است که به صورت رایگان در دسترس هستند.

از طریق Bing، کاربران می توانند از مدل زبان ChatGPT-4 OpenAI استفاده کنند، که نسبت به مدل قبلی پیشرفت بسیار زیادی دارد.

در حالی که Bard گوگل امیدوار کننده بود، بینگ به طور کلی بهترین چت ربات های رایگان هوش مصنوعی موجود را انجام داد، اما همچنان برخی از اشتباهات را مرتکب شد.

به نظر می رسد سایر چت بات ها موارد استفاده محدودتری دارند که می تواند مفیدتر باشد، اما به نظر می رسد که این سه ربات با پیشرفت توسعه پیشرو هستند.

مجله: اعتیاد به تجارت ارزهای دیجیتال – چه چیزی را باید تماشا کرد و چگونه درمان کرد

موارد فوق نشان دهنده یک آزمایش میدانی غیررسمی از راه حل های هوش مصنوعی مختلف است و به هیچ وجه جامع یا نماینده موضع Cointelegraph در مورد یک راه حل هوش مصنوعی خاص نیست.
نویسنده: Luke Huigsloot

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید