طبق گزارش ها، اینستاگرام در حال راه اندازی یک برنامه مبتنی بر متن برای رقیب توییتر است


برنامه آینده یک فید مرکزی شبیه توییتر را حفظ خواهد کرد که به کاربران امکان می دهد محتوایی مانند متن، تصاویر و ویدیوهای به اشتراک گذاشته شده توسط فالوورها و حساب های توصیه شده را مشاهده کنند.

طبق گزارش ها، شرکت مادر اینستاگرام، متا، برنامه خود را برای راه اندازی یک برنامه گفتار مبتنی بر متن در یک جلسه محرمانه با سازندگان منتخب اعلام کرد. اسکرین شات های لو رفته از اپلیکیشن ظاهرا نزدیک شدن، یک رابط کاربری شبیه توییتر را نشان می دهد.

برنامه اینستاگرام برای رقابت با توییتر در فضای باز توسط لیا هابرمن، مربی اینفلوئنسر بازاریابی و بازاریابی رسانه های اجتماعی در دانشگاه کالیفرنیا، لس آنجلس. به گفته هابرمن، اگرچه این برنامه مبتنی بر متن در اینستاگرام ساخته شده است، اما غیرمتمرکز است و به عنوان یک برنامه جداگانه عمل خواهد کرد. این برنامه همچنین با سایر برنامه های رسانه های اجتماعی غیرمتمرکز مانند Mastodon سازگار خواهد بود و به کاربران امکان می دهد مخاطبان بیشتری را جذب کنند.

برنامه آینده یک فید مرکزی شبیه توییتر را حفظ خواهد کرد که به کاربران امکان می دهد محتوایی مانند متن، تصاویر و ویدیوهای به اشتراک گذاشته شده توسط فالوورها و حساب های توصیه شده را مشاهده کنند. هر پست مبتنی بر متن به تعداد کلمات 500 کاراکتر محدود خواهد شد.

تصاویری از اپلیکیشن جدید مبتنی بر متن اینستاگرام. منبع: توییتر

در حالی که برنامه رقیب توییتر مستقل از اینستاگرام اجرا می شود، کنترل های سازنده و ویژگی های امنیتی حساب مانند حساب های مسدود شده و کلمات کلیدی به برنامه جدید منتقل می شوند.

سارا فریر، گزارشگر بلومبرگ، تایید کرده است که اپلیکیشن مشابه توییتر اینستاگرام از داخل ساخته شده است. متا برای اولین بار در ماه مارس برنامه توسعه یک شبکه اجتماعی غیرمتمرکز مستقل را اعلام کرد و گفت: «ما در حال بررسی یک شبکه اجتماعی مستقل و غیرمتمرکز برای اشتراک‌گذاری به‌روزرسانی‌های متنی هستیم. ما معتقدیم که فرصتی برای فضایی جداگانه وجود دارد که در آن سازندگان و شخصیت‌های عمومی بتوانند به‌روزرسانی‌های به‌موقع در مورد علایق خود را به اشتراک بگذارند.”

مرتبط با: متا از NFT ها در اینستاگرام و فیسبوک استفاده می کند

TBD، بخشی از شرکت فین‌تک بلاک جک دورسی، یک پلتفرم وب غیرمتمرکز Web5 را اعلام کرده است که هدف آن آوردن «هویت غیرمتمرکز و ذخیره‌سازی داده‌ها» به برنامه‌ها، با چشم‌انداز امکان تمرکززدایی بیشتر اینترنت است.

برای تسهیل این تجربه وب غیرمتمرکز، پلت فرم web5 TBD چندین مؤلفه کلیدی را ارائه می دهد و از شناسه های غیرمتمرکز استفاده می کند.
نویسنده: Arijit Sarkar

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید