Injective شبکه آزمایشی لایه 2 را برای برنامه های مبتنی بر Solana در Cosmos راه اندازی کرد


شبکه آزمایشی جدید یکی از معدود شبکه هایی است که از ماشین مجازی سولانا سطح دریا (SVM) استفاده می کند.

توسعه دهندگان به زودی می توانند برنامه های Solana Web3 را به اکوسیستم Cosmos منتقل کنند و کاربران جدیدی را به این برنامه ها بیاورند و کاربردهای متنوع تری را برای بلاک چین های Cosmos ارائه دهند.

بر اساس اعلامیه توسعه دهنده شبکه Injective (INJ) مبتنی بر کیهان در 30 مارس، این تیم یک شبکه آزمایشی لایه 2 را با استفاده از ماشین مجازی سولانا سطح دریا (SVM) منتشر کرده است. این بدان معنی است که برخی از توسعه دهندگان Solana اکنون می توانند برنامه های خود را برای استفاده در اکوسیستم Cosmos بدون نیاز به تغییر زبان برنامه نویسی یا ابزار مورد استفاده آزمایش کنند.

نماینده ای از Injective در گفتگو با کوین تلگراف گفت که این شبکه جدید “Cascade” نام دارد و از فناوری بازیابی خوش بینانه استفاده می کند.

طبق این اعلامیه، لایه جدید با کمک Eclipse ایجاد شده است، شرکتی که دانش صفر و تجمیع های خوش بینانه سفارشی را برای توسعه دهندگان فراهم می کند.

اریک چن، یکی از بنیانگذاران و مدیر عامل شرکت Injective Labs، اظهار داشت که این ادغام باید به جامعه توسعه دهندگان Solana و کاربران Cosmos کمک کند:

“این جمع بندی جدید SVM برای جهان Cosmos IBC نه تنها به توسعه دهندگان در Solana این قدرت را می دهد که DApp های خود را در Injective مستقر کنند، بلکه فرصت های بیشتری را برای کاربران ایجاد می کند تا بهترین برنامه های Web3 را در یک شبکه یکپارچه تجربه کنند.”

Injective اشاره کرد که شبکه آزمایشی در حال حاضر خصوصی است، اما از 30 مارس “تعداد محدودی از نقاط را فقط برای منتخب توسعه دهندگان Solana ارائه می دهد.”

طبق گزارشی از کیمیا، تعداد تیم‌های توسعه‌دهنده فعال Solana بیش از 1000 سال به سال در سه ماهه سوم سال 2022 افزایش یافته است. به گفته شرکت تحلیلی Web3 DappRadar، این شبکه شامل چندین برنامه با بیش از 2000 کاربر منحصر به فرد، از جمله بازار توکن غیرقابل تغییر Magic Eden و پروتکل DeFi MeanFi است.

با این حال، برنامه های Solana Web3 برای استفاده با Solana SVM نوشته شده اند، که توسط شبکه های معدودی به جز خود Solana استفاده می شود. این امر، انتقال برنامه‌های خود به شبکه‌های دیگر را بدون بازنویسی گسترده برای توسعه‌دهندگان Solana دشوار می‌کند.

مرتبط با: در بحبوحه سقوط NFT سولانا، عملکرد بازار بسته می شود

Eclipse همچنین در 23 فوریه یک مجموعه SVM برای Polygon ایجاد کرد.

Cosmos گروهی از شبکه‌های بلاک چین به هم پیوسته است که با استفاده از موتور اجماع و کیت توسعه نرم‌افزار توسعه یافته است. آنها از طریق پروتکل ارتباطات بین بلوکی Cosmos (IBC) به یکدیگر متصل می شوند و دارایی های یک شبکه می توانند به شبکه های دیگر در اکوسیستم Cosmos منتقل شوند. Injective یکی از شبکه هایی است که این اکوسیستم را تشکیل می دهد و تجمع SVM جدید لایه 2 Injective است.

Injective Labs تنها شرکتی نیست که سعی می کند برنامه های Solana را با Cosmos هماهنگ کند. آزمایشگاه های نیترو نیز اعلام کرد توسعه یک مجموعه SVM برای شبکه Sei در سپتامبر و منتشر شد یک تبادل غیرمتمرکز برای شبکه آزمایشی در ماه فوریه.

اکوسیستم کیهان در دو سال گذشته در حال رشد بوده است. در 11 مارس، مدیریت Cosmos Hub ارتقاء V9-Lambda را تأیید کرد که اجرای امنیت بین زنجیره ای (ICS) را آغاز کرد و به اعضای اکوسیستم اجازه می داد منابع تأیید را به اشتراک بگذارند. در 29 مارس، Circle اعلام کرد که USDC را برای Cosmos از طریق Noble Network راه اندازی خواهد کرد.
نویسنده: Tom Blackstone

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید