رهبران صنعت و سیاست گذاران به انتقال MiCA در اتحادیه اروپا واکنش نشان می دهند


بسیاری از تصویب این لایحه را ستودند و پیشنهاد کردند که انتقال پیش‌بینی‌شده می‌تواند ایالات متحده را برای جذب شرکت‌های رمزنگاری و سرمایه‌گذاری در مضیقه قرار دهد.

در حالی که یک چارچوب نظارتی متمرکز بر رمزنگاری هنوز نیاز به تایید شورای اروپا قبل از انتقال نهایی دارد، بسیاری از افراد در این فضا به بازار دارایی‌های کریپتو یا MiCA پاسخ مثبت داده‌اند.

در 20 آوریل، پارلمان اروپا پس از دو تاخیر که در نوامبر 2022 آغاز شد، به تصویب MiCA رای داد. هدف چارچوب کریپتو ایجاد یک چارچوب نظارتی منسجم برای دارایی‌های کریپتو در میان کشورهای عضو اتحادیه اروپا است.

در حالی که قانونگذاران اتحادیه اروپا هنوز باید بررسی های حقوقی و زبانی را برای MiCA انجام دهند و این لایحه را در مجله اتحادیه اروپا منتشر کنند، این سیاست می تواند از اوایل سال 2024 و مشروط به رأی شورای اروپا اجرایی شود. بسیاری از رهبران صنعت کریپتو و سیاست گذاران تصویب این لایحه را بسیار تحسین کردند.

Changpeng Zhao، مدیرعامل بایننس، پیشنهادی اعمال تغییرات در بازار سهام را در 12 تا 18 ماه آینده برای تطبیق با چارچوب جدید بالقوه آغاز خواهد کرد. دیگران هدف قرار گرفته است از آنجایی که ایالات متحده ظاهراً در مقررات دارایی های دیجیتال عقب مانده است – حرکتی که می تواند شرکت ها را با اجرای MiCA به اتحادیه اروپا هدایت کند.

CZ گفت: “به طور کلی، ما فکر می کنیم که این یک راه حل عملی برای چالش هایی است که به طور جمعی با آن روبرو هستیم.” اکنون قوانین واضحی برای صرافی‌های ارزهای دیجیتال برای فعالیت در اتحادیه اروپا وجود دارد.»

پیش از رای گیری پارلمان اروپا، Mairead McGuinness، کمیسر ثبات مالی اتحادیه اروپا، به قانونگذاران گفت که آنها “از بسیاری از حوزه های قضایی دیگر” در مورد مقررات ارزهای دیجیتال جلوتر هستند. بیش از 500 قانونگذار به MiCA رای مثبت دادند.

مرتبط با: کراکن مجوز ارائه دهنده خدمات دارایی مجازی را در ایرلند قبل از رأی گیری MiCA به دست می آورد

یکی از آرای برتر برای چارچوب کریپتو به دنبال فروپاشی و ورشکستگی شرکت‌های مطرح در بازار کریپتو بود که باعث شد بسیاری از قانون‌گذاران در سراسر جهان خواستار شفافیت مقرراتی شوند. کریستین لاگارد، رئیس بانک مرکزی اروپا، “MiCA II” را در آینده پیشنهاد کرد و پیشنهاد کرد که سیاست گذاران باید چارچوب گسترده تری را در پاسخ به فروپاشی FTX اعمال کنند.

مجله: بهترین و بدترین کشورها برای مالیات کریپتو
نویسنده: Turner Wright

اشتراک گذاری و حمایت

Picture of امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید