روزنامه ایرلندی به دلیل مقاله گمراه کننده ایجاد شده توسط هوش مصنوعی عذرخواهی کرد


یک روزنامه ایرلندی بیانیه ای منتشر کرد که می گوید یک نویسنده مهمان که معلوم شد هوش مصنوعی است “عمداً فریب خورده” تا هویت خود را باور کند.

یک روزنامه ایرلندی پس از انتشار ناآگاهانه مقاله یک نویسنده مهمان که از هوش مصنوعی (AI) برای نوشتن مقاله و هویت آن استفاده کرده بود، از خوانندگان خود عذرخواهی کرد.

روزنامه آیریش تایمز در 14 مه گزارش داد که این نشریه قربانی “فریب عمدی و هماهنگ” شده است. Ruadhán Mac Cormaic، سردبیر این نشریه، نیاز به کنترل‌های قوی‌تر پیش از انتشار را تایید کرد و گفت:

همچنین یکی از چالش های ایجاد شده توسط هوش مصنوعی مولد برای سازمان های خبری را برجسته کرد.

مقاله استفاده زنان ایرلندی از برنزه مصنوعی از دیدگاه نویسنده ای به نام آدریانا آکوستا کورتز، که به عنوان “زن جوان مهاجر در ایرلند” توصیف می شود، اولین بار در صبح روز 11 می منتشر شد.

به گفته مک کورمیک، نویسنده به اصطلاح از میز تحریریه مراقبت می کرد و تحقیقات و حکایات شخصی ارائه می کرد. با این حال، به زودی مشخص شد که این قطعه و تصویر امضای آن «حداقل تا حدی» از طریق هوش مصنوعی مولد ایجاد شده است.

نمایه توییتر نویسنده پیوندی به این قطعه منسوخ شده از طریق آرشیو اینترنتی منتشر کرد. یکی دیگر چهچهچهآنها با ایرش تایمز تماس گرفتند و گفتند که به “فرایند غربالگری بهتر” نیاز دارد.

در حالی که هویت واقعی پشت نمایه آدریانا آکوستا کورتز هنوز مشخص نیست، کاربران در توییتر درباره این پست اظهار نظر کردند و این حقه را یک “حرکت محکم” خواندند و به مجله به دلیل “افشا کردن” پروفایل او تبریک گفتند.

یک کاربر فوق الذکر “از این به بعد نمی توانم IT را با حسن نیت بخوانم.”

مرتبط با: آمازون از هوش مصنوعی برای افزایش تدارکات و سرعت تحویل استفاده می کند

آیریش تایمز تنها نشریه ای نیست که اخیراً برای محتوای مرتبط با هوش مصنوعی مورد بررسی قرار گرفته است.

در 14 آوریل، یک مجله آلمانی به نام Die Aktuelle “اولین مصاحبه” خود را منتشر کرد! او از زمان یک آسیب مغزی جدی در سال 2013 با مایکل شوماخر راننده ماشین مسابقه بوده است. با این حال، به زودی مشخص شد که این مصاحبه توسط هوش مصنوعی ویرایش شده است و پخش بلافاصله مورد پیگرد قانونی خانواده شوماخر قرار گرفته است.

اخیراً یک خبرنگار وال استریت ژورنال با استفاده از هوش مصنوعی خود را با توانایی فریب دادن بانک و بستگان نزدیک خود “کلون” کرد.

مجله: اعتیاد به تجارت ارزهای دیجیتال: مراقب چه چیزی باشیم و چگونه درمان کنیم؟
نویسنده: Savannah Fortis

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *