صنعت به دنبال راه حل هایی برای فجایع میزبانی تصویر NFT است

صنعت به دنبال راه حل هایی برای فجایع میزبانی تصویر NFT است


مدیر پروژه NFT، Alex Altgausen گفت که اگر پروژه های NFT سعی در ایجاد اختلال در صنایع سنتی دارند، باید فناوری های ذخیره سازی موجود در Web3 را کشف کنند.

جنبه میزبانی تصویر نشانگرهای تغییرناپذیر (NFT) نیاز به بهبودهای عمده دارد. ابتدا، مردم NFT ها را در FTX پس از اعلام ورشکستگی دیدند. اخیراً، NFT ها در بازار Magic Eden برخی از تصاویر مشکوک را به جای تصاویر کوچک واقعی خود نشان دادند.

از آنجایی که این مشکل همچنان ادامه دارد، کوین تلگراف با مدیران مختلف صنعت تماس گرفته است تا نظرات آنها را در مورد اینکه چگونه پروژه های NFT می توانند مشکل میزبانی NFT را برطرف کنند، تماس گرفته است.

بازار NFT Magic Eden تصاویر پورنوگرافی را نشان می دهد. منبع: توییتر

مدیران مختلفی که در صنعت NFT کار می کنند، نظرات خود را در مورد چگونگی جلوگیری از مشکلات آینده در میزبانی تصویر NFT، از استفاده از بلاک چین های قابل اعتماد گرفته تا کاوش در فناوری های ذخیره سازی موجود در فضای Web3 ارائه کرده اند.

ساموئل هوبر، مدیر عامل پلتفرم متاورس LandVault، اظهار داشت که مشکل FTX NFT ها این است که ابرداده با استفاده از Web2 API میزبانی می شود. به گفته هوبر، بهترین راه برای پروژه های NFT برای جلوگیری از چنین مشکلاتی، استفاده از بلاک چین های قابل اعتماد برای خود NFT ها و ذخیره NFT ها در یک دفتر کل توزیع شده است که توسط یک نهاد واحد کنترل نمی شود.

مدیر همچنین به کوین تلگراف گفت که در حال حاضر پروژه های بسیار کمی وجود دارد که تصاویر واقعی را روی زنجیره میزبانی می کنند، اطمینان از اینکه ابرداده ها و فایل ها به درستی میزبانی می شوند بسیار مهم است. او افزود:

“پروژه ها باید بررسی کنند که آیا پلتفرم ها از ارائه دهندگان میزبانی غیرمتمرکز مانند IPFS و Airweave برای ابرداده و سایر فایل های وابسته به NFT استفاده می کنند.”

الکس آلتگاوزن، مدیرعامل Banksters، بازی NFT که برای برنده شدن بازی می کند، با این دیدگاه موافق است. مدیر اجرایی معتقد است که اگر پروژه‌های NFT واقعاً در تلاش هستند تا صنایع سنتی مانند بازی را مختل کنند، باید فناوری‌های ذخیره‌سازی موجود در فضای Web3 را کشف کنند.

آلتگاوزن به کوین تلگراف گفت که فناوری های نوظهوری وجود دارد که “ذخیره سازی فایل ها را با استفاده از چندین گزینه غیرمتمرکز توزیع می کند.” اینها به رایانه‌های سرتاسر جهان اجازه می‌دهد تا فایل‌ها را در یک شبکه همتا به همتا ذخیره و ارائه کنند و وابستگی به ارائه‌دهندگان ذخیره‌سازی Web2 سنتی مانند خدمات وب آمازون یا Google Cloud را از بین می‌برند.

مربوط: Magic Eden پس از فروش NFT های جعلی برای بهره برداری، به کاربران بازپرداخت می کند

برای کاربران، بررسی اینکه آیا این اتفاق برای NFTهایی که خریداری کرده‌اند یا خیر، ممکن است آسان نباشد. رادک پلها، یکی از بنیانگذاران پلتفرم فروش بلیط NFT BillionAir، به کوین تلگراف گفت که کاربران باید دقت لازم را انجام دهند و زیرساخت های ذخیره سازی پروژه را مورد تحقیق قرار دهند تا مطمئن شوند که این اتفاق با NFT آنها نمی افتد. وی افزود: «این ممکن است شامل بررسی وایت پیپر پروژه و بررسی تدابیر امنیتی اجرا شده و جستجوی بازبینی و بازخورد باشد. پلها همچنین گفت:

متأسفانه، همه ابرداده‌های NFT روی بلاک چین ذخیره نمی‌شوند، زیرا زنجیره‌های اصلی می‌توانند از نظر اندازه محدود باشند و ذخیره داده‌ها گران‌تر باشد.

در 5 آگوست در Protocol Labs، جاناتان ویکتور، رهبر ذخیره‌سازی Web3 و الکس سالنیکوف، مدیر عامل Rarible، همچنین درباره اینکه NFTها در بلاک چین زندگی نمی‌کنند، بحث کردند. ویکتور تاکید کرد که به دلیل محدودیت های اندازه در زنجیره های اصلی، راه حل های ذخیره سازی خارج از زنجیره به NFT ها ارائه می شود. او همچنین استفاده از شبکه های ذخیره سازی غیرمتمرکز برای ابرداده های NFT را برجسته کرد. از سوی دیگر، سالنیکوف گفت که تراکنش‌های NFT در بلاک چین تأیید می‌شوند، اما ابرداده‌های NFT معمولاً در جای دیگری ذخیره می‌شوند.
نویسنده: Ezra Reguerra

امیر کرمی
کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉