Intuit مدل های زبان اصلی اختصاصی را برای فین تک با GenOS معرفی می کند


Intuit در حال راه اندازی یک سیستم عامل برای هوش مصنوعی مولد است که شامل مدل های هوش مصنوعی آموزش دیده بر روی داده های مالی شرکت می شود.

غول فین‌تک Intuit که محصولاتش شامل TurboTax، Mint، Credit Karma، MailChimp و QuickBooks می‌شود، اخیراً پلتفرم خدمات نرم‌افزاری خود را برای گنجاندن GenOS، یک سیستم‌عامل برای فناوری‌های مولد هوش مصنوعی گسترش داده است.

طبق گفته Intuit، سیستم عامل جدید با مجموعه ای از ابزارها، از جمله یک استودیوی توسعه دهنده، کتابخانه UX، لایه زمان اجرا و مدل های مختلف زبان اصلی (LLM) از پیش آموزش دیده ارائه می شود.

چند کسب‌وکار مطرح اخیراً شروع به تطبیق راه‌حل‌های LLM شخص ثالث برای نیازهای خاص خود کرده‌اند، مانند ChatGPT OpenAI. با این حال، Intuit با ایجاد ابزارهای اختصاصی و پلت فرم توسعه و توزیع خود، رویکرد متفاوتی در پیش گرفت.

Intuit لزوماً به دلیل محصولات هوش مصنوعی خود شناخته شده نیست، اما موقعیت آن به عنوان یک پیشرو در صنعت، آن را در موقعیت خوبی قرار می دهد تا از داده های داخلی برای آموزش مدل هایی مشابه ChatGPT استفاده کند. مزیت اصلی انجام این کار این است که شرکت می تواند با دقت انتخاب کند که چه داده هایی را شامل شود، بنابراین به آن اجازه می دهد مدل های خود را برای فین تک تنظیم کند.

در جایی که ChatGPT و LLM های مشابه مانند Google’s Bard معمولاً به عنوان چت ربات های عمومی قرار می گیرند، به این معنی که تقریباً برای بحث در مورد هر موضوعی طراحی شده اند، مدلی که به طور خاص بر روی داده های مالی آموزش داده شده است یک سیستم “محدود” یا هدفمند در نظر گرفته می شود.

و Intuit طبق گزارش‌ها داده‌های زیادی برای کار دارد. بر اساس اطلاعیه ای که در 6 ژوئن منتشر شد:

این شرکت دارای 400000 ویژگی مشتری و مالی در هر کسب و کار کوچک، 55000 ویژگی مالیاتی و مالی به ازای هر مصرف کننده، و ارتباط با بیش از 24000 موسسه مالی است. با بیش از 730 میلیون تعامل با مشتری مبتنی بر هوش مصنوعی در سال، Intuit روزانه 58 میلیارد پیش بینی یادگیری ماشینی تولید می کند. “

اینکه Intuit دقیقاً چگونه قصد دارد GenOS را پیاده‌سازی کند، هنوز مشخص نیست، زیرا این شرکت هیچ اطلاعات خاصی در مورد LLM‌هایی که از طریق پلتفرم جدید در حال توسعه است، فاش نکرده است. با این حال، برخی از موارد استفاده اولیه برای مدل های مشابه، آموزش مصرف کننده و خدمات مشتری بوده است.

مرتبط با: بازده ارزهای دیجیتال مرتبط با هوش مصنوعی پس از راه اندازی ChatGPT تا 41 درصد افزایش یافت

راه‌اندازی GenOS در زمانی پرتلاطم برای مالیات دهندگان ایالات متحده انجام می‌شود، اما ممکن است برای کاربران محصول پرچم‌دار TurboTax تسکین دهد.

سرویس درآمد داخلی (IRS) در حال حاضر مورد انتقاد جمهوری خواهان محافظه کار ایالات متحده است که پیشنهاد کاهش بودجه 21 میلیارد دلاری برای این سرویس در دو سال آینده را دارند.

چنین کاهش‌هایی تلاش‌های IRS برای مدرن‌سازی خدمات مالیاتی شهروندان را کاهش می‌دهد و به طور بالقوه تأثیر منفی بر سیستم تشکیل پرونده مالیاتی پیچیده خواهد داشت. این، همراه با عدم اطمینان اخیر پیرامون ماهیت حقوقی دارایی‌های دیجیتال به دنبال اقدام SEC علیه صرافی‌های ارزهای دیجیتال Binance و Coinbase، نشان‌دهنده مسئله‌ای است که می‌تواند چالش‌های مهمی را برای ۴۳ میلیون مالیات‌دهنده آمریکایی که دارایی‌های رمزنگاری‌شده دارند، ایجاد کند.
نویسنده: Tristan Greene

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید