آژانس بین المللی اوراق بهادار IOSCO گزارش نظارتی ارزهای دیجیتال برای سال 2023 را آماده می کند


انجمن بین المللی رگولاتورها قبلاً دیدگاه خود را در مورد مقررات استیبل کوین، امور مالی غیرمتمرکز و «فینفلوئنسر» به اشتراک گذاشته است.

سازمان بین‌المللی کمیسیون‌های اوراق بهادار (IOSCO) مشاوره‌ای را برای گزارش نظارتی در مورد دارایی‌های رمزنگاری شده در سه ماهه جاری (سه ماهه دوم) سال آغاز خواهد کرد. توصیه های نهایی این سازمان قرار است تا پایان سال 2023 منتشر شود.

این تاریخ ها در برنامه کاری 2023-24 IOSCO برنامه ریزی شده است. طرح کارگروه Fintech IOSCO دارای دو گردش کار اصلی است که به دارایی های غیرمتمرکز اختصاص دارد. اولی دارایی های رمزنگاری و دیجیتال (CDA) و دومی شامل امور مالی غیرمتمرکز (DeFi) می شود. مشاوره با DeFi در سه ماهه سوم سال 2023 آغاز خواهد شد.

طبق متن برنامه کاری، در هر دو حوزه بازار دیجیتال، IOSCO بر حمایت از سرمایه گذاران تمرکز خواهد کرد:

هدف IOSCO از طریق نتایج کار خود، حمایت از توسعه بازارهای سرمایه پایدار و نوآور و در عین حال بهبود حمایت از سرمایه گذار، حفظ یکپارچگی بازار و کاهش ریسک سیستمی است.

پیش از این، در سال 2022، این سازمان قبلا گزارش های خود را در مورد DeFi، استیبل کوین ها و اینفلوئنسرها منتشر کرده بود. ظرفیت‌های حسابرسی که IOSCO توصیه می‌کند تنظیم‌کننده‌های ملی کسب کنند، شامل کانال‌های نظارتی برای گزارش شکایات مصرف‌کننده برای تبلیغات گمراه‌کننده و غیرقانونی، و فرآیندهای ردیابی شواهد برای مقابله با سرعت سریع و ماهیت متغیر اطلاعات آنلاین است.

مرتبط با: ویرایشگر «خانه» می‌تواند مشکل «کنترل تکه‌تکه‌شده» کریپتو را برطرف کند: کنترلر

در مورد DeFi، IOSCO از رگولاتورهای ملی خواسته است تا “درکی دقیق و جامع از بازار DeFi” اتخاذ کنند، که می تواند توانایی آنها را برای ایجاد قوانین مرتبط افزایش دهد.

گزارش سال 2022 در مورد استیبل کوین ها توسط IOSCO به همراه بانک تسویه بین المللی (BIS) ارائه شده است. این ترتیب استیبل کوین را توصیف می کند، که “مجموعه ای از توابع را برای ارائه ابزاری برای ادعای استفاده به عنوان وسیله پرداخت و/یا ذخیره ارزش” توسط هر دو نهاد، ترکیب می کند.

IOSCO یک انجمن تنظیم کننده اوراق بهادار و آتی است. هیئت مدیره متشکل از 35 مدیر ارشد از نهادهای تنظیم کننده مانند کمیسیون معاملات آتی کالای ایالات متحده (CFTC)، کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC)، اداره رفتار مالی بریتانیا (FCA) و دیگران است.


نویسنده: David Attlee

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید