IRS 4 جرایم رمزنگاری را در میان موارد مهم در سال 2023 فهرست می کند


این پرونده ها شامل تحقیقات در مورد بازار جاده ابریشم، OneCoin، بنیانگذار پروتکل Oyster “Bruno Block” و یک طرح پولشویی با استفاده از کیوسک های بیت کوین بود.

واحد تحقیقات جنایی سرویس درآمد داخلی ایالات متحده (IRS) چهار پرونده مرتبط با رمزنگاری را در ده مورد از «مشهورترین و برجسته‌ترین تحقیقات» در سال 2023 فهرست کرده است.

آژانس IRS در اطلاعیه 11 دسامبر اعلام کرد که چهار مورد قابل توجه در سال 2023 وجود دارد که مربوط به توقیف ارزهای دیجیتال، روش های کلاهبرداری، پولشویی و سایر طرح ها است. سومین تحقیقات پرمخاطب در سال گذشته مربوط به کارل سباستین گرین‌وود، یکی از بنیانگذاران OneCoin بود که در ماه سپتامبر به دلیل نقشش در بازاریابی و فروش یک دارایی کریپتو جعلی به 20 سال زندان محکوم شد.

موارد دیگر شامل ایان فریمن ساکن نیوهمپشایر بود که به دلیل اجرای یک طرح پولشویی با استفاده از کیوسک های بیت کوین (BTC) و عدم پرداخت مالیات از سال 2016 تا 2019 به 8 سال زندان محکوم شد. سازمان دولتی نیز در پشت تحقیق درباره بنیانگذار پروتکل صدف بود. امیر المعانی به دلیل فرار مالیاتی مربوط به ضرب و فروش ژتون های مروارید به «بلاک برونو» نیز معروف است.

ادامه مطلب


نویسنده: Turner Wright

اشتراک گذاری و حمایت

Picture of امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید