گزارش: اینتل تولید تراشه برای استخراج کنندگان بیت کوین را متوقف می کند


طبق گزارش‌ها، شرکت تولیدکننده تراشه‌های نیمه‌رسانا، سفارش‌های ASIC‌های سری Blockscale 1000 را تا 20 اکتبر متوقف خواهد کرد.

شرکت بزرگ فناوری اینتل مستقر در ایالات متحده گزارش داده است که قصد دارد خط Blockscale تراشه های استخراج بیت کوین را به عنوان بخشی از تلاش برای کاهش هزینه ها متوقف کند.

بر اساس گزارش رویترز در 18 آوریل، شرکت تولید کننده تراشه های نیمه هادی سفارش ASIC های Blockscale 1000 Series را تا 20 اکتبر متوقف می کند و تقریباً در آوریل 2024 به ارسال پایان می دهد. هزینه های کلی را با ارسال تراشه های خاص به مشتریان خارجی کاهش می دهد.

اینتل تراشه های استخراج Blockscale را در آوریل 2022 منتشر کرد و گفت که سخت افزار ASIC در آن زمان دارای نرخ هش تا 580 گیگا هش در ثانیه است که در آن هر تراشه می تواند ترکیب شود و در یک واحد ماینینگ واحد ترکیب شود. شرکت های معدنی Argo Blockchain، Block، Hive Blockchain Technologies و GRIID Infrastructure از جمله اولین شرکت هایی بودند که این فناوری را در عملیات خود ادغام کردند.

مرتبط با: اقتصاد استخراج ارز دیجیتال: هزینه ها، درآمدها و روند بازار

مدیر عامل اینتل، پت گلسینگر، طبق گزارش‌ها، در ماه فوریه حقوق خود را 25 درصد کاهش داد و این شرکت پیش‌بینی می‌کند تا سال 2026 به دلیل ابتکارات کاهش هزینه و افزایش کارایی، تا 10 میلیارد دلار کاهش هزینه‌های سالانه کاهش یابد. طبق گزارش‌ها، اینتل گفته است که قصد دارد پس از توقف استخراج تراشه‌ها، به نظارت بر «فرصت‌های بازار» در فضای کریپتو ادامه دهد.

مجله: داخل صنعت استخراج بیت کوین ایران


نویسنده: Turner Wright

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *