شرکت‌های بزرگ صنعت به پیشنهاد بریتانیا برای چارچوب نظارتی دارایی‌های دیجیتال پاسخ می‌دهند


HM Treasury در نقاط مشکلی که ممکن است نیاز به بهبود داشته باشد، مورد استفاده قرار گرفت، اما اصول اصلی رویکرد آن صمیمانه بود.

آخرین مهلت برای یک سند مشاوره و یک فراخوان برای شواهد منتشر شده در چارچوب نظارتی دارایی های رمزنگاری شده توسط وزارت دارایی بریتانیا فرا رسیده است. مقاله مورد انتظار که در فوریه منتشر شد، پاسخ‌های مفصلی از بازیگران مختلف صنعت ارزهای دیجیتال دریافت کرد.

ارائه‌دهنده بلاک چین، Polygon Labs، سرمایه‌گذاران خطرپذیر Andreessen Horowitz (a16z)، انجمن بازارهای مالی اروپا (AFME) و بنیاد پوند دیجیتال (DPF) پاسخ خود را به فراخوان برای اظهار نظر در 1 می منتشر کردند. مسائل مطرح شد.

درخواست وزارت خزانه داری برای “ریسک یکسان، نتیجه نظارتی یکسان” با وجود عدم درک یکسان از آنچه که این امر مستلزم آن است، جدا از مبنای آن در قانون خدمات مالی و بازارهای سال 2000، به خوبی مورد استقبال قرار گرفت. و اتکای کمیسیون بورس به آزمون هاوی در ارزیابی پیشنهاد بریتانیا. a16z در پاسخ خود نوشت:

اذعان اینکه تفسیر وزارت خزانه داری از این اصل دلگرم کننده است به این معنا نیست که در همه موارد، برای دستیابی به یک نتیجه نظارتی، دقیقاً همان شکل مقررات اعمال شود.

این به تاکید پیشنهاد بر فعالیت های نظارتی به جای خود دارایی ها نسبت داده شد. تفاوت های کلیدی بین تامین مالی متمرکز (CeFi) و تامین مالی غیرمتمرکز (DeFi) در مرکز این بحث بود. چند ضلعی نوشته است:

“منبع ریسک در سیستم های DeFi به طور قابل توجهی با سیستم های متمرکز مانند CeFi یا سیستم های مالی سنتی متفاوت است. برای این منظور، ممکن است دقیق تر باشد که عبارت “ریسک یکسان، نتیجه نظارتی یکسان” به “منبع مختلف” به روز شود. ریسک، همان نتیجه نظارتی».

چارچوب پیشنهادی با استیبل کوین‌های دارای پشتوانه فیات و استیبل کوین‌های الگوریتمی متفاوت رفتار می‌کند و استیبل کوین‌های الگوریتمی را به عنوان «دارایی‌های رمزنگاری بدون پشتوانه» طبقه‌بندی می‌کند. Polygon به طور خاص رویکرد نظارتی مبتنی بر فعالیت را در این مورد انتخاب کرد.

مطالب مرتبط: وزارت خزانه داری بریتانیا به دنبال اطلاعاتی در مورد سهامداری DeFi و مالیات بر وام است

AFME با همکاری با مشاوران Clifford Chance، اهمیت طبقه‌بندی جهانی دارایی‌های رمزنگاری شده را برای مقررات بین‌المللی مؤثر و رویکرد آن به فعالیت‌هایی که بازنمایی ارزش مبتنی بر بلاک چین مانند برنامه‌های وفاداری و پاداش را حذف می‌کنند، برجسته کرد.

AFME همچنین محدوده منطقه ای مقررات پیشنهادی رمزنگاری را که برای اعمال شرکت هایی که به شهروندان بریتانیا خدمات ارائه می دهند، نوشته شده است. اشاره شد که این دامنه وسیع‌تر از مقررات مربوط به دارایی‌های سنتی است.

DPF انحرافات احتمالی از اصل «ریسک یکسان، نتیجه نظارتی یکسان» را در رسیدگی به اشکال مختلف دارایی‌های رمزنگاری شده شناسایی و در مورد آن اظهار نظر کرد. طبقه بندی استیبل کوین ها یکی از نکاتی بود که او احساس کرد در این زمینه نیاز به توضیح دارد.

دولت بریتانیا به پاسخ دسته جمعی که به این سند دریافت کرده است پاسخ خواهد داد و مشورت بیشتر در مورد قوانین خاص را به عنوان گام بعدی خود «در صورت پیشبرد» انجام خواهد داد.

مجله: مقررات رمزنگاری: آیا رئیس SEC، گری جنسلر، حرف آخر را می‌زند؟
نویسنده: Derek Andersen

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید