مدیران صنعت با وجود نقص‌های امنیتی به پذیرش DeFi اطمینان دارند: بازتعریف مالی

مدیران صنعت با وجود نقص‌های امنیتی به پذیرش DeFi اطمینان دارند: بازتعریف مالی


100 توکن DeFi برتر هفته ای متفاوت داشتند و اکثریت آنها شتاب صعودی خود را نسبت به هفته گذشته از دست دادند.

به Finance Redefined خوش آمدید، دوز هفتگی شما از بینش مالی غیرمتمرکز ضروری (DeFi) – خبرنامه ای که برای ارائه تحولات کلیدی هفته گذشته برای شما ساخته شده است.

کارشناسان صنعت به DeFi اعتماد دارند و معتقدند که پذیرش صنعت با وجود آسیب‌پذیری‌های آن، به ویژه شکست گسترده صرافی‌های متمرکز، ادامه خواهد یافت. با این حال، علی رغم ادامه رشد، صرافی های غیرمتمرکز 30 میلیون دلار به دلیل مشوق های ارائه دهندگان نقدینگی از دست دادند.

کیف پول رمزنگاری سخت افزاری محبوب لجر یک ویژگی جدید نظارت بر DeFi را راه اندازی کرده است که با کیف پول های سخت افزاری برای نظارت بر تجزیه و تحلیل عملکرد بیش از 1000 پروتکل مطابقت دارد.

یک پیوند Mango Markets به پروتکل Lodestar Finance وجود داشت که در 10 دسامبر بیش از 5 میلیون دلار مورد سوء استفاده قرار گرفت، جایی که بهره‌بردار روش‌هایی را کپی کرد که هکر Mango Markets برای تخلیه وجوه استفاده کرد.

بازار دی‌فای هفته‌ای متفاوت از نظر عملکرد قیمت داشته است، به طوری که اکثر توکن‌ها در محدوده قیمت هفته گذشته باقی مانده‌اند، اما شتاب صعودی خود را از دست داده‌اند.

مدیران صنعت نسبت به پذیرش DeFi با وجود نقص های امنیتی ابراز اطمینان می کنند

از آنجایی که DeFi مرکزی برای حملات و سوء استفاده های مختلف است، ممکن است برخی از ورود به این فضا دلسرد یا محتاط باشند. با این حال، متخصصان در فضای کریپتو مطمئن هستند که DeFi به طور گسترده‌تری در آینده مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

مدیران Web3 نظرات خود را در مورد اینکه چگونه می توان به پذیرش گسترده DeFi دست یافت، از آموزش سرمایه گذاران نهادی گرفته تا حذف موانع تجربه کاربر برای سرمایه گذاران خرد، به اشتراک گذاشت.

به خواندن ادامه دهید

کیف پول سخت افزاری لجر مانیتورینگ DeFi را اضافه می کند

کاربران و توسعه دهندگان به دنبال راه هایی هستند که پس از یک سال نوسانات و عدم اطمینان، هم ایمن و هم آگاه بمانند. در طول این انتقال، توسعه‌دهنده کیف پول سخت‌افزاری Ledger یک ادغام جدید را برای کاربران برای ردیابی ارزش دارایی‌هایشان اعلام کرد.

لجر و مرلین، یک ردیاب پورتفولیو DeFi، همکاری جدید خود را در 13 دسامبر اعلام کردند تا تجزیه و تحلیل عملکرد DeFi زنده را برای کاربران Ledger Live ارائه دهند. این برنامه به کیف پول های ذخیره سازی سرد لجر و بیش از 5 میلیون کاربر خدمات می دهد.

به خواندن ادامه دهید

مدیر عامل SushiSwap فاش می کند که DEX امسال 30 میلیون دلار از مشوق های LP ضرر کرده است

بر اساس توییت جدیدی از سوی مدیر عامل SushiSwap، جرد گری، صرافی غیرمتمرکز (DEX) در 12 ماه گذشته 30 میلیون دلار به دلیل مشوق های ارائه دهندگان نقدینگی (LPs) از دست داده است. همانطور که توسط گری توضیح داده شد، SushiSwap در حال حاضر از یک استراتژی انتشار مبتنی بر توکن برای ایجاد انگیزه در LP ها استفاده می کند، اما نرخ فعلی “ناپایدار” است.

در آینده، گری قصد دارد توکنومیک SushiSwap را بازنگری کند تا LP ها دیگر با انتشار آلاینده ها یارانه دریافت نکنند و کل مدل نقدینگی بوت استرپ در بورس را دوباره طراحی کند. مدیر DEX نوشت: “ما در سه ماهه اول 2023 نوآوری خواهیم کرد تا حجم مبادلات را مقیاس کنیم و TVL را اولویت بندی کنیم. از آنجایی که LP ها معاملات سودآورتری را تجربه می کنند، دیگران باید به سوشی روی آورند.”

به خواندن ادامه دهید

هکرها از سوء استفاده های مهاجم Mango Markets از Lodestar – CertiK کپی کردند

شرکت امنیتی بلاک چین CertiK تجزیه و تحلیل پس از مرگ 5.8 میلیون دلار بهره برداری Lodestar Finance را که در دسامبر رخ داد به اشتراک گذاشت. هکرهای Lodestar Finance “به طور مصنوعی قیمت یک دارایی وثیقه غیر نقدی را پمپ کردند و در ازای آن وام گرفتند و پروتکل را با یک بدهی جبران ناپذیر باقی گذاشتند.”

این حمله از طریق یک آسیب‌پذیری در توکن plvGLP PlutusDAO در Lodestar انجام شد. طبق مستندات خود، Lodestar برای هر دارایی که ارائه می دهد، به جز plvGLP، از جریان های قیمتی تایید شده و ایمن Chainlink استفاده می کند. در عوض، نرخ مبادله plvGLP به GLP بر اساس کل دارایی تقسیم بر کل عرضه در Lodestar بود.

به خواندن ادامه دهید

مروری بر بازار دیفای

داده های تحلیلی نشان می دهد که کل ارزش قفل شده دیفای بالای 40 میلیارد دلار باقی مانده است اما نسبت به هفته گذشته کاهش کمی داشته است. داده های Cointelegraph Markets Pro و TradingView نشان می دهد که 100 توکن برتر DeFi بر اساس ارزش بازار هفته پرنوسانی را پشت سر گذاشته اند و بیشتر توکن ها قرمز معامله می شوند.

Lido DAO (LDO) با افزایش 8.5 درصدی در هفته گذشته، بیشترین درآمد را در میان 100 توکن برتر DeFi داشت و پس از آن Thorchain (RUNE) با 3 درصد افزایش در نمودار هفتگی قرار گرفت.

از شما برای خواندن خلاصه این هفته از تأثیرگذارترین تحولات DeFi سپاسگزاریم. جمعه آینده برای داستان ها، بینش ها و آموزش های بیشتر در این زمینه پویا در حال پیشرفت به ما بپیوندید.


نویسنده: Prashant Jha

امیر کرمی
کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉