موسسات بیش از حد به ETF های رمزنگاری علاقه دارند، اما خرید جالب است: نظرسنجی


تقریباً نیمی از مدیران صندوق های مورد بررسی قصد دارند در سال 2023 ETFهای رمزنگاری را به پرتفوی خود اضافه کنند، در حالی که تنها یک چهارم آنها قرار گرفتن در معرض دارایی های دیجیتال خود را افزایش می دهند.

علاقه سازمانی به ارزهای رمزنگاری شده برانگیخته نشده است زیرا بازار از بالاترین حد خود (ATH) 60 درصد کاهش یافته است زیرا اکثر مدیران دارایی اظهار کرده‌اند که «بیش از حد علاقه» به صندوق‌های قابل معامله در بورس (ETF) با مضمون رمزنگاری دارند.

در 3 آوریل، شرکت خدمات مالی Brown Brothers Harriman (BBH) بررسی جهانی ETF Investor Survey 2023 را منتشر کرد که شامل 325 سرمایه گذار نهادی، مشاور مالی و مدیران صندوق از ایالات متحده، بریتانیا، اروپا و چین بود.

این نشان داد که تقریباً سه چهارم سرمایه‌گذاران نهادی ادعا می‌کنند که «بیش از حد» یا «بیش از حد» به ETF‌های رمزنگاری علاقه دارند، اما تأثیرات زمستان کریپتو ویران‌کننده بوده است و تنها یک چهارم گفته‌اند که انتظار دارند تخصیص به ETF‌های کریپتو را افزایش دهند. . طی 12 ماه آینده، 6 درصد کاهش نسبت به سال 2022 داشته است.

در حالی که ETFهای رمزنگاری شده برای برخی در لیست اولویت قرار دارند، تقریباً نیمی از آنها همچنان قصد دارند امسال ETFهای رمزنگاری را به سبد سرمایه گذاری خود اضافه کنند تا سرمایه گذاری را متنوع کنند.

58 درصد از مدیران صندوق در چین خواهان افزودن ETFهای رمزنگاری به پرتفوی خود هستند و پس از آن ایالات متحده (55٪) و اروپا (29٪) قرار دارند. منبع: BBH

BBH توضیح داد که افزایش علاقه به ETF های رمزنگاری تا حدودی به دلیل یادگیری مدیران صندوق برای هضم نوسانات اجتناب ناپذیر در بازار ارزهای دیجیتال است:

زمانی که سرمایه گذاران با نوسانات سازگار می شوند، سبدهای خود را متنوع می کنند و محصولات نوآورانه بیشتری اضافه می کنند. با وجود یک سال پرتلاطم در کریپتو، علاقه به طور کامل فروکش نکرده است.

BBH بر این باور است که یک چارچوب نظارتی شفاف تر ارزهای دیجیتال، تقاضا برای قرار گرفتن در معرض ETF مربوطه را بیشتر افزایش می دهد، زیرا در هنگام برخورد با بخش کریپتو “آرامش” بیشتری ایجاد می کند:

انتظار می‌رود طرح‌هایی مانند پیش‌نویس مقررات اتحادیه اروپا در مورد پیشنهاد بازار دارایی‌های رمزنگاری، سرمایه‌گذاری در دارایی‌های کریپتو را برای مدیران دارایی به‌طور قابل‌توجهی «خطرناک» کند و «لایه راحتی اضافی» را برای مدیران صندوق‌ها فراهم کند تا با صرافی ارز دیجیتال تعامل داشته باشند.»

بیش از 40 درصد از پاسخ دهندگان به نظرسنجی گفتند که دارایی های بیش از 1 میلیارد دلار را مدیریت می کنند و بیش از نیمی از آنها گفتند که بیش از یک چهارم پرتفوی آنها در ETF ها سرمایه گذاری شده است.

مرتبط با: بازوی سرمایه گذاری سامسونگ برای راه اندازی ETF فیوچرز بیت کوین در بحبوحه علاقه رو به رشد کریپتو

بزرگترین ETFهای رمزنگاری شامل ProShares Bitcoin Strategy (BITO) و Bitwise 10 Crypto Index Fund (BITW) است که در بورس نیویورک (NYSE) فهرست شده است. طبق گزارش‌ها، BITO اولین ETF مرتبط با بیت‌کوین است که در ایالات متحده راه‌اندازی شد، در حالی که BITW 10 ارز دیجیتال برتر را بر اساس ارزش بازار ردیابی می‌کند.

بیت کوین تراست (GBTC) گری اسکیل، اگرچه یک ETF نیست، اما یکی از بزرگترین محصولات سرمایه گذاری دارایی دیجیتال بر اساس ارزش بازار است که در یک صرافی معامله می شود، با ارزش فعلی 11 میلیارد دلار بر اساس گوگل فاینانس.

همه ETFهای کریپتو خوب عمل نکرده اند، زیرا تأثیرات زمستان بازار کریپتو باعث شده است که دو ETF کریپتو استرالیا – BetaShares Crypto Innovators ETF (CRYP) و Cosmos Global Digital Digital Miners Access ETF (DIGA) – عنوان بدترین ETFها را به خود اختصاص دهند. در جهان. کشور.

DIGA در پایان سال 2022 همراه با Cosmos Purpose Ethereum Access ETF (CPET) و Cosmos Purpose Bitcoin Access ETF (CBTC) از فهرست خارج شد.

مجله: زمستان کریپتو می تواند به سلامت سرمایه گذاران آسیب برساند
نویسنده: Brayden Lindrea

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید