تایید اولیه برای معامله Voyager و Binance.US طی تحقیقات امنیت ملی صادر شد

تایید اولیه برای معامله Voyager و Binance.US طی تحقیقات امنیت ملی صادر شد


تسویه حساب تایید اولیه را از قاضی ورشکستگی دریافت کرد اما به تایید طلبکاران و تایید نهایی دادگاه نیاز دارد.

در بحبوحه تحقیقات امنیت ملی که وویجر در تلاش برای تسریع در آن است، وام‌دهنده رمزنگاری ورشکسته Voyager Digital تأیید اولیه دادگاه را برای پیشنهاد فروش دارایی‌های خود به Binance.US به قیمت 1.02 میلیارد دلار دریافت کرد.

در 10 ژانویه، قاضی ورشکستگی ایالات متحده، مایکل وایلز، به وویجر اجازه داد تا قرارداد خرید دارایی را امضا کند و تأیید طلبکار را دریافت کند، اما طبق گزارش 11 ژانویه رویترز، فروش تا جلسه دادگاه آینده نهایی نخواهد شد.

زمانی اتفاق می‌افتد که وویجر می‌خواهد بررسی پیشنهاد خود برای فروش دارایی‌ها به Binance.US را تسریع بخشد، که می‌تواند منجر به مسدود شدن یا تاخیر معامله شود.

جاشوا ساسبرگ، وکیل وویجر، خاطرنشان کرد که در طول جلسه دادگاه، وویجر به سؤالات کمیته سرمایه گذاری خارجی ایالات متحده (CFIUS) پاسخ داده است و به هر گونه نگرانی که ممکن است ببیند CFIUS با این معامله مخالفت کند، پاسخ خواهد داد.

ساسبرگ گفت: «ما در حال هماهنگی با بایننس و وکلای آن هستیم تا نه تنها به این تحقیقات رسیدگی کنیم، بلکه داوطلبانه برای پیشبرد این روند اقدام کنیم. گفت.

CFIUS یک نهاد بین سازمانی است که سرمایه گذاری خارجی یا خرید شرکت های آمریکایی را برای نگرانی های امنیت ملی بررسی می کند.

اگر متوجه شود که نگرانی‌های امنیت ملی در مورد معامله موجه است، CFIUS می‌تواند معامله را مسدود یا معکوس کند یا به طرف‌های درگیر بگوید که برای کاهش نگرانی‌ها، معامله را تغییر دهند.

در 30 دسامبر، CFIUS اخطاریه‌ای صادر کرد که در آن بیان کرد که “یک یا چند تراکنش در دست بررسی” توسط وویجر ممکن است مورد بررسی قرار گیرد و منجر به انسداد یا تاخیر احتمالی شود.

طبق گزارش ها، بایننس توسط دادستانی کل ایالات متحده به دلیل اتهامات پولشویی مورد بررسی قرار می گیرد، اما مدیر عامل Changpeng “CZ” Zhao قبلاً اعلام کرده بود که Binance.US یک “نهاد کاملاً مستقل” است که دفتر مرکزی آن در کالیفرنیا است.

CFIUS صلاحیت بررسی هر معامله ای را دارد که ممکن است منجر به کنترل خارجی یک تجارت ایالات متحده یا ارائه سود سهام به یک شخص خارجی شود. ژائو یک شهروند کانادایی متولد چین است.

مربوط: مارک کوبان برای تبلیغ ویجر سوگند یاد می کند

کمیته رسمی اعتباردهندگان بدون تضمین وویجر از تراکنش به شکل فعلی آن حمایت کرد و بیان کرد که تسویه حساب منجر به بهبودی بیشتر برای طلبکاران نسبت به انحلال دارایی های وویجر خواهد شد – که اگر CFIUS تراکنش را مسدود می کرد اتفاق می افتاد.

اما وام دهنده ورشکسته در 8 ژانویه به پیشنهاد خرید Alameda Research، کمیسیون بورس و اوراق بهادار (SEC)، چهار ایالت ایالات متحده و متولیان ایالات متحده پاسخ داد.

او مدعی شد که این معامله در راستای منافع طلبکارانش بوده و ایرادات او “هیچ پشتوانه واقعی یا قانونی” را برای استدلال هایش نشان نمی دهد.

وویجر در 19 دسامبر اعلام کرد که پیشنهاد خرید دارایی‌های Binance.US را در یک معامله 1022 میلیارد دلاری پس از شکست قرارداد قبلی 1.4 میلیارد دلاری با FTX.US پس از ورشکستگی صرافی کریپتو پذیرفته است.
نویسنده: Luke Huigsloot

امیر کرمی
کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉