آیا بیت کوین تنها ارز دیجیتالی است که از FTX جان سالم به در می برد؟ | مصاحبه با ماکسیمالیست بیت کوین


جف بوث، مدافع و نویسنده بیت کوین معتقد است که اکوسیستم رمزنگاری در نهایت در نتیجه متمرکز شدن آن – یعنی به استثنای بیت کوین – از بین خواهد رفت.

فروپاشی FTX و تعدادی دیگر از پلتفرم‌های CeFi در سال 2022 یک روایت حداکثری بیت‌کوین را تقویت کرد که می‌گفت بخش عمده‌ای از اکوسیستم کریپتو در نهایت به دلیل متمرکز شدن فرو می‌پاشد.

جف بوث، مدافع بیت کوین و نویسنده کتاب «قیمت فردا» معتقد است که پلتفرم‌های رمزنگاری متمرکز مانند FTX و سلسیوس در حال کپی برداری از سیستم مالی سنتی با تمام نقص‌های ذاتی آن هستند.

بوث در مصاحبه ای اختصاصی با کوین تلگراف گفت: «همه ارزهای رمزپایه در تلاش هستند تا یک سیستم مالی را بر اساس دستکاری و تمرکزی که در حال حاضر داریم، بازسازی کنند.

به گفته بوث، حتی پلتفرم‌های Defi که سعی می‌کنند جایگزینی همتا به همتا و قابل اعتماد برای خدمات مالی سنتی ارائه دهند، محکوم به شکست هستند زیرا بر اساس پروتکل‌هایی ساخته شده‌اند که تمرکززدایی و امنیت را قربانی افزایش مقیاس‌پذیری می‌کنند.

به گفته بوث، بیت کوین تنها ارز دیجیتالی است که به اندازه کافی غیرمتمرکز و امن باقی می ماند تا لایه اصلی سیستم مالی آینده باشد.

بوث گفت: «کل اکوسیستم کریپتو به غیر از بیت کوین به صفر خواهد رسید.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد اینکه چرا بیت کوین از بقیه اکوسیستم کریپتو زندگی می کند، مصاحبه کامل را در کانال یوتیوب ما بررسی کنید و فراموش نکنید که مشترک شوید!


نویسنده: Marco Castrovilli

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید