در داخل مجمع جهانی اقتصاد: دایره ریپل را منعکس می کند، داووس 2023

در داخل مجمع جهانی اقتصاد: دایره ریپل را منعکس می کند، داووس 2023


تعداد انگشت شماری از بازیگران صنعت ارزهای دیجیتال که در کارگاه های آموزشی در نشست سالانه مجمع جهانی اقتصاد شرکت می کنند، تصویری از افزایش همکاری در این فضا در سال 2023 را ترسیم می کنند.

چهره های کلیدی از فضای گسترده تر ارزهای دیجیتال تصویری از افزایش گفتگو و همکاری در نشست سالانه مجمع جهانی اقتصاد در داووس را ترسیم کردند.

ارزهای دیجیتال و فناوری بلاک چین بخش کوچکی از پروژه ها و ابتکارات مورد بحث و کارگاه های برگزار شده در کنفرانس سالانه WEF در کوه های آلپ سوئیس باقی مانده است. با این حال، افزایش تعداد جلسات متمرکز بر صنعت نشان می دهد که جهان گسترده تر به دنبال هم افزایی بین مالی سنتی و مالی غیرمتمرکز است.

این موضوع از سلسله مصاحبه‌هایی که Cointelegraph در کنفرانسی که در ژانویه در داووس برگزار شد، پدیدار شد. مدیران ارشد شرکت استیبل کوین ریپل و USD Coin (USDC)، صادرکننده XRP، Circle بر اهمیت پذیرش راه‌حل‌ها و سیستم‌هایی که منافع و ارزش ملموس ایجاد می‌کنند، تاکید کردند.

Circle و Ripple با توجه به حضورشان در رویدادهای متعددی خارج از کنفرانس WEF، مانند Blockchain Hub Davos و Blockchain Central از GBBC، نگاهی چشمگیر به گفتگوهای گسترده تر ارزهای دیجیتال و بلاک چین در داووس داشتند.

بیشتر از یک موج

تیم ریپل یک فضای اداری را در داووس برای انجام جلسات و تجارت در طول کنفرانس WEF اجاره کرد. کوین تلگراف با بروکس انتویستل، مدیر اجرایی APAC ریپل در مقر خود در داووس ملاقات کرد تا در مورد مشارکت شرکت در کنفرانس امسال گفتگو کند.

Entwistle تصویر جالبی را به عنوان فردی که از سال 2009 در جلسات سالانه WEF در نقش های مختلف برای شرکت ها و سازمان های مختلف شرکت کرده است، ترسیم می کند. همانطور که Entwistle توضیح می دهد، حضور شرکت کنندگان در صنعت کریپتو و بلاک چین در سال های اخیر برجسته شده است. :

«آنچه در طول زمان متوجه می‌شوید این است که جمعیت تغییر کرده است، گردشگاه تغییر کرده است، و مطمئناً در چند سال گذشته این موضوع در مورد ارزهای دیجیتال صدق کرده است. در ماه می [2022]شما نمی توانید در تفرجگاه قدم بزنید بدون اینکه یک پیتزا بیت کوین به شما پیشنهاد شود.

با این حال، رکود طولانی‌مدت در بازارهای سنتی و کریپتو همراه با رویدادهای لرزه‌ای مانند فروپاشی FTX در اواخر سال گذشته، اثر قابل‌توجهی بر تعداد شرکت‌کنندگان اکوسیستم کریپتو که در کنفرانس سال 2023 خرید می‌کنند، بر جای گذاشته است.

امثال FTX که در کنفرانس سال گذشته ماندگار شد، هیچ جا دیده نشد. در عوض، ارائه دهندگان زیرساخت بلاک چین مانند Filecoin و Hedera در کنار شرکت هایی مانند Circle حضور چشمگیری داشتند. سایر شرکت‌ها، مانند Blockchain Hub CV Labs و Blockchain Central GBBC در هتل اروپا داووس، حضور خود را در خارج از کنفرانس در رویدادهای خود حفظ کرده‌اند.

مرتبط: TradFi و DeFi در کنار هم قرار می گیرند – داووس 2023

اما Entwistle در مورد کاهش تعداد دکه های رمزنگاری در امتداد تفرجگاه، با استدلال در کنفرانس WEF که گفت و گوی کارآمدتر امکان پذیر است، بارقه امیدی ریخت:

اکنون قطعاً ساکت‌تر است، اما ما در واقع DEF واقعاً خوبی داریم. وقتی سر و صدا و برخی صحبت‌های اغراق‌آمیز از بین می‌روند، مکالمات و توانایی حفاری عمیق فرصت بیشتری را ارائه می‌دهند.»

رئیس APAC ریپل بر این باور خود تأکید کرد که با توجه به اینکه تعداد پنل‌های این رویداد از دو جلسه در سال 2022 به هفت جلسه در سال 2023 افزایش یافته است، در زمینه گفتگو و درک رمزارز پیشرفت حاصل شده است:

«اگر به دو مسیر موازی فکر می‌کنید، این صنعت دستور کار را به بیرون در خیابان، اطراف داووس و در منطقه پیش می‌برد و سپس در داخل چه اتفاقی می‌افتد. با گذشت زمان، چرا این نشت مهم است، چرا رگولاتورها و بانک ها باید در مورد آن صحبت کنند، و چرا باید موضوعی گسترده تر از آنچه در اینجا در یک مهمانی شبانه یا در میزگردی در تفرجگاه اتفاق می افتد باشد.

اینکه آیا نمایندگی بیشتری در WEF نسبت به اکوسیستم کریپتو و بلاک چین وجود خواهد داشت یا خیر، سوال پیچیده تری است که باید در نظر گرفت. Entwistle معتقد است که موضوعاتی که در خارج از اکوسیستم رمزنگاری گسترده‌تر هستند، باید با پروژه‌ها، پروتکل‌ها و ابزارهایی که ارزش و بینش را نسبت به مسائل آزاردهنده جهانی ارائه می‌دهند، به‌طور گسترده‌تر نشان داده شوند. اضافه:

“شما به همه این اشکال مختلف نیاز دارید تا نشان داده شوند، اما من همچنین فکر می کنم که ما باید از این شکاف ها عاقلانه استفاده کنیم، وقتی در مقابل این گروه قرار می گیرید، از پنل ها عاقلانه استفاده کنیم و مطمئن شویم که مردم ابزارهای دنیای واقعی را درک می کنند.”

Entwistle گفت که “نیروی محرکه کلی” مکالمات رمزنگاری در نشست سالانه WEF بر روی چرایی وجود این صنعت و آنچه که در حال ایجاد آن است متمرکز شده است. برای ریپل، این پرداخت های فرامرزی و تامین نقدینگی بود. سایر حامیان کریپتو در مورد CBDC های مبتنی بر بلاک چین و ابتکارات اعتبار کربن صحبت می کنند.

گفتگوها و تجارت بین TradFi و DeFi آزادانه در امتداد تفرجگاه داووس جریان داشت، در حالی که گفتگوی خاص تری در نشست سالانه WEF برگزار شد. Cointelegraph مجموعه‌ای از پانل‌ها را در طول هفته تعدیل کرد که یکی از آنها بانک‌های اصلی Bpifrance و Arab Bank را به نمایش گذاشت، جایی که آنها در مورد رابطه TradFi با صنعت بحث کردند.

نکته کلیدی این واقعیت بود که هر دوی این مؤسسات مالی سنتی خدمات نگهداری ارزهای دیجیتال را برای مشتریان خصوصی ارائه می‌دهند، که به وضوح نشان می‌دهد که TradFi قبلاً در معرض طبقه دارایی قرار دارد. قوانین و کنترل فرآیند همچنان موانعی هستند، اما صنایع در حال حاضر با شرایط خاص خود در حال گرده افشانی هستند.

آنچه باقی می‌ماند این است که آیا فضای ارزهای دیجیتال و بلاک چین در سال‌های آینده به کمپ خود در گردشگاه ادامه خواهد داد یا خیر. Entwistle فکر می‌کند که با توجه به نزدیکی و توانایی در هم آمیختگی صنایع، این ممکن است درست باشد.

برای دایره می آید

کوری سپس، معاون سیاست جهانی دایره، گفت که او افراد آرمان گرا بسیاری را می بیند که تلاش می کنند تا منابع را به شیوه هایی که به نفع اقتصاد جهانی باشد، همکاری و سازماندهی کنند.

در گفتگو با کوین تلگراف پس از مدیر یک پانل در هتل اروپا، سپس بر اهمیت کاوش در نقش سیستم های پرداخت مبتنی بر بلاک چین مانند Circle برای آینده امور مالی و پرداخت های جهانی تأکید کرد:

ما با سیاست گذاران خارج از کشور صحبت می کنیم، با شرکت های سنتی غیر فناوری که در حال بررسی استفاده از USDC به عنوان یک راه حل پرداخت هستند، صحبت می کنیم، ما با شرکت های فناوری صحبت می کنیم تا بفهمیم چگونه می توانیم با کسب و کار ادغام کنیم. ما با سازمان های بشردوستانه صحبت می کنیم.”

بر اساس گزارش Then، Circle صدها گفتگو با سیاست گذاران اتحادیه اروپا، بریتانیا، ژاپن، سنگاپور، مکزیک و غیره داشته است و USDC همچنان به عنوان یک راه حل استیبل کوین به راحتی در دسترس است.

محرک‌های کلیدی برای پذیرش بر این موضوع متمرکز بودند که چگونه سیستم‌های پرداخت غیرمتمرکز می‌توانند به تعداد زیادی از افراد بدون بانک در سراسر جهان کمک کنند. او سپس گفت که می‌تواند ادغام استیبل کوین‌ها را در سیستم‌های مالی و مناطقی که تا حد زیادی توسط بانک‌ها و موسسات مالی مورد استفاده قرار می‌گیرند، بهبود بخشد:

“شما یک گوشی دارید. یک کیف پول شخصی را روی این گوشی دانلود می کنید. و می بینید که به مکانیزم پرداخت بسیار مطمئن دسترسی دارید و می توانید دلار آمریکا یا سکه های یورو دریافت کنید.”

او سپس پیشنهاد کرد که ادامه مزیت ارائه شده توسط پروتکل ها، پلتفرم ها و موسسات در صنعت و “شرط بندی کمتر بر روی نوسانات قیمت” منجر به مشارکت بیشتر خواهد شد.

ایجاد همکاری در دنیایی از هم پاشیده

برت مک داول، رئیس هدرا نیز دیدگاه خود را به اشتراک گذاشت که هم در کنفرانس DEF و هم در تفرجگاه داووس حضور داشت.

شبکه غیرمتمرکز منبع باز Hedera توسط کسب و کارهای مختلف، دانشگاه ها و سازمان های Web3 در سراسر جهان استفاده می شود. قراردادهای هوشمند ماشین مجازی اتریوم (EVM) با “بهینه سازی عملکرد” ​​پلتفرم بلاک چین اثبات سهام، امکان ایجاد انواع برنامه ها و اکوسیستم های Web3 را فراهم می کند.

مک داول در کنفرانس WEF به کوین تلگراف گفت که تصور تکه تکه شدن بین اکوسیستم رمزنگاری و بلاک چین قابل درک است، اما تجربه خود از ادامه همکاری را برجسته کرد:

به عنوان فردی که این امتیاز را دارد که در گفتگوهای این هفته با رهبران صنعت و مستقیماً با مجمع جهانی اقتصاد در هر دو طرف حصار حضور داشته باشد، گفتگو بسیار روان تر از آن چیزی است که به نظر می رسد.

مک داول گفت که توانایی WEF برای گرد هم آوردن ذینفعان از بخش‌های مختلف که در غیر این صورت ممکن است از هم جدا شوند بسیار ارزشمند است و سیاست‌گذاران را در کنار سازمان‌های خصوصی و دولتی به میز مذاکره آورده است. اضافه:

DEF قدرت جمع آوری بی نظیری دارد. بلاک چین و رمزارز واقعاً همه در مورد ایجاد لایه‌های اعتماد، اصلاح حقیقت و سپس استفاده از رمزنگاری برای ارائه حقیقت در طول زمان در دفتر کل پایدار هستند. بنابراین با مسئله اعتماد و روابط شروع می شود.»

چارچوب محیطی، اجتماعی و حاکمیتی (ESG) که تمرکز WEF است، صنعت دیگری است که می تواند از کاربردهای فراوان فناوری بلاک چین و ارزهای دیجیتال بهره مند شود. همانطور که مک داول توضیح می دهد، “این فناوری اعتماد است. این ستون فقرات عالی برای برنامه های ESG در مقیاس بزرگ است، و این چیزی است که ما نیاز داریم، ما به اثرات شبکه نیاز داریم.”

رئیس Hedera گفت که WEF به طور فعال ابزارها و برنامه های مبتنی بر بلاک چین را برای مقابله با مسائلی مانند تغییرات آب و هوا و قدرت اقتصادهای دیجیتال و توکن سازی دارایی ها ارزیابی می کند.

این سازمان ممکن است در مرحله ای باشد که در حال یادگیری قدرت این فناوری های نسبتاً جدید است، اما گفتمان رو به رشد در مجمع جهانی اقتصاد به عنوان نتیجه مثبتی از داووس 2023 ظاهر شده است.
نویسنده: Gareth Jenkinson

امیر کرمی
کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉