گزارش: IRS 44 میلیارد دلار از ورشکستگی FTX می خواهد


بزرگترین ادعای منفرد شامل شراکت پرداخت نشده و 20.4 میلیارد دلار مالیات بر درآمد است که علیه Alameda Research ارزیابی شده است.

وزارت خزانه داری و خدمات درآمد داخلی ایالات متحده (IRS) 45 شکایت به ارزش 44 میلیارد دلار علیه صرافی ارزهای دیجیتال ورشکسته FTX و شرکت های تابعه آن تنظیم کرده است.

ظاهراً در صورت‌حساب مالیاتی برای شرکت خواهر FTX، Alameda Research LLC. در حال گردش به صورت آنلاین در 10 می، IRS 20.4 میلیارد دلار به دلیل مالیات شراکت و مالیات حقوق و دستمزد به شرکت اعطا کرد. به نظر می رسد ارزیابی با ادعای IRS مطابقت دارد که در وب سایت عامل خسارت FTX، Kroll Restructuring Administration موجود است.

یک ادعای 7.9 میلیارد دلاری توسط IRS علیه Alameda Research LLC، در حالی که دو ادعای 7.5 میلیارد دلاری و 2.0 میلیارد دلاری علیه هلدینگ تحقیقاتی Alameda ثبت شد. IRS ادعاهایی را تحت اولویت مدیر ثبت کرده است و به آن اجازه می دهد تا ادعاهای خود را جایگزین مطالبات طلبکاران سطح پایین در طول مراحل ورشکستگی کند.

اگرچه دفتر مرکزی Alameda Research در هنگ کنگ است، بنیانگذاران و کارکنان کلیدی آن، از جمله Sam Bankman-Fried و Caroline Ellison، شهروندان ایالات متحده هستند. بر خلاف بسیاری از کشورها، ایالات متحده از رژیم مالیات بر اساس ملیت استفاده می کند. این بدان معناست که شهروندان ایالات متحده صرف نظر از محل سکونت یا مدت زمانی که سالانه در ایالات متحده سپری می کنند، موظف به پرداخت مالیات بر درآمد جهانی خود هستند. برای نهادهای مشارکتی، مالیات در سطح مشارکت پرداخت نمی شود، بلکه از طریق شرکای آنها منتقل می شود و در سطح فردی مشمول مالیات می شود.

در یک درخواست واحد، IRS موجودی 20.4 میلیارد دلاری را در برابر Alameda Research ارزیابی کرد: منبع: Kroll

در ماه آوریل، کوین تلگراف گزارش داد که FTX 7.3 میلیارد دلار دارایی خود را بازیابی کرده است و در نظر دارد تا سال آینده صرافی را دوباره راه اندازی کند. این اعلامیه قبل از ادعاهای IRS اعلام شد و در آن زمان، بدهی های FTX تقریباً 8.7 میلیارد دلار از دارایی های آن بیشتر بود.

مجله: آیا می توانید پس از سقوط FTX به صرافی های رمزنگاری اعتماد کنید؟

ترنر رایت، خبرنگار Cointelegraph در این داستان مشارکت داشت.
نویسنده: Zhiyuan Sun

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *