در بحبوحه سقوط FTX، صنعت به فضای NFT ابراز اطمینان می کند


جاناتان شولتز، هنرمند NFT معتقد است که دوران NFT های بی فایده رو به زوال است و چیزها باید برای زنده ماندن بر “میمیکاسیون” اشیا غلبه کنند.

حتی قبل از سقوط FTX، مجموعه‌های توکن غیرقابل تجارت (NFT) تأثیر زمستان کریپتو را احساس کرده بودند و حجم معاملات تا 98 درصد کاهش یافت. با شکست FTX، به نظر می رسد که میدانی که زمانی در حال رشد بود، آخرین میخ را در تابوت خود زده است. با این حال، مدیران این صنعت نسبت به بهبود این حوزه خوش بین هستند.

با وجود حجم عظیمی از وجوه کاربران در صرافی FTX که در بحبوحه بحران نقدینگی گیر کرده بود، کاربران راه‌های حیله‌ای را برای برداشت پول خود امتحان کردند. یکی از روش های ادعا شده برای برداشت موجودی، خرید NFT مستقر در باهاما است. بسیاری از اعضای جامعه از این روش برای دور زدن قوانین ورشکستگی انتقاد کردند. بدبینانه در این فرآیند، ابزار NFT تصویری منفی از NFT ها ترسیم می کند.

اما اسکار فرانکلین تان، مدیر اجرایی پلتفرم NFT Enjin، معتقد است که این یک خلاصه منصفانه نیست. تان در صحبت با Cointelegraph گفت که ممکن است موارد دیگری در هنگام استفاده از NFT ها استفاده شده باشد. او گفت: «این ربطی به فناوری NFT ندارد و بیشتر به این شکاف برای کاربران باهاما مربوط می شود.

مدیر همچنین در مورد بقای فضای NFT با وجود اثرات FTX و بازار نزولی مثبت است. تان تاکید کرد که این زمینه باید دوباره بر روی نحوه نشان دادن پذیرش مالکیت دیجیتال توسط NFTها، مدل‌های جدید برای سازندگان محتوا و تامین مالی تولید محتوا تمرکز کند. او توضیح داد:

“البته، برای برخی مدل‌ها بیش از حد زیاده‌روی و غیرت وجود داشت، اما این در مورد همه فناوری‌های جدید صدق می‌کند. فضای NFT مطمئناً در اطراف قوی‌ترین جوامع تثبیت و تثبیت می‌شود، سپس نسل دوم هوشمندتر و بیشتر را شاهد خواهیم بود. مدل های پایدار NFT.”

تان تاکید کرد که برای بهبود، پروژه های NFT باید بیشتر بر مزایا و ایجاد جوامع خود تمرکز کنند. اجتناب از حدس و گمان های کوتاه مدت و نقشه های راه غیرواقعی ضروری است. بلکه باید ارزش پایدار بلندمدت داشته باشند.

مربوط: سرایت FTX: کدام شرکت ها تحت تأثیر سقوط FTX قرار گرفتند؟

بازیکنان مختلف در فضای NFT نیز این احساسات را تکرار کردند. جیمی تامسون، مدیر عامل استودیوی بازی سازی NFT Vulcan Forged، اظهار داشت که NFT هایی که در بازارهای اثبات شده استفاده می شوند، محکوم به بقا هستند. تامسون به کوین تلگراف گفت که نمی توان در مورد NFT ها بر اساس حدس و گمان و حق بالیدن همین را گفت. با این حال، مدیر اجرایی گفت که چنین NFT هایی “به دلیل دست اندرکاران بیشتر آسیب خواهند دید” زیرا کاربران انتظار بازار بهتری دارند. تامسون همچنین گفت:

حدس و گمان کمتر، مزایای ضروری بیشتر. همانند توکن ها، اگر NFT برای عملکرد پروژه یا وجود کاربر ضروری باشد، نگرانی کمتری برای نوسانات قیمت وجود دارد. این اساسا یک عنصر بازی است، دسترسی به ویژگی های خاص، دسترسی به ارزش افزوده.

در همین حال، جاناتان شولتز، هنرمند NFT معتقد است که دوران NFT های بی فایده رو به زوال است. او گفت: “بنابراین ما شاهد پروژه های بیشتری با موارد استفاده و مزایای بسیار بیشتر هستیم.” شولتز همچنین به کوین تلگراف گفت که برای بقای این میدان، باید از آنچه او به عنوان «میمینگ» توصیف می کند، فراتر رود. این به معنای ساختن پروژه هایی است که اهمیت دارند و به کل فضا کمک می کنند.

با توجه به اینکه بازار NFT FTX در بحبوحه فروپاشی شرکت قرار دارد، نیک رز نترتساس، بنیانگذار پلتفرم NFT Ethernity، پیشنهاداتی در مورد چگونگی انجام بهتر این کار ارائه کرد. Ntertsas در صحبت با Cointelegraph گفت که مدل متمرکز مبتنی بر تبادل FTX برای پلت فرم NFT بسته شده است. او توضیح داد:

این مدل باید دموکراتیک و شفاف باشد. NFT ها در نهایت باید به صورت زنجیره ای متقابل و قابل اجرا باشند، نه اینکه توسط یک نگهبان پنهان شوند، این چیزی است که ما روی آن کار می کنیم و علاقه مند به آن هستیم.”

بر خلاف نظرات دیگر، Ntertsas معتقد است که پروژه های NFT یک چیز برای تمرکز ندارند، زیرا پروژه های مختلف اهداف متفاوتی خواهند داشت. اما مدیر مایل است پروژه‌های بیشتری را ببیند که این حوزه را به چالش می‌کشد تا «تجدید نظر در مورد آنچه با NFT ممکن است».
نویسنده: Ezra Reguerra

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید