مدیران صنعت نسبت به پذیرش DeFi با وجود نقص های امنیتی ابراز اطمینان می کنند


یکی از بنیانگذاران شبکه 1inch Anton Bukov معتقد است که رویدادهای اخیر در امور مالی مرکزی اهمیت DeFi را برجسته می کند.

از آنجایی که امور مالی غیرمتمرکز (DeFi) یک مرکز برای انواع حملات و سوء استفاده ها است، برخی ممکن است از ورود به این فضا دلسرد یا محتاط باشند. با این حال، متخصصان در فضای کریپتو مطمئن هستند که DeFi به طور گسترده‌تری در آینده مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

مدیران Web3 نظرات خود را در مورد اینکه چگونه می توان به پذیرش گسترده DeFi دست یافت، از آموزش سرمایه گذاران نهادی گرفته تا حذف موانع تجربه کاربر برای سرمایه گذاران خرد، به اشتراک گذاشت.

آنتون بوکوف، یکی از بنیانگذاران شبکه 1inch، در صحبت با Cointelegraph، معتقد است که رویدادهای اخیر در امور مالی مرکزی (CeFi) اهمیت DeFi را برجسته می کند. مدیر بر این باور است که «فقط موضوع زمان» است که سیستم مالی به راه‌حل‌های Web3 روی آورد. از نظر پذیرش DeFi سازمانی، بوکوف گفت که داشتن درک عمیق ضروری است. او توضیح داد:

“کلید پذیرش DeFi در میان سرمایه گذاران نهادی، درک عمیق از مزایای شفافیت، رویکرد بی اعتماد و فناوری های محافظت از خود است.”

این مدیر همچنین توصیه هایی به پروژه های DeFi از نظر مسائل امنیتی ارائه کرد. به گفته بوکوف، انجام ممیزی های امنیتی بسیار مهم است. او گفت: “توصیه من به هر پروژه DeFi ساده است – برای انجام چند بررسی امنیتی قبل از انتشار هر به روز رسانی تنبل نباشید، این کار باعث صرفه جویی در اعصاب شما و به احتمال زیاد – صرفه جویی در هزینه کاربران خواهد شد.”

دیمیتری تولوک، یکی از بنیانگذاران Primex Finance نیز در مورد امنیت DeFi اظهار نظر کرد. به گفته تولوک، پروتکل های بیمه بیشتر می تواند به پذیرش DeFi کمک کند. او توضیح داد:

پروتکل های بیمه ای بیشتری نیز برای کاهش نگرانی های احتمالی هک مورد نیاز است. رشد چنین پروتکل هایی منجر به توسعه و رشد ارگانیک DeFi خواهد شد.

تولوک همچنین به کوین تلگراف گفت که یک بازار بالغ‌تر با مکانیسم‌های بیشتر برای مقابله با آسیب‌پذیری‌ها در نهایت به اعتماد سرمایه‌گذاران بیشتر می‌شود.

مربوط: یک سال پس از Taproot، جامعه بیت کوین در تلاش است تا پتانسیل DeFi را باز کند

در همین حال، آلوین کان، مدیر BNB Chain بر اهمیت آموزش برای پذیرش گسترده‌تر DeFi تاکید کرد. کان به کوین تلگراف گفت که آموزش بیشتری برای کاربران مورد نیاز است. او توضیح داد:

“با توجه به ماهیت بدون مجوز و دیجیتالی DeFi، خطرات همیشه وجود خواهد داشت و کاربران باید بدانند که چگونه بررسی های لازم را برای به حداقل رساندن ریسک انجام دهند.”

جی سالیوان، بنیانگذار پروتکل XSwap، همین احساس را تکرار کرد. سالیوان اذعان دارد که آموزش برای ایمن نگه داشتن فضا حیاتی است. سالیوان بر اهمیت “آموزش سرمایه گذاران برای حفظ وجوه خود” تاکید کرد. به غیر از ذخیره سازی، مدیر همچنین معتقد است که آموزش به سرمایه گذاران “چه چیزی را باید در هنگام سرمایه گذاری جستجو کنند” مهم است.

در کنار آموزش، مدیر اجرایی اشاره کرد که چگونه مقررات در پذیرش گسترده‌تر DeFi نقش خواهد داشت. با سقوط چندین صرافی متمرکز در سال جاری، سرمایه گذاران به اهمیت DeFi پی بردند. اما برای ورود سرمایه گذاران نهادی، باید شاهد تحول صنعت باشیم.»

مدیر World Mobile Zachary Vann بر اهمیت بهبود تجربه کاربری تاکید کرد. به گفته Vann، پیمایش DeFi می تواند برای مبتدیان چالش برانگیز و طاقت فرسا باشد. او گفت: «هنگامی که تجربه کاربر بهبود یابد و مانع ورود کاهش یابد، به افزایش تصاعدی میزان فروش خرده‌فروشی به DeFi کمک می‌کند.


نویسنده: Ezra Reguerra

اشتراک گذاری و حمایت

Picture of امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید