موسسات خواهان تجزیه و تحلیل دقیق بلاک چین برای پذیرش رمزارز – Elliptic هستند


موسسات مالی بزرگ با سرمایه‌گذاری، زمان و تلاش در راه‌حل‌های تحلیل زنجیره‌ای خود، در دارایی‌های دیجیتالی مشارکت می‌کنند.

همانطور که موسسات بیشتری به بررسی دارایی های دیجیتال می پردازند، نیاز به پلتفرم های تجزیه و تحلیل زنجیره ای هرگز بالاتر نبوده است.

متخصصان انطباق، محققین و تنظیم‌کننده‌ها از این ابزارهای تجزیه و تحلیل بلاک چین برای درک بهتر الگوها و دارایی‌ها در تراکنش‌های ارزهای دیجیتال استفاده می‌کنند.

کوین تلگراف با تام رابینسون، یکی از بنیانگذاران و دانشمند ارشد شرکت تحلیلی Elliptic ملاقات کرد تا در مورد ابزارها و نحوه انطباق آنها با پذیرش گسترده ارزهای دیجیتال بیشتر بیاموزد. و Eray Akartuna، تحلیلگر ارشد تهدید ارزهای دیجیتال در Elliptic.

Cointelegraph: موارد استفاده معمولی که برای تجزیه و تحلیل زنجیره ای برای مشتریان سازمانی می بینید چیست؟

تام رابینسون: مبارزه با پول شویی (AML) و انطباق با اجبار برای صرافی های رمزنگاری و سایر مشاغلی که دارایی های رمزنگاری شده را مدیریت می کنند: تراکنش های رمزنگاری و ابزارهای اسکن کیف پول ما به کسب و کارها کمک می کند تا از آنها پیروی کنند و کلاهبرداری را کاهش دهند.

دقت در کسب و کارهای رمزنگاری: محصول Discovery ما پروفایل های ریسک مبادلات و سایر خدمات رمزنگاری را بر اساس تجزیه و تحلیل تراکنش های بلاک چین ارائه می دهد. کسب‌وکارها و مؤسسات مالی رمزنگاری از این روش برای کسب بینش در مورد کسب‌وکارهایی که با آنها معامله می‌کنند استفاده می‌کنند.

مجله: “مسئولیت اخلاقی”: آیا بلاک چین واقعاً می تواند اعتماد به هوش مصنوعی را افزایش دهد؟

بررسی تراکنش‌های کریپتو: Investigator، نرم‌افزار تحقیقاتی بلاک‌چین ما، امکان کاوش گرافیکی کیف پول‌های رمزنگاری و تراکنش‌های بین آنها را فراهم می‌کند. بازرسان مجری قانون از این برای “پیگیری پول” و مرتبط کردن فعالیت های مجرمانه به افراد استفاده می کنند. همچنین توسط مشاغل رمزنگاری برای بررسی فعالیت های غیرقانونی بالقوه مشتریان خود استفاده می شود.

CT: مبارزه با پولشویی در Crypto چه تفاوتی با AML اصلی در بانک ها برای فیات دارد؟

EN: تفاوت اصلی این است که بیشتر تراکنش های رمزنگاری در بلاک چین قابل مشاهده هستند. این امر تشخیص اینکه آیا وجوه ناشی از فعالیت مجرمانه است یا خیر، با ردیابی آنها با استفاده از ابزارهای تجزیه و تحلیل بلاک چین بسیار آسان تر می شود.

CT: آیا نقشی را برای هوش مصنوعی (AI) و یادگیری ماشینی در تجزیه و تحلیل درون زنجیره ای می بینید؟ به خصوص در زمینه پیشگیری از تقلب و AML؟

ارای آکارتونا: بله، ما در حال حاضر از یادگیری ماشینی در محصولات تجزیه و تحلیل بلاک چین خود استفاده می کنیم. با این حال، اطمینان از صحت این تکنیک ها از طریق آزمایش های گسترده بسیار مهم است.

جنبه‌های خاصی از تراکنش‌های بلاک چین وجود دارد که می‌توانیم از یادگیری ماشین برای درک یا شناسایی الگوهای خاص استفاده کنیم. الگوهای مشاهده شده در بلاک چین بیت کوین ممکن است با الگوهای موجود در بلاک چین اتریوم یکسان نباشد. آنها به روش های کمی متفاوت کار می کنند. من توجه را به استفاده از اکتشافی جلب می کنم.

جنبه‌های خاصی از تراکنش‌های بلاک چین وجود دارد که در آن ما پول رایج را خرج می‌کنیم که به ما کمک می‌کند بدانیم آیا آدرس‌ها متعلق به یک نهاد واحد هستند – اگر بخواهم فعالیت‌های غیرقانونی و بازیگران غیرقانونی در یک بلاک چین را شناسایی کنم – و آدرس‌های کیف پول را شناسایی کنیم.

به عنوان مثال، هکرهای کره شمالی از روش شستشوی برنامه ای استفاده می کردند. این هک در سال 2018 انجام شد و آنها از حدود 113 کیف پول برای جدا کردن خودکار وجوه از سرقت اصلی استفاده کردند. ما می‌توانیم به‌صورت برنامه‌نویسی مهرهای زمانی این تراکنش‌های فردی را تجزیه و تحلیل کنیم تا دقیقاً بفهمیم این نرم‌افزار خودکار چگونه کار می‌کند.

بازارهای تاریک وب یا نهادهای تروریستی و غیره اگر در حال تجزیه و تحلیل داده‌ها هستیم، استفاده از روش‌های اکتشافی می‌تواند به ما کمک کند تا تعیین کنیم آیا یک آدرس کیف پول با یک موجودیت غیرقانونی خاص مرتبط است یا خیر. سپس می‌توانیم از این اکتشافی‌ها استفاده کنیم تا بفهمیم چه آدرس‌های کیف پول دیگری نیز ممکن است به آن موجودیت تعلق داشته باشند یا با آن مرتبط باشند.

ما یک امتیاز ریسک داریم که متناسب با تحلیل پیش‌بینی است. هنگامی که به تراکنش‌ها به و از یک دسته کیف پول نگاه می‌کنیم، می‌توانیم ببینیم که در نهایت به کجا ختم می‌شوند. دارایی هایی که مشخص می شود متعلق به یک صرافی، یک گروه تروریستی یا یک بازار تاریک است، هنگام معامله دارایی های خاصی که روی آن تمرکز می کنیم، قابل شناسایی هستند.

فرض کنید حدود 50 درصد از این ارز دیجیتال به یک بازار وب تاریک اختصاص یافته است. ما در واقع می توانیم از این برای ارائه یک امتیاز ریسک از میزان ریسک کیف پول استفاده کنیم. سپس صرافی ها و بانک ها از امتیاز ریسک استفاده می کنند تا تصمیم بگیرند که آیا می خواهند با این دارندگان کیف پول تجارت کنند یا خیر.

CT: پیچیده ترین مشکلاتی که در Elliptic حل کرده اید چیست؟ چرا آنها پیچیده هستند و چرا حل آنها مهم است؟

EN: پیچیده‌ترین و مهم‌ترین مسئله‌ای که اخیراً به آن پرداخته‌ایم این است که چگونه عواید حاصل از جرم و جنایت در رمزارزها را شناسایی کنیم، حتی اگر آنها دارایی‌های متقابل و زنجیره‌ای شسته شده باشند. مجرمان اکنون درآمد خود را با استفاده از مبادلات غیرمتمرکز بین دارایی ها منتقل می کنند. و بین بلاک چین ها با استفاده از پل های زنجیره ای متقابل.

ما اسکن جامع را به عنوان راهی برای ردیابی خودکار وجوه رمزنگاری در میان دارایی‌ها و بلاک چین توسعه دادیم. این توانایی منحصر به فرد اکنون کاملاً ضروری است. در غیر این صورت، پولشویی ها از عدم دید عملیات کسب و کارها سوء استفاده می کنند.

CT: بانک‌ها را چگونه می‌بینید که دارایی‌های دیجیتال و این تحلیل‌های زنجیره‌ای را اتخاذ می‌کنند؟ خرید تا الان چی بوده؟

EA: ما شاهد پذیرش آهسته اما پیوسته هستیم، اما انطباق برای بانک ها حرف اول را می زند. تجزیه و تحلیل بلاک چین بخش مهمی از پازل است و به عنوان راهی برای رفع نگرانی های تنظیم کننده ها دیده می شود.

اگر موسسات قصد دارند در امور مالی غیرمتمرکز (DeFi) شرکت کنند و در وجوه مشتریان خود سرمایه گذاری کنند، باید بدانند که آیا استخر نقدینگی که در آن سرمایه گذاری می کنند قابل اعتماد است و دارای مشخصات ریسک مناسبی است یا خیر. اگر وجوه غیرقانونی به استخر نقدینگی وارد و خارج می شود، موضوع انطباق وجود دارد. این یک مورد استفاده مهم برای سازمان هایی است که به دنبال درگیر شدن با DeFi هستند.

اخیراً: بانک‌های آلمانی به آهستگی رمزارز را، بیشتر برای سرمایه‌گذاران نهادی، اتخاذ می‌کنند

مورد استفاده دیگر این است که برخی از بانک های هاردکور مانند Revolut به مشتریان خود اجازه می دهند تا ارزهای رمزنگاری شده را نگه دارند و معامله کنند. این بانک ها قبل از ارائه این محصولات به مشتریان به قابلیت های انطباق و AML نیاز دارند.

CT: آیا تعاملی با تنظیم‌کننده‌ها داشته‌اید که بر نحوه خدمت‌رسانی شما به صنعت خدمات مالی تأثیر بگذارد و حوزه‌های کلیدی مورد علاقه از منظر نظارتی کدامند؟

EN: ما گفتگوی مداوم با نهادهای نظارتی در سراسر جهان داریم که بسیاری از آنها از محصولات ما استفاده می کنند. این مهم است که آنها بدانند راه حل های تجزیه و تحلیل بلاک چین ما چگونه کار می کنند تا بتوانند به برنامه های انطباق اجرا شده توسط صرافی ها و بانک هایی که از محصولات ما استفاده می کنند اعتماد کنند.


نویسنده: Arunkumar Krishnakumar

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید